اعلامیه وزارت معارف به مناسبت روز جهانی آموزش

media-moe
چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۵ - ۹:۲۷
د پوهنې د نړيوالې ورځې په مناسبت د ا.ا.ا د پوهنې وزارت اعلامیه

وزارت معارف به مناسبت روز جهانی آموزش، برای ملت خویش و جامعه جهانی اطمینان می دهد که:  امارت اسلامی حصول تعلیم و تربیه را برای هر افغان ضروری دانسته و سعی می نماید تا برای مردم خدمات معیاری تعلیمی و تربیتی را ارایه بدارد.
امارت اسلامی و بالاخص وزارت معارف با توجه به تمام محدودیت ها و مشکلات  اقتصادی توانسته است که در سراسر افغانستان جمعا ۱۹ هزار باب مکتب،  ۱۳ هزار باب  مدرسه دینی، صنوف تعلیمات محلی، کورس های سواد آموزی و صنف های تعلیمات تسریعی را فعال نگهدارد.
چنانچه، هم اکنون در چوکات این وزارت  ده میلیون دانش آموز که حدود دونیم میلیون آنها را دختران تشکیل می دهند، در فضای آرام مصروف آموزش بوده که از سوی ۲۵۰ هزار معلم که ۹۳ درصد آنها را بانوان تشکیل میدهند، پروسه تدریس آنان پیش برده می شود.
بناء وزارت معارف از جامعه جهانی می خواهد تا افغانستان را بعد از رهایی بحران چهل ساله، در حوزه تعلیمی تنها نگذاشته و در ارایه خدمات تعلیمی برای نسل جوان کشور، همراه با امارت اسلامی همکار باشند.
هکذا ملت افغانستان هم مسئولیت دارد تا از وزارت معارف در راستای فراهم آوری تسهیلات و فرصت های تعلیمی و تربیتی برای فرزندان شان، حمایت کنند.
همچنان از جوانان نیز خواسته می شود تا با درک رسالت علمی خویش، برای کسب تعلیم توجه و سعی و تلاش مضاعف نمایند.

وزارت معارف امارت اسلامی افغانستان

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۰
Background image

بازتاب قسمتی از فعالیت های معارف در ولایات

لغمان

مولوی شاه جهان ساجد رئیس معارف ولایت لغمان طی جلسه ی که جهت شکوفایی معارف این ولایت برگزار کرده از فعالیت ها و پیشرفت ها در عرصه معارف پس از پیروزی امارت اسلامی اظهار خوشبینی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۹:۴۶
Background image

خلاصه از فعالیت های ریاست های معارف ولایات

دایکندی

مفتی رحمت الله مدثر رئیس معارف ولایت دایکندی و هیئت همراه با  الحاج ملاعبدالحکیم رفیع الله قوماندان امنیه آن ولایت دیدار نموده، روی هماهنگی و همکاری های این دو نهاد در رابطه به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۵۱
Background image

خلاصه از کار کرد های یک روزه در ادارات ریاست معارف ولایت کابل

مسوولان موسسه OCCD در دیدار با مولوي عبدالله عابد آمرمعارف ولسوالی سربی ولایت کابل، روی ایجاد پنجاه صنف تعلیمات محلی و تسریعی در مناطق دور افتاده این ولسوالی صحبت نموده و خواهان همکاری. . .

بازگشت به اخبار