"انکشاف تعلیم و تربیه"؛ محوراصلی گفتگو میان وزیر معارف و رئیس یونسکو در افغانستان

media-moe
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۳/۲۱ - ۱۵:۵۵
"انکشاف تعلیم و تربیه"؛ محوراصلی گفتگو میان وزیر معارف و رئیس یونسکو در افغانستان

وزارت معارف- کابل: دکتر "محمد میرویس بلخی" وزیر معارف و"پاتریشیا مک فلیپس" رئیس یونسکو در افغانستان در دیداری دوجانبه در رابطه با همکاری‌های مشترک به هدف انکشاف خدمات تعلیمی در کشور دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار که امروز(21 جوزا) در وزارت معارف انجام گرفت؛ وزیر معارف بازنگری و انکشاف نصاب تعلیمی را پس از چهار دهه جنگ و ویرانی برای ایجاد تحول در جامعه یک ضرورت برشمرد و خواستار حمایت شرکا و همکاران بین‌المللی افغانستان در بخش معارف و به ویژه نصاب تعلیمی شد.

دکتر بلخی یونسکو را همکار مهم معارف در مسیر ایجاد تحول در عرصه تعلیم و تربیه(دهه معارف) دانست.

"پاتریشیا مک فلیپس" رئیس یونسکو در افغانستان از برگزاری موفقیت آمیز ورکشاپ تخصصی انکشاف نصاب تعلیمی برای کارمندان وزارت معارف در ماه آپریل در کشور هند که از سوی یونسکو تدویر گردیده بود؛ خبر داد.

پاتریشیا آموزش اطفال افغانستان را برای یونسکو حائزاهمیت خواند و خواستار تقویت و تداوم همکاری‌ها با وزارت معارف به هدف توسعه تعلیم و تربیه در افغانستان شد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۳۱ - ۱۰:۵۰
Background image

تجلیل از روز بین المللی سواد

وزارت معارف_هرات: از 17 سنبله، روز بین المللی سواد در ریاست معارف ولایت هرات در حالیکه رئیس و هیآت رهبری ریاست معارف، شماری از استادان و سواد آموزان، رؤسای ادارات دولتی و شخصیت های علمی. . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۱۰:۴۳
Background image

گزارش مختصر کارکرد های ریاست تحرک اجتماعی و شوراهای معارف

(ربع سوم سال 1398): ریاست تحرک اجتماعی و شورا های معارف این وزارت در همکاری با ریاست های معارف ولایت های: لوگر، بغلان، قندهار، غزنی، کنرها، بامیان، تخار، کندز، بدخشان، پنجشیر و معارف. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ - ۱۲:۲۰
Background image

وزارت معارف و دفتر منطقه یی یونسکو در جاکارتا روی همکاری های بیشتر به توافق دست یافتند

وزارت معارف_ اندویزیا:  دکتور ذبيح الله فطرت، ريیس دفتر  وزارت معارف در حاشيه كنفرانس استراتیژيكِ ساينس براي رسيدن به اهداف انكشافی پايدار (SDGS) ضمن باز ديد از دفتر منطقوی يونسكو در. . .

بازگشت به اخبار