نشست مشورتی در مورد انتقال تعمیر مکتب تغر سفلی ولایت کابل

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۴:۴۳
یبل

هم زمان با آغاز کار مس عینک دوم در ولسوالی خاک جبار ولایت کابل از سوی یک شرکت چینایی، موقعیت تعمیر ابتدائیه تغرسلفی در آن محل، مانع تطبیق این پژوه شده و آغاز کار استخراج معدن را عملآ متوقف نموده است.

به همین سبب، شرکت قرار دادی متذکره از وزارت معارف در خواست نموده تا ساحه مکتب یادشده را، مشروط بر انتقال تعمیر مکتب در مکان دیگر به این شرکت واگذار نمایند که در ارتباط به همین موضوع، معنیت منابع و اداری وزارت معارف امروز نشستی مشورتی را تحت نظر مولوی صبغت الله وصیل معین منابع و اداره و با اشتراک مسئولین ریاست های: حفظ املاک و مراقبت تعمیرات، تعلیمات اساسی و ثانوی و نظارت و ارزیابی این وزارت و نماینده وزارت معادن و پترولیم و برخی ادارات ذیدخل برگزار نمود.

در این نشست، مسئولین ادارت مذکور روی توافق با شرکت قرار دادی و چگونه گی انتقال مکتب به مکان دوم صحبت های همه جانبه و به تفاهم دست یافتند.

اعضای مجلس توافق کردند که در گام نخست، محل( زمین ) که قرار است تعمیر مکتب در آن اعمار گردد، از سوی هیئتی موظف بررسی و ارزیابی همه جانبه تخنیکی گردد و سپس موضوع رسمآ به مقام رهبری وزارت معارف پیشنهاد و اجراآت لازم روی دست گرفته خواهد شد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۴:۲
Background image

تجلیل از فراغت شاگردان مدارس دینی در چند ولایت کشور

ده ها تن حافظان و طلاب از دار العلوم های سعادة العمریه و دارالعلوم الفرقانیه ولایت ارزگان، مدرسه خالد بن ولید (رضی الله عنه) ولایت کندهار و جامعه مدینه در ولایت خوست فارغ گردیدند.

فارغ. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۳:۳۴
Background image

فشرده چند خبر از معارف ولایات

نیمروز، ارزگان و لوگر:

هیئتی از ریاست مرکـز ساینس وزارت معارف در یک سفر رسمی به ولایت های نیمروز، ارزگان و لوگر رفته و طی نشستی با روئسای و رهبری ریاست های معارف آن ولایات پیرامون. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۳:۲۹
Background image

بهره برداری یک باب مکتب در ولایت جوزجان

یک باب مکتب ابتدائیه در قریهء چوغان ولسوالی خواجه دوکوه ولایت جوزجان تاسیس و طی مراسمی با اشتراک رئیس و مسئولین معارف، علمای کرام و نمایند گان مردم محل به فعالیت آغاز نمود.

الحاج مولوی. . .

بازگشت به اخبار