سلسله اخبار سفر دکتر بلخی به آمریکا/12

atayee
دوشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۳:۲۷
سفر دکتر بلخی به آمریکا

دیدار وزیر معارف با افغان‌های مقیم آمریکا و تعهد آنها بر حمایت از "اطفال خیابانی" و "ترمیم مکاتب" در افغانستان

وزارت معارف- واشنگتن: دکتر "محمد میرویس بلخی" وزیر معارف در جریان سفر به آمریکا با افغان‌های مقیم این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که در محل سفارت افغانستان در واشنگتن صورت گرفت؛ دکتر بلخی معارف را نهادی "مردمی" و "غیرسیاسی" خواند و خواستار حمایت افغان‌‌های خارج از کشور از رویدادهای مثبت معارف نظیر "اعمار و بازسازی مکاتب" و "حمایت از تعلیم و تربیه اطفال" و "سوادآموزی" در جهت ارتقا و بهبود خدمات تعلیمی در افغانستان شد.

رهبری وزارت معارف توجه به 3.7 میلیون کودک بیرون از مکتب به ویژه دختران و اطفال خیابانی را امری ضروری دانست و از تلاش‌های وزارت برای شامل ساختن این اطفال به مکتب خبر داد.

نمایندگان افغان‌های مقیم آمریکا نیز در این دیدار کارکردهای وزارت معارف را مثبت خوانده و جهت حمایت از معارف اعلام آمادگی کردند.

افغان‌های مقیم آمریکا در چند بخش "ارتقای ظرفیت معلمین بوسیله کورس‌های آنلاین"، "سهم گیری در ترمیم مکاتب"، "تقویت تربیت بدنی در مکاتب" و "حمایت از اطفال خیابانی در افغانستان" در همکاری مشترک با وزارت معارف تعهد همکاری و حمایت سپردند.

قابل ذکر است دکتر "محمد میرویس بلخی" وزیر معارف جهت اشتراک در سمینار مرکزی نهاد ECW(تعلیم منتظر نمی‌ماند) و رایزنی با مقامات و چهره‌های سرشناس و آکادمیک بین‌المللی برای حمایت بیشتر از تعلیم اطفال افغانستان به تاریخ 22 حمل(11 آپریل) به ایالات متحده سفر کرد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۷:۳۵
Background image

بازگشایی مکتب سفید دالک ولسوالی آبکمری ولايت بادغيس!

دوشنبه 2 / 2 / 1398 آمرتعلیمات عمومی با معیت آمرمعارف ولسوالی و آمرنظارت مربوطه، به همکاری بزرگان محل، شورای اداری مکاتب و گروه های تاثیر گزار باز گشایی شد. گفتی است که این مکتب در سال. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۲:۸
Background image

تدویر ورکشاپ آموزشی برای معلمین ولایت پروان

برای 120 تن از معلمین مکاتب مرکزی ولایت پروان ورکشاپ آموزشی 12 روزه در لیسه میر علی احمد شهید ، لیسه تجربوی ولیسه بی بی حفصه آن ولایت دایر گردید.
ورکشاپ متذکره به کمک مالی موسسه افرن. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۲:۲
Background image

همگام با وزیر معارف در هرات/5

دکتر بلخی در بازدید از "دارالعلوم عالی غیاثیه" هرات به توجه وزارت معارف بر علوم دینی تاکید کرد

وزارت معارف- هرات: دکتر "محمد میرویس بلخی" وزیر معارف در جریان سفر خود به هرات از. . .

بازگشت به اخبار