اعلامیه وزارت معارف در ارتباط به مکتوب رئیس معارف شهر کابل، در مورد ترانه خوانی شاگردان

media-moe
شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۳:۳۵

رهبری وزارت معارف به حمایت از حق تعلیم و حق انتخاب تمامی متعلمین دختر و پسر جهت اشتراک در برنامه های فرهنگی، هنری و ورزشی متعهد می باشد. این وزارت قصد ندارد تا حقوق قانونی و تعلیمی متعلمین ما را محدود کند.

مکتوبی که اخیراً رئیس معارف شهر کابل صادر نموده است، منعکس کننده موقف و پالیسی رسمی وزارت معارف نمی باشد. وزارت معارف در حال بررسی موضوع بوده و پس از تکمیل پروسه بررسی، نتایج آن را شریک خواهد ساخت. در صورت نیاز، وزارت معارف متوسل به اقدام انضباطی نیز خواهد شد.

وزارت معارف نه تنها از سهم گیری متعلمین در فعالیت های اجتماعی مانند ترانه خوانی، څارندوی و فعالیت های ورزشی حمایت می کند، بلکه اشتراک دلخواهانه همه متعلمین ما را در چنین فعالیت ها تشویق نموده و اشتراک شان را در فعالیت های خارج از نصاب فرصتی برای رشد استعداد های متعلمین، دختر و پسر، می داند.

رهبری وزارت معارف وظیفه خود میداند تا اطمینان حاصل نماید که رهبری مکاتب ما نه تنها مسوولیت فراهم آوری زمینه اشتراک داوطلبانه متعلمین در چنین فعالیت ها را بر عهده گیرند، بلکه اقدامات پیشگیرانه ای را که سبب کاهش خطر بهره گیری از متعلمین دختر و پسر در مکاتب می گردد، نیز روی دست گیرند.

وزارت معارف منحیث یک اداره عامه سکتوری به روند ارائه خدمات تعلیمی با کیفیت به تمام متعلمین کشور ادامه داده و در پی کسب حمایت تمام شهروندان کشور و همکاران بین المللی برای تامین دسترسی متعلمین به محیط مصوون آموزشی می باشد؛ تا متعلمین از توانایی های کامل خویش استفاده نمایند.

وزارت معارف از تمام شهروندان کشور می خواهد تا بر معلومات تائید شده از جانب وزارت اتکا نموده و در صورت نیاز به معلومات دقیق به وزارت مراجعه نمایند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۶ - ۹:۵۸
Background image

در تداوم کمک های مردم به معارف

وزارت معارف، هرات: ارباب عبدالجلیل یک تن از اهالی معارف دوست روستایی جلیل آباد ولسوالی انجیل ولایت هرات به مساحت دو هزار متر مربع زمین شخصی خویش را برای ساخت یک باب مکتب در این ولایت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۵ - ۱۷:۳۶
Background image

ختم ورکشاپ ارتقای ظرفیت در ولایت دایکندی

وزارت معارف، دایکندی: ورکشاپ ده روزه ارتقای ظرفیت (آمرین و اعضای نظارت تعلیمی) که در ولایت دایکندی چندی قبل آغاز گردیده بود، با توزیع تقدیر نامه ها اختتام یافت.

در محفل مذکور دکتور. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۵ - ۱۶:۲۶
Background image

راه اندازی مسابقات ورزشی تحت نام « مکتب من- آینده من»

وزارت معارف، فراه: تورنمنت بهاری مسابقات والیبال میان مکاتب دخترانه در ولایت فراه راه اندازی گردید.

در این تورنمنت که جمعآ تیم های ورزشی ده باب مکتب ولایت فراه اشتراک نموده بودند که در. . .

بازگشت به اخبار