سلسله اخبار سفر دکتر بلخی به آمریکا/12

media-moe
دوشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۳:۲۷
سفر دکتر بلخی به آمریکا

دیدار وزیر معارف با افغان‌های مقیم آمریکا و تعهد آنها بر حمایت از "اطفال خیابانی" و "ترمیم مکاتب" در افغانستان

وزارت معارف- واشنگتن: دکتر "محمد میرویس بلخی" وزیر معارف در جریان سفر به آمریکا با افغان‌های مقیم این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که در محل سفارت افغانستان در واشنگتن صورت گرفت؛ دکتر بلخی معارف را نهادی "مردمی" و "غیرسیاسی" خواند و خواستار حمایت افغان‌‌های خارج از کشور از رویدادهای مثبت معارف نظیر "اعمار و بازسازی مکاتب" و "حمایت از تعلیم و تربیه اطفال" و "سوادآموزی" در جهت ارتقا و بهبود خدمات تعلیمی در افغانستان شد.

رهبری وزارت معارف توجه به 3.7 میلیون کودک بیرون از مکتب به ویژه دختران و اطفال خیابانی را امری ضروری دانست و از تلاش‌های وزارت برای شامل ساختن این اطفال به مکتب خبر داد.

نمایندگان افغان‌های مقیم آمریکا نیز در این دیدار کارکردهای وزارت معارف را مثبت خوانده و جهت حمایت از معارف اعلام آمادگی کردند.

افغان‌های مقیم آمریکا در چند بخش "ارتقای ظرفیت معلمین بوسیله کورس‌های آنلاین"، "سهم گیری در ترمیم مکاتب"، "تقویت تربیت بدنی در مکاتب" و "حمایت از اطفال خیابانی در افغانستان" در همکاری مشترک با وزارت معارف تعهد همکاری و حمایت سپردند.

قابل ذکر است دکتر "محمد میرویس بلخی" وزیر معارف جهت اشتراک در سمینار مرکزی نهاد ECW(تعلیم منتظر نمی‌ماند) و رایزنی با مقامات و چهره‌های سرشناس و آکادمیک بین‌المللی برای حمایت بیشتر از تعلیم اطفال افغانستان به تاریخ 22 حمل(11 آپریل) به ایالات متحده سفر کرد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۱۸:۷
Background image

مراسم افتتـاحیه کـاروان سـواد میهن دوستان

مراسم افتتاحیه کاروان سواد میهن دوستان با ابتکار موسسۀ فن‌آوران میهن‌دوستان و با حضورداشت استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور، سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت‌کنندگان،. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۱۲:۵۸
Background image

اطلاعیه وزارت معارف

استفاده از دانش آموزانِ مکتب در محافل پذیرایی از مهانان داخلی و خارجی و کارزارهای انتخاباتی ممنوع است.

وزارت معارف _ کابل : استفاده از دانش آموزان مکتب در محافلِ پذیرایی از مهمانان. . .

شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۱۶:۱۶
Background image

وزیر معارف در دیدار با شورای علمای بدخشان بر حل مشکلات معارف این ولایت تعهد سپرد

وزارت معارف- کابل: دکتر "محمد میرویس بلخی" وزیر معارف کشور در دیدار با شورای علمای بدخشان بر حل مشکلات معارف این ولایت تعهد سپرد.

در این دیدار که امروز 29 سرطان به میزبانی وزارت معارف. . .

بازگشت به اخبار