چند خبر از کار و فعالیت ریاست معارف ولایات

media-moe
شنبه ۱۴۰۲/۳/۲۰ - ۱۶:۲۶
له ولایتونو څخه د پوهنې خبرونه

ننگرهار

مفتی حبيب حضرت حقانی رئیس معارف ولایت ننگرهار، از امور اداری و تدریسی لیسه سور داک ولسوالی خوگیانی آن ولایت نظارت به عمل آورد.
موصوف در این دیدار مشکلات معلمان و دانش آموزان لیسه یاد شده را استماع و در راستای حل آنها تعهد سپرد.
گفتنی است که؛ لیسه متذکره از سال‏های متمادی بدین‏ سو غیر فعال بوده که اخیر به حمایت ریاست معارف و همکاری مردم  دوباره فعال گردید.

پروان

مفتی محمد حسن حقاني رئیس معارف ولایت پروان با آمران ادارات مرکزی و ولسوالی های آن ریاست تشکیل جلسه داد و در جهت بهبود امور آموزشی در مکاتب و مدارس آن ولایت با آنان صحبت نمود.

لوگر

 آمر معارف ولسوالی برکی برک ولایت لوگر، طی جلسه یی با آمران و مدیران ۴۵ باب مکتب  آن ولسوالی در مورد جمع آوری احصائیه معلمان، کارمندان و دانش آموزان به آنها معلومات و هدایت داد.

بلخ

 آمرمعارف ولسوال مارمل، در یک جلسه کار با کارمندان تحت اثرخویش، از آنان خواست تا در بلند بردن سطح دانش شاگردان و برخی مسایل مرتبط به آموزش تلاش جدی نمایند.

▪ همچنان؛ آمرمعارف ولسوالی دهدادی در جلسه اداری آن ولسوالی که تحت نظر مولوی اسلام الدین خالد ولسوال ولسوالی متذکره دایر گردیده بود، اشتراک و در ارتباط به فعالیت‏ ها، مشکلات و ضروریات معارف آن ولسوالی صحبت نمود.

 

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۷ - ۱۲:۴۰
Background image

مروری بر چند خبر از معارف ولایات

غزنی:

الحاج مولوی میرنصیر احمد حسینی رئیس معارف ولایت غزنی طی نشستی با ولسوال، علمای دین و بزرگان قومی ولسوالی قره باغ آن ولایت در مورد برنامه های وزارت معارف و ریاست معارف غزنی صحبت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۷ - ۱۲:۳۳
Background image

تقدیر اعضای کمیته تخریج شرعی از سوی سرپرست وزارت معارف

به تاسی از حکم مقام عالی رهبری ا.ا. افغانستان، چندی قبل تحت اشراف الحاج مولوی عبدالخالق صادق معین تضمین کیفیت وزارت معارف کمیته ده نفری تخریج شرعی به ترکیب شماری از روئسای ادارات ذیربط. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۷ - ۱۲:۲۲
Background image

راپور هفتگی ریاست دعوت و ارشاد وزارت معارف

از شنبه ۱۴۴۵/۱۱/۲۳ تا ۱۴۴۵/۱۱/۲۸ ه. ق.( از ۱۲ تا ۱۷ جوزا ۱۴۰۳ ه.ش.)

مسئولین ریاست دعوت و ارشاد وزارت معارف طبق تقسیم اوقات مطروحه در این هفته از مکاتب رسمی: علاءالدین، لیسه و ابتدائیه. . .

بازگشت به اخبار