بازتاب چند خبر کوتاه از فعالیت های معارف ولایات

media-moe
چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۵ - ۹:۵۸
د هېواد له ولایتونو څخه د پوهنې لنډ خبرونه.

▪لوگر:
دفتر ولایتی موسسه HHOA در همکاری با ریاست معارف ولایت لوگر، برای صدها تن از افراد بی سواد و کم سواد در این ولایت زمینه خواندن و نوشتن را فراهم میکند.
 به گفته مسئولان: این موسسه در نظر دارد تا با ایجاد ۷۰ صنف سواد آموزی، ۱۰۵۰ تن را که از جمله ۹۶۰ تن آنان را زنان تشکیل خواهند داد به مدت ۹ ماه آموزش دهد.
▪ننگرهار:
اعضای نظارت تعلیمی، علمی و مسلکی ریاست معارف ولایت ننگرهار در هماهنگی با مسئولان نظارت تعلیمی ولسوالی لعلپور این ولایت، از فعالیت اداری و تدریسی لیسه های ذکور و اناث چکنور، ذکور و اناث گلداگ نظارت نموده و نیز جریان امتحانات این لیسه ها را از نزدیک بررسی کردند.
▪فراه:
اداره محلی موسسه یونیسف در ولایت فراه با کمک ۷۸ تخته خیمه به ریاست معارف این ولایت از مسئولان آن خواسته است که این خیمه ها در اختیار مکاتبی قرار دهند که شاگردان آن در فضای باز درس میخوانند.
▪نیمروز:
حاجی گل احمد حقانی رئیس معارف ولایت نیمروز و هیئت همراه از امور اداری و تدریسی لیسه پسرانه شهید گل محمد کنترول به عمل آورده از استادان خواسته است که در قسمت تامین شفافیت امتحانات تلاش نمایند تا حق به حق دار برسد.
▪طبق یک خبر دیگر از همین ولایت:
مولوی گلبدین شریفی آمر تعلیم و تربیه و حاجی فضل احمد اسلمی آمرمعارف شهر زرنج ولایت نیمروز، از امور اداری و تدریسی مکتب عبدالرحمن لالا نظارت نموده، از تلاش های استادان و مدیر این مکتب قدردانی کرد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۰
Background image

بازتاب قسمتی از فعالیت های معارف در ولایات

لغمان

مولوی شاه جهان ساجد رئیس معارف ولایت لغمان طی جلسه ی که جهت شکوفایی معارف این ولایت برگزار کرده از فعالیت ها و پیشرفت ها در عرصه معارف پس از پیروزی امارت اسلامی اظهار خوشبینی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۹:۴۶
Background image

خلاصه از فعالیت های ریاست های معارف ولایات

دایکندی

مفتی رحمت الله مدثر رئیس معارف ولایت دایکندی و هیئت همراه با  الحاج ملاعبدالحکیم رفیع الله قوماندان امنیه آن ولایت دیدار نموده، روی هماهنگی و همکاری های این دو نهاد در رابطه به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۵۱
Background image

خلاصه از کار کرد های یک روزه در ادارات ریاست معارف ولایت کابل

مسوولان موسسه OCCD در دیدار با مولوي عبدالله عابد آمرمعارف ولسوالی سربی ولایت کابل، روی ایجاد پنجاه صنف تعلیمات محلی و تسریعی در مناطق دور افتاده این ولسوالی صحبت نموده و خواهان همکاری. . .

بازگشت به اخبار