اشتراک رئیس معارف بغلان در نشست کمیته انکشافی ریاست اقتصاد آن ولایت

media-moe
چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۶ - ۱۱:۲۲
اشتراک رئیس معارف بغلان در نشست کمیته انکشافی ریاست اقتصاد آن ولایت

مجلس نوبتی کمیته انکشافی ریاست اقتصاد ولایت بغلان تحت ریاست صدیق الله شینواری، در حالی که روئسای ادارات مختلف دولتی و نمایندگان موسسات کمک کننده نیز اشتراک داشتند ، دایر گردید.
در این نشست ضمن موضوعات دیگری که روی آن بحث صورت گرفت، موارد آتی از سوی مولوی محمد نور عزیزی رئیس معارف آن ولایت در جلسه ارایه گردید:
۱- از موسسات و نهاد های تمویل کننده و  همکار به معارف خواسته شد تا در بخش معارف کمک های بنیادی نموده تا برای نسل های آینده مثمر واقع شود.
۲- تدویر سیمینار ها و کارگاه های آموزشی برای آموزگاران مکتب های آن ولایت از سوی موسسات کمک کننده، پیشنهاد دیگری ریاست معارف بود که به مجلس ارایه گردید.
۳- از موسساتی که در ولایت بغلان صنوف تعلیمات محلی و تسریعی ایجاد نموده اند، تقاضا شد تا از چگونگی کارکرد های آنها نظارت دایمی داشته باشند.
۴- هم چنان از نهاد های تمویل کننده درخواست صورت گرفت تا  در هماهنگی با ریاست معارف، به ضروریات و نیاز مندی های آن ریاست اولویت داده شود.
۵- به همکاران کمک کننده به معارف پیشنهاد گردید تا در جنب کمک قرطاسیه باب به مکاتب، مساعدت های شان را به مدارس دینی نیز جاری داشته باشند.
۶- از موسسات خواسته شد که صنوف آموزشی را در مدارس دینی نیز ایجاد نموده تا طلاب مدارس در کنار علوم دینی به علوم عصری هم دسترسی داشته باشند.
۷- از موسسه ی آغا خان تقاضا به عمل آمد که فهرست کمک های شان را در بخش معارف با آن ریاست شریک سازند.
۸- تمام موسسات و نهاد های مدد رسان به معارف مکلف اند تا بعد از این کمک های شان را در هماهنگی با این ریاست و به اساس نیاز مندی ها انجام دهند.
پیشنهادات ریاست معارف مورد قبول اشتراک کنندگان قرار گرفت.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۳/۲ - ۱۱:۸
Background image

فشرده اخبار ریاست های معارف ولایات

▪لغمان:
توزیع فورم های اشتراک در امتحان رقابتی ۲۲۸ بست معلمی و اداری از طریق ریاست معارف ولایت لغمان برای متقاضیان، آغاز شد .
▪طبق خبری دیگر از این ولایت:
مولوی شاه جهان ساجد رئیس معارف. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۳/۱ - ۱۱:۴۵
Background image

سفیر کشور ناروی با سرپرست وزارت معارف دیدار کرد

آقای اول لیندمن Ole lindemanسفیر کشور ناروی مقیم افغانستان و هیئت همراه شان به ترکیب: خانم سیری بورجن Siri Borgen مسئول بخش صلح و آشتی وزارت امور خارجه کشور مذکور، خانم انی هیون Anne. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۶:۱۹
Background image

خانم حنان سلیمان معاون موسسه یونیسف با سرپرست وزارت معارف دیدار نمود

خانم حنان سلیمان Hannan Sulieman معاون موسسه یونیسف و هیئت معیتی شان را که در ترکیب آن محمد ایویا Mohamed Ayoya مسئول موسسه یاد شده برای افغانستان ، بند جیگو ماگاسا  Bandjougou Magassa. . .

بازگشت به اخبار