ملاقات تعارفی وزیر معارف با بهادر امینیان سفیر جدید ایران در افغانستان

media-moe
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۳:۱۸
ملاقات تعارفی وزیر معارف با بهادر امینیان سفیر جدید ایران در افغانستان

وزارت معارف - کابل: دکتور محمد میرویس بلخی وزیر معارف با بهادر امینیان سفیر جدید ایران در افغانستان ملاقات تعارفی کرد.

در این دیدار که به میزبانی وزارت معارف انجام گرفت، دکتور بلخی مسئولیت جدید را به سفیر ایران در افغانستان تبریک گفت و نسبت به آغاز فصل جدیدی از روابط دو کشور در بخش تعلیم و تربیه ابراز امیدواری کرد.

وزیر معارف، ایران را از همکاران متعهد افغانستان در بخش آموزش و پرورش دانست و عنوان کرد که دامنه این همکاری‌ها در بخش‌های تربیه معلم، نصاب تعلیمی و مفردات درسی، تهیه مواد آموزشی، بورسیه و همچنین برگزاری ورکشاپ و دوره های آموزشی برای معلمین بوده است.

دکتور بلخی همچنین خواستار مشارکت بیشتر ایران با معارف افغانستان در بخش سوادآموزی، نصاب تعلیمی جدید، چاپ کتب درسی بویژه در بخش تعلیمات اسلامی و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی برای معلمین افغانستان شد.

بهادر امینیان سفیر جدید ایران در افغانستان نیز در این دیدار با اشاره به ریشه‌های مشترک تاریخی، فرهنگی و جغرافیایی میان ایران و افغانستان و همچنین حضور ۳ میلیون مهاجر افغان و تعلیم ۵۰۰ هزار شاگرد در مکاتب ایران، زمینه‌های موجود برای همکاری دوطرفه را گسترده توصیف کرد.

سفیر ایران در افغانستان تاکید کرد که ایران آماده همکاری با معارف افغانستان در بخش احداث مکاتب ایران – افغان، کتب درسی( سخت افزار و نرم افزار)، تهیه مواد آموزشی و نصاب تعلیمی و برگزاری کورس‌های سوادآموزی در افغانستان و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی برای ارتقای ظرفیت معلمین است.

در خاتمه این دیدار قرار شد تیم‌های تخنیکی طرفین برای تعقیب و تطبیق همکاری‌های مشترک، جلسات مدوام داشته باشند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۱/۹ - ۱۲:۱۰
Background image

معاشات برج حمل تمامی کارمندان بخش‌های تدریسی، اداری و خدماتی وزارت معارف در جریان دوره‌ی تعطیل قابل پرداخت است

وزارت معارف ـ کابل: معاشات دوره‌ی تعطیلی( برج حمل سال مالی ۱۳۹۹) معلمان، ماموران و اجیران تمامی ولایات به شمول شهر کابل ، ولایت کابل و ولایت‌ هرات که در حالت قرنطینه قرار دارند، قابل. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱/۶ - ۱۵:۱۵
Background image

اعلامیه خبری

طرح بدیل ارایه خدمات آموزشی به ریاست جمهوری فرستاده شد.

وزارت معارف_ کابل: طرح بدیل ارایه خدمات آموزشی در حالت اضطرار به ریاست جمهوری فرستاده شد.
این طرح که به هدف ارایه خدمات آموزشی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱/۶ - ۱۱:۳۰
Background image

چک صحی کارمندان و ضد عفونی سازی شعبات وزارت معارف

وزارت معارف_کابل: بنا به هدایت رهبری وزارت معارف و به هدف حفظ صحت و سلامت کارمندان و جلوگیری از شیوع مرض کشنده کووید-۱۹ امروز صبح کارمندان وزارت معارف از سوی پرسونل طبی ریاست صحیه این. . .

بازگشت به اخبار