سفر رسمی رهبری وزارت معارف به "جاپان"+ برنامه‌ها

atayee
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۴:۴۲
moe

وزارت معارف- کابل: دکتر "محمد میرویس بلخی" رهبری وزارت معارف در سفری رسمی به کشور "جاپان" رفت.

هدف از این سفر اشتراک رهبری وزارت معارف در نخستین همایش تخصصی رهبری یونسکو با عنوان "آموزش برای توسعه پایدار" می‌باشد.

این همایش از 22 تا 24 حوت(13 تا 15 مارچ) در دهکده Omori واقع در جنوب غربی جزیره Honshu ژاپن که ثبت یونسکو شده، برگزار می‌شود.

همچنین قرار است دکتر بلخی در این سفر با روسای موسسه تحقیقات شیوه زندگی(. Iwami-ginzan Lifestyle Research Institute" که ارائه دهنده طرح‌های آموزشی پایدار و شیوه‌های یادگیری‌ فراگیر هستند؛ دیدار و گفتگو کند.

بازدید از مکاتب"shimane shuo high school" تحت نظر یونسکو و همچنین مکتب ابتدائیه قدیمی در این منطقه با قدمت 130 ساله و بازدید از "مرکز مطالعات در دهکده Omori" برای بررسی مدل‌های آموزشی و تعلیمی از دیگر برنامه‌های سفر رهبری وزارت معارف به جاپان است.

دکتر بلخی همچنین قرار است دیدار و گفتگویی با " Toshiro Nakamur" رئیس یکی از موسسات معتبر با نام " از Nakamura Brace"" با موضوع چگونگی بازگشت به زندگی طبیعی برای قربانیان جنگ و بویژه کسانی که عضوی از بدن خود را در جریان جنگ ها از دست داده‌اند؛ داشته باشد، همچنین علوم مارکتینگ برای توسعه اقتصادی جوانان افغانستان از دیگر محورهای این گفتگو خواهد بود.

گفتنی است در خلال این همایش سرپرست وزارت معارف دیدارهای جانبی دیگری نیز با محوریت بررسی الگوهای آموزشی و تعلیمی در جاپان و استفاده از راهکارهای مفید آموزشی برای سیستم تعلیمی افغانستان خواهد داشت.

 

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۱/۴ - ۱۴:۱۸
Background image

با نواختن زنگ مکتب سال تعلیمی  در ولایت پنجشیر آغاز شد

​​​​​​​ریاست معارف ولایت پنجشیر با نواختن زنگ مکتب آغاز سال تعلیمی را تجلیل نمودند. درمحفل که به همین مناسبت در ولســـــوالی عنابه بـــرگزار شــــــــده بود محترم انجنیرکمال الدین. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱/۴ - ۱۱:۴۹
Background image

سال تعلیمی با نواختن زنگ مکتب در ولایت هرات آغاز شد

سال تعلیمی 1398 در معارف هرات  با نواخته شدن نمادین زنگ مکتب توسط والی و رئیس معارف هرات آغاز شد. در محفلی که بدین مناسبت در تالار مولانا جلاالدین محمد بلخی تدویر گر دیده بود...

شنبه ۱۳۹۸/۱/۳ - ۱۴:۵۳
Background image

همزمان با آغاز سال تعلیمی صورت گرفت، خوشآمدگویی دکتر "بلخی" به شاگردان جدیدالشمول لیسه عالی "شهید احمد شاه مسعود"

​​​​​​​وزارت معارف- کابل: دکتر "محمد میرویس بلخی" وزیر معارف همزمان با آغاز سال تعلیمی به لیسه عالی "شهید احمد شاه مسعود" رفت و حضوری به شاگردان جدیدالشمول خوشآمد گفت...

بازگشت به اخبار