افتتاح تعمیر سه باب مکتب در ولایت دایکندی

media-moe
پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۳۰ - ۱۰:۵۸
افتتاح تعمیر سه باب مکتب در ولایت دایکندی

بیش از یکهزار دانش آموز صاحب صنوف درسی معیاری شدند
وزارت معارف ـ دایکندی: تعمیر مکاتب المهدی اوشالیج ، خواجه عبدالله انصاری و لیسه شنییه پیتاب لرگر ولسوالی شهرستان واشترلی ولایت دایکندی طی محفلی توسط والی ولایت ورییس معارف آنولایت در حالیکه "محمدعلی ارزگانی" محمدآقا داوود قومندان امنیه، خانم گل جان سمر رئیس موسسه شهدا، مارکو نیادا رئیس کمیته ارغوشه و شماری از روسا و کارمندانِ ادارات دولتی، جمع کثیری از اهالی محل، ولسولان، دانش آموزان و اولیای شان طی محافل جداگانه با قطع نوار افتتاح وبه بهره برداری سپرده شدند.
مکاتب المهدی اوشالیج و خواجه عبدالله انصاری از سوی برنامه انسجام ساحوی ریاست احیا و انکشاف دهات به هزینه مجموعی ۴۶۹۰۰۷۰۲ افعانی اعمار گردیده.و لیسه شنییه پیتاب لرگر از سوی موسسه شهدا به حمایت مالی کمیته خیریه آرغوشه با هزینه بالغ ۱۹۷۰۰"یکصد نود هفت هزار" دالر آمریکایی اعمارگردیده است.
تعمیر مکاتب مذکور به صورت معیاری بطور پخته و اساسی و مجهز به تمام امکانات و وسایل تدریسی، کتابخانه، لابراتوار اتاق کمپیوتر لپ، مبرز و آب آشامیدنی می باشند.
آقای سید انور رحمتی والی دایکندی طی سخنانی ضمن تقدیر از موسسه شهدا و کمیته خیریه آرغوشه گفت امید و ارم ساخت اولین مکتب با حمایت مالی کمیته خیریه آرغوشه سرآغاز کمک ها این نهاد در ولایت باشد.
آقای رحمت الله" سیرت" رئیس معارف نیز به نوبه خود احداث تعمیر مکاتب اوشالج ،لوربز وپیتاب لرگر را به مردم تبریک گفتند و از مردم ودانش آموزان خواستند تا در حفظ و مراقبت از مکاتب شان جدا تلاش نمایند
مارکو "نیادا" رئیس کمیته آرغوشه تمویل کننده مالی ساخت مکتب پیتاب "لرگر" از ساخت با کیفیت و عالی مکتب لرگر شهرستان ابراز خرسندی نمود و گفت" :خوشحال است که با اعمار این مکتب توانسته اند تا بخشی از چالش های متعلمین این مکتب را مرفوع سازند".
خانم گل جان سمر مسئول موسسه شهدا نیز طی سخنانش از تشریف آوری مارکو نیادا رئیس کمیته ارغوشه و اعضای آن و همچنان مقام ولایت و هیئت همراه وی در محفل افتتاحیه مکتب لرگر شهرستان اظهار قدردانی و سپاس کرد و گفت: "مکتب لرگر شهرستان دارای هشت صنف درسی می باشد که با هزینه ۱۹۷۰۰۰ هزار دالر از سوی موسسه شهدا با کمک مالی کمیته ارغوشه به صورت معیاری ساخته شده است"

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۱۶:۱۹
Background image

رئیس دفتر مقام وزارت معارف رسماَ معرفی شد

دکتور محمدسعید منصور، که به اساس پیشنهاد رهبری وزارت معارف و منظوری مقام عالی ریاست جمهوری از ریاست معارف ولایت میدان وردک تبدیلاَ به حیث رئیس دفتر مقام وزارت معارف تعیین شد، از سوی. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۱۰:۵۱
Background image

اعلامیه مطبوعاتی در مورد رد شایعات مبنی به برکناری مشاوران وزارت معارف

خبرهای مبنی بر این‌که که گویا، سرپرست وزارت معارف تمامی مشاوران این وزارت را از وظیفه برکنار کرده‌‌است، متأسفانه از دو روز به این‌سو، در شبکه‌های اجتماعی دست بدست می‌شود.

رهبری وزارت. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۸:۰
Background image

تفاهمنامه ساخت سه باب مکتب در ولایت‌های بدخشان و نورستان با سفارت هند امضا شد

وزارت معارف، کابل: مقام‌های وزارت معارف، وزارت اقتصاد و سفارت هندوستان مقیم کابل، تفاهمنامه‌‌ی ۳ پروژه از سلسله پروژه‌های انکشافی با تأثیرات بلند اجتماعی کمک کشور هندوستان برای. . .

بازگشت به اخبار