ملاقات وزیر معارف با برگزارکنندگان جشنواره سراسری شعر و نقاشی صلح

media-moe
یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۱۷:۱۱
پوهنې وزیر د سولې انځورګرۍ او شاعرۍ د سراسري فسټیوال له ترسره کوونکو سره وکتل.

وزارت معارف – کابل: ذکی شهامت رئیس نهاد رسانه‌ای و فرهنگی شایان که اخیرا جشنواره سراسری شعر و نقاشی صلح را برگزار کرده است، در ملاقاتی با دکتور محمد میرویس بلخی وزیر معارف کشور کتاب ویژه این جشنواره را به ایشان اهدا نمود.

وزیر معارف در جریان این دیدار ضمن قدردانی از تلاش برگزارکنندگان این جشنواره در راستای نهادینه سازی و ترویج ادبیات صلح و احترام به جایگاه بلند نیروهای امنیتی کشور، بر تقویت جنبه‌های آموزشی برای اقشار مختلف جامعه در این کار فرهنگی تاکید کرد.

ذکی شهامت رئیس نهاد رسانه‌ای و فرهنگی شایان همچنین گزارش مختصری از برگزاری جشنواره سراسری شعر و صلح را با وزیر معارف شریک ساخت و ادامه داد که این جشنواره ملی در ۷ حوزه کشور با مرکزیت کابل، بامیان، بلخ، هرات، قندهار، ننگرهار و بدخشان و با موضوعاتی مانند حمایت از نظام و دستاوردهای نوین، نیروهای امنیتی و دفاعی، صلح، مبارزه با افراط‌گرایی، افغانستان نوین و مصالحه و آشتی برگزار شد.

شهامت افزود که مستند ویژه‌ی این جشنواره از ۷ تلویزیون ملی و همچنین رادیوی ملی و محلی در حال نشر می‌باشد و کتاب ویژه‌ی جشنواره که حاوی آثار شعری به زبان‌های دری، پشتو و اوزبیکی و آثار نقاشی و گرافیک می‌باشد با تیراژ ۱۰۰۰۰ چاپ شده و در در ولایت‌ها توزیع می‌شود.

رییس نهاد برگزارکننده این جشنواره از حمایت‌های رهبری وزارت معارف قدردانی نمود و در مورد برنامه‌های آتی برای ایجاد و ترویج ادبیات صلح در همکاری با وزارت معارف با دکتور بلخی گفتگو کرد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱/۱۱ - ۱۰:۱۳
Background image

برگزاری نشست فوق‌العاده بین‌الوزاتی میان وزارت معارف و ادارات ذیدخل به منظور تطبیق طرح بدیل تعلیمی

وزارت معارف_ کابل: نشست فوق‌العاده بین‌الوزارتی میان وزارت‌های "معارف و مخابرات و ادارات احصاییه مرکزی ، تنظیم خدمات مخابراتی"اترا" ومشاوریت مقام عالی ریاست جمهوری در امور نوآوری‌،. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱/۹ - ۱۲:۱۰
Background image

معاشات برج حمل تمامی کارمندان بخش‌های تدریسی، اداری و خدماتی وزارت معارف در جریان دوره‌ی تعطیل قابل پرداخت است

وزارت معارف ـ کابل: معاشات دوره‌ی تعطیلی( برج حمل سال مالی ۱۳۹۹) معلمان، ماموران و اجیران تمامی ولایات به شمول شهر کابل ، ولایت کابل و ولایت‌ هرات که در حالت قرنطینه قرار دارند، قابل. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱/۶ - ۱۵:۱۵
Background image

اعلامیه خبری

طرح بدیل ارایه خدمات آموزشی به ریاست جمهوری فرستاده شد.

وزارت معارف_ کابل: طرح بدیل ارایه خدمات آموزشی در حالت اضطرار به ریاست جمهوری فرستاده شد.
این طرح که به هدف ارایه خدمات آموزشی. . .

بازگشت به اخبار