خبر های مختصر از کار و فعالیت ریاست های معارف ولایات

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۲/۲۷ - ۱۰:۳۱
خبر های مختصر از کار و فعالیت ریاست های معارف ولایات

▪لوگر:
ملا جان نعمان از سوی مولوی جنت گل عزیز رئیس معارف ولایت لوگر، به حیث آمر مالی و اداری جدید ریاست معارف آن ولایت، به پرسونل معارف ولایت لوگر معرفی و رسما به کارش آغاز کرد.
▪ در همین ولایت:
مجلس اداری مسئولان معارف و مدیران مکاتب ولسوالی ازره دایر و روی موضوعات مهم تصمیم گرفته شد.
▪طبق یک خبر دیگر از این ولایت:
۸۴۷ بست خالی معلمی و اداری برای ۲۷۶ باب مکتب های این ولایت منظور گردیده که قرار است استخدام  متقاضیان از طریق امتحان رقابتی،  به طور شفاف صورت گیرد.
▪خبر دیگر نیز از این ولایت حاکیست که:
بنابه هدایت رهبری ریاست معارف ولایت متذکره ، تیم نظارتی موظف این ریاست از دو باب کورس سواد آموزی قریه التمور مرکز این ولایت دیدن نموده و از چگونگی شیوه تدریس و آموزش شاگردان سواد آموز نظارت صورت گرفت.
در این کورس ها زمینه یاد گیری سواد برای ۱۲۰ تن فراهم شده است.
▪غزنی:
تحت رهبری مولوی محمد منیر منصور رئیس معارف ولایت غزنی با اشتراک رهبری این ریاست، مجلس تفاهم و همکاری با مسئولان موسسات تمویل کننده دایر گردید.
در این نشست مسئولان و نمایندگان موسسات: یونیسف، پاملرنه، کوار و کمیته سویدن حضور داشتند.
▪بادغیس:
مولوی محب الله احسان رئیس معارف ولایت بادغیس از منظوری و اهدای ۵۹۲ بست های خالی معلمی و اداری برای ریاست معارف آن ولایت خبر داده و روی میکانیزم توزیع فورم ، شیوه اخذ امتحان رقابتی و تامین شفافیت آن بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
▪کابل:
مولوی عبدالحق حقانی رئیس معارف ولایت کابل و هیئت معیتی شان با مسئولان معارف و مدیران مراکز تعلیمی و تربیتی ولسوالی شکردره دیدار و در محوریت وضعیت معارف این ولسوالی و مشکلات معلمین و دانش آموزان بحث و گفتگو کرد.
▪خبر دیگر نیز از همین ولایت:
کتب درسی برای شاگردان شماری از مکاتب ولسوالی قره باغ توزیع شد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۱۵ - ۱۵:۱۹
Background image

خلاصه خبر های ولایتی ریاست های معارف 

● نورستان :
الحاج حافظ محمد آغا حکیم والی نورستان بعد از استماع گزارش ریاست معارف را که از سوی مولوی تاج محمد مطمئن رئیس معارف ولایت مذکور ارایه گردید، به قدردانی از آن یاد کرده ودر جهت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۱۵ - ۱۵:۷
Background image

مسئول موسسه UNHCR با وزیر سرپرست معارف دیدار کرد

آقای لیونارد زولو Leonard Zulu مسئول کمیشنری عالی ملل متحد در امور مهاجرین  (UNHCR) برای افغانستان با شیخ مولوی نورالله منیر وزیر سرپرست معارف دیدار و ملاقات نمود.
در نخست این نشست،. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۱۵ - ۱۱:۱۶
Background image

بازدید و نظارت رئیس و اعضای رهبری ریاست های معارف ولایات از جریان امتحانات

حسب لایحه وزارت معارف، اینک امتحانات چهارونیم ماهه دانش آموزان مکاتب و سایر نهاد های تعلیمی و تربیتی روز شنبه یازده سرطان سال روان خورشیدی، در ولایات و مناطق سرد سیر کشور آغاز گردید.
از. . .

بازگشت به اخبار