اعلامیه مطبوعاتی

media-moe
یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۹ - ۱۶:۲۷
مطبوعاتي اعلاميه

در پی انفجاریکه عصر دیروز در نزدیکی درب لیسه سیدالشهداء دشت برچی به وقوع پیوست و منتج به شهادت و زخمی شدن جمع کثیری از افراد ملکی و از جمله شماری از دانش آموزان گردید.

در ساعات اولیه حادثه معین تعلیم و تربیه این وزارت داکتر عطا الله واحدیار با تیمی از معارف شهر در ساحه و شفاخانه ها حضور یافته و از بابت وقوع این حادثه دلخراش مراتب تسلیت و همدردی سرپرست وزیر وزارت معارف را به آنها رسانیده و انجام این حادثه المناک از سوی دشمنان علم را شدیداً تقبیح نمود.

وی با دلجویی از زخمی ها و فامیل ها چنین بیان داشت: ما بدون اشک مظلومیت هیچ چیزی برای دفاع از خود نداشتیم، چیزیکه از ما در میدان مانده بود قلم و کتاب بود وی افزود دشمنی با علم دشمنی با خداوند است، وی از مردم خواست تا از حریم مقدس معارف خویش حراست کنند و اضافه کردند بدون اشتراک، حمایت و دفاع مردمی، معارف دیگر راه پویایی ندارد.

امروز نیز در ساعت های اولیه صبح معینان این وزارت دکتر سردار محمد رحیمی معین تضمین کیفیت و خانم وکتوریا غیوری معین منابع و اداره از زخمیان و محل حادثه عیادت و دیدن نمودند.

دکتر سردار محمد رحیمی گفت: مکاتب و مدارس کانون آموزش علم بوده که در اسلام آموختن علم فرض است و به هیچ وجه کشتن متعلمین قابل توجیه نبوده و نباید مورد خشونت قرار گیرند.

در پایان دیدار برای شهدای حادثه مذکور بهشت برین و برای صحت یابی مجروحان از در‌گاه حق، صحت و سلامتی هر چه عاجل استدعا گردید.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۲۱:۴۰
Background image

تدویر ورکشاپ سه روزه برای کارمندان معارف ولایت پکتیکا

وزارت معارف، پکتیکا: برای کارمندان ریاست معارف ولایت پکتیکا ورکشاپ سه روزه جهت تامین شفافیت در استفاده از کمک های نقدی برنامه اقرا، در تالار جلسات ریاست معارف آن ولایت تدویر گردید.

در. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۱:۵۵
Background image

امضای تفاهمنامه همکاری ریاست معارف ولایت کندهار با پوهنتون آن ولایت

وزارت معارف، کندهار: پوهنتون ولایت کندهار بر مبنای تفاهم نامه ایکه از طرف ریاست معارف آن ولایت با آنها به امضا رسیده است، همکارهای اکادمیک خودرا برای مدت ۵ سال با ریاست معارف اعلام. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۱:۳
Background image

پیام تسلیت

با تأثر فراوان اطلاع حاصل نمودیم که فضل احمد حیدری مشاور ارشد معینیت تعلیم وتربیه وزارت معارف، به اثر مریضی که عاید حال شان گردیده بود، داعی اجل را لبیک گفت.

 (انا لله و انا الیه. . .

بازگشت به اخبار