"انکشاف تعلیم و تربیه"؛ محوراصلی گفتگو میان وزیر معارف و رئیس یونسکو در افغانستان

media-moe
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۳/۲۱ - ۱۵:۵۵
"انکشاف تعلیم و تربیه"؛ محوراصلی گفتگو میان وزیر معارف و رئیس یونسکو در افغانستان

وزارت معارف- کابل: دکتر "محمد میرویس بلخی" وزیر معارف و"پاتریشیا مک فلیپس" رئیس یونسکو در افغانستان در دیداری دوجانبه در رابطه با همکاری‌های مشترک به هدف انکشاف خدمات تعلیمی در کشور دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار که امروز(21 جوزا) در وزارت معارف انجام گرفت؛ وزیر معارف بازنگری و انکشاف نصاب تعلیمی را پس از چهار دهه جنگ و ویرانی برای ایجاد تحول در جامعه یک ضرورت برشمرد و خواستار حمایت شرکا و همکاران بین‌المللی افغانستان در بخش معارف و به ویژه نصاب تعلیمی شد.

دکتر بلخی یونسکو را همکار مهم معارف در مسیر ایجاد تحول در عرصه تعلیم و تربیه(دهه معارف) دانست.

"پاتریشیا مک فلیپس" رئیس یونسکو در افغانستان از برگزاری موفقیت آمیز ورکشاپ تخصصی انکشاف نصاب تعلیمی برای کارمندان وزارت معارف در ماه آپریل در کشور هند که از سوی یونسکو تدویر گردیده بود؛ خبر داد.

پاتریشیا آموزش اطفال افغانستان را برای یونسکو حائزاهمیت خواند و خواستار تقویت و تداوم همکاری‌ها با وزارت معارف به هدف توسعه تعلیم و تربیه در افغانستان شد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۰:۱۰
Background image

معین سابق تعلیمات اسلامی وزارت معارف به عنوان سفیر و نماینده فوق العاده افغانستان در (OIC) آغاز بکار کرد/ قدردانی دکتر بلخی از "شفیق صمیم"

وزارت معارف- کابل: دکتر "محمد میرویس بلخی" وزیر معارف کشور از دکتر "شفیق صمیم" معین سابق تعلیمات اسلامی وزارت معارف که به تازگی به عنوان سفیر و نماینده فوق‌العاده جمهوری اسلامی. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۰:۸
Background image

پس از "هرات"/ معلمین مکاتب ولایت "غور" نیز به اعتصاب کاری خود پایان دادند

وزارت معارف- غور: همزمان با سفر نمایندگان رهبری وزارت معارف به ولایت غور, معلمین مکاتب این ولایت به اعتصاب کاری خود پایان دادند.

سران حرکت دادخواهی معلمین در غور متعهد شدند تا در. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۱۶:۹
Background image

تداوم کمپاین « مکتب سبز» در مکاتب ولایت بامیان

بر مبنای اهتمام به فضای سبز وحفظ محیط زیست سالم در مراکز تعلیمی وتربیتی واعلام کمپاین« مکتب سبز» در آغاز سال 1398 خورشیدی از سوی وزیر معارف کشور، اینک به همکاری برنامه کمیته شاروالی. . .

بازگشت به اخبار