سفر رسمی رهبری وزارت معارف به "جاپان"+ برنامه‌ها

atayee
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۴:۴۲
moe

وزارت معارف- کابل: دکتر "محمد میرویس بلخی" رهبری وزارت معارف در سفری رسمی به کشور "جاپان" رفت.

هدف از این سفر اشتراک رهبری وزارت معارف در نخستین همایش تخصصی رهبری یونسکو با عنوان "آموزش برای توسعه پایدار" می‌باشد.

این همایش از 22 تا 24 حوت(13 تا 15 مارچ) در دهکده Omori واقع در جنوب غربی جزیره Honshu ژاپن که ثبت یونسکو شده، برگزار می‌شود.

همچنین قرار است دکتر بلخی در این سفر با روسای موسسه تحقیقات شیوه زندگی(. Iwami-ginzan Lifestyle Research Institute" که ارائه دهنده طرح‌های آموزشی پایدار و شیوه‌های یادگیری‌ فراگیر هستند؛ دیدار و گفتگو کند.

بازدید از مکاتب"shimane shuo high school" تحت نظر یونسکو و همچنین مکتب ابتدائیه قدیمی در این منطقه با قدمت 130 ساله و بازدید از "مرکز مطالعات در دهکده Omori" برای بررسی مدل‌های آموزشی و تعلیمی از دیگر برنامه‌های سفر رهبری وزارت معارف به جاپان است.

دکتر بلخی همچنین قرار است دیدار و گفتگویی با " Toshiro Nakamur" رئیس یکی از موسسات معتبر با نام " از Nakamura Brace"" با موضوع چگونگی بازگشت به زندگی طبیعی برای قربانیان جنگ و بویژه کسانی که عضوی از بدن خود را در جریان جنگ ها از دست داده‌اند؛ داشته باشد، همچنین علوم مارکتینگ برای توسعه اقتصادی جوانان افغانستان از دیگر محورهای این گفتگو خواهد بود.

گفتنی است در خلال این همایش سرپرست وزارت معارف دیدارهای جانبی دیگری نیز با محوریت بررسی الگوهای آموزشی و تعلیمی در جاپان و استفاده از راهکارهای مفید آموزشی برای سیستم تعلیمی افغانستان خواهد داشت.

 

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۲ - ۱۲:۵۰
Background image

جذب ۹۶۷ شاگرد به مکاتب ولایت دایکندی

 

هدایت رهبری وزارت معارف مبنی بر کمپاین شمولیت اطفال واجد شرایط به مکتب که تا ۲۰ ماه ثور سال روان تعلیمی ادمه داشت، در ولایت دایکندی نیز همانند سایر ولایات دیگر مورد حمایت بی پیشینه. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۲ - ۱۲:۴
Background image

سی هزار کارمند وزارت معارف ثبت بایومتریک شده اند 

به هدف تحقق برنامه های دولت افغانستان مبنی بر وارد نمودن اصلاحات در تمام سیستم های اداری نهاد های دولتی و از جمله بخش های منابع بشری از 8 برج حوت سال پار تا اکنون مجموعاً به تعداد 30. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۲ - ۹:۲۳
Background image

به تداوم کمپاین «جمع آوری کتب خانه به خانه»

درمطابقت به اعلام کمپاین جمع آوری کتاب های درسی از خانه های دانش آموزان در سراسر کشور، ریاست معارف ولایت پروان نیز تا اکنون مؤفق شده تا با همکاری شاگردان و اولیای آنها مجموعاً اضافه از. . .

بازگشت به اخبار