ملاقات تعارفی وزیر معارف با بهادر امینیان سفیر جدید ایران در افغانستان

media-moe
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۳:۱۸
ملاقات تعارفی وزیر معارف با بهادر امینیان سفیر جدید ایران در افغانستان

وزارت معارف - کابل: دکتور محمد میرویس بلخی وزیر معارف با بهادر امینیان سفیر جدید ایران در افغانستان ملاقات تعارفی کرد.

در این دیدار که به میزبانی وزارت معارف انجام گرفت، دکتور بلخی مسئولیت جدید را به سفیر ایران در افغانستان تبریک گفت و نسبت به آغاز فصل جدیدی از روابط دو کشور در بخش تعلیم و تربیه ابراز امیدواری کرد.

وزیر معارف، ایران را از همکاران متعهد افغانستان در بخش آموزش و پرورش دانست و عنوان کرد که دامنه این همکاری‌ها در بخش‌های تربیه معلم، نصاب تعلیمی و مفردات درسی، تهیه مواد آموزشی، بورسیه و همچنین برگزاری ورکشاپ و دوره های آموزشی برای معلمین بوده است.

دکتور بلخی همچنین خواستار مشارکت بیشتر ایران با معارف افغانستان در بخش سوادآموزی، نصاب تعلیمی جدید، چاپ کتب درسی بویژه در بخش تعلیمات اسلامی و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی برای معلمین افغانستان شد.

بهادر امینیان سفیر جدید ایران در افغانستان نیز در این دیدار با اشاره به ریشه‌های مشترک تاریخی، فرهنگی و جغرافیایی میان ایران و افغانستان و همچنین حضور ۳ میلیون مهاجر افغان و تعلیم ۵۰۰ هزار شاگرد در مکاتب ایران، زمینه‌های موجود برای همکاری دوطرفه را گسترده توصیف کرد.

سفیر ایران در افغانستان تاکید کرد که ایران آماده همکاری با معارف افغانستان در بخش احداث مکاتب ایران – افغان، کتب درسی( سخت افزار و نرم افزار)، تهیه مواد آموزشی و نصاب تعلیمی و برگزاری کورس‌های سوادآموزی در افغانستان و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی برای ارتقای ظرفیت معلمین است.

در خاتمه این دیدار قرار شد تیم‌های تخنیکی طرفین برای تعقیب و تطبیق همکاری‌های مشترک، جلسات مدوام داشته باشند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۱۶:۱۹
Background image

رئیس دفتر مقام وزارت معارف رسماَ معرفی شد

دکتور محمدسعید منصور، که به اساس پیشنهاد رهبری وزارت معارف و منظوری مقام عالی ریاست جمهوری از ریاست معارف ولایت میدان وردک تبدیلاَ به حیث رئیس دفتر مقام وزارت معارف تعیین شد، از سوی. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۱۰:۵۱
Background image

اعلامیه مطبوعاتی در مورد رد شایعات مبنی به برکناری مشاوران وزارت معارف

خبرهای مبنی بر این‌که که گویا، سرپرست وزارت معارف تمامی مشاوران این وزارت را از وظیفه برکنار کرده‌‌است، متأسفانه از دو روز به این‌سو، در شبکه‌های اجتماعی دست بدست می‌شود.

رهبری وزارت. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۸:۰
Background image

تفاهمنامه ساخت سه باب مکتب در ولایت‌های بدخشان و نورستان با سفارت هند امضا شد

وزارت معارف، کابل: مقام‌های وزارت معارف، وزارت اقتصاد و سفارت هندوستان مقیم کابل، تفاهمنامه‌‌ی ۳ پروژه از سلسله پروژه‌های انکشافی با تأثیرات بلند اجتماعی کمک کشور هندوستان برای. . .

بازگشت به اخبار