برگزاری مراسم "زنگ مکتب" و آغاز سال تعلیمی جدید در ولایت فراه

media-moe
چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۰ - ۱۲:۵۶
برگزاری مراسم "زنگ مکتب" و آغاز سال تعلیمی جدید در ولایت فراه!

وزارت معارف_فراه: به مناسبت آغاز سال تعلیمی جدید مناطق گرم سیر، ریاست معارف ولایت فراه محفلی را به اشتراک محمد شعیب "ثابت"والی ولایت فراه، عبدالستار"حسینی"وکیل مردم در پارلمان، خیر محمد "نورزی"عضو شورای ولایتی، روسای ادارات دولتی ، آمرین و مدیران مکاتب مرکز و ولسوالی ها در صحن لیسه شیخ ابو نصر فراهی برگزار نمود.
آقای ثابت والی ولایت فراه در سخنان آغازین این محفل، ضمن تبریکی سال جدید تعلیمی معارف را رکن بسا مهم و اساسی در رشد و انکشاف جوامع بشری عنوان نمود و بلند بودن سطح بیسوادی در کشور را عامل اصلی مشکلات و چالش های موجود در کشور خواند، در ادامه خواستاری همکاری همه جانبه مردم با معارف این ولایت شد.
بسم الله "نظری"سرپرست ریاست معارف پیرامون مزایایی علم و تعلیم تربیه صحبت های همه جانبه نموده و آغاز سال تعلیمی جدید را به همه ی شاگردان و اساتید گرامی تبریک عرض نمود. ضمن اظهار قدردانی از باشندگان این ولایت به خاطر سهم گیری فعال ایشان در کمپاین جمع آوری کتاب، خواست تا اطفال دختر و پسر شان را به مکتب بفرستند و از نعمت سواد محروم نسازند.
وی در ادامه وعده سپرد که جهت بلند بردن کیفیت درسی وهمه ی امورات محوله و یک معارف خود کفا از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نخواهد ورزید.
محفل با دعایه و نواختن زنگ مکتب تو سط والی ولایت و اقای نورزی عضو شورای ولایتی فراه اختتام یافت .

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۷
Background image

پیام تعزیت رهبری وزارت معارف

در پیوند به وفات محترم محمد نعیم بهین رئیس اسبق تعلیمات عمومی وزارت معارف
وزارت معارف_کابل: محترم محمد نعیم بهین رئیس پیشین تعلیمات عمومی وزارت معارف داعی اجل را لبیک گفته و به حق پیوست. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۰:۳۷
Background image

اطلاعیه معینیت سوادآموزی وزارت معارف در پیوند به ادعای استخدام معلمان سوادآموزی!

وزارت معارف_کابل: معینیت سوادآموزی وزارت معارف اطلاع حاصل نموده است که یک تعداد از افراد استفاده جو، با استفاده از نهادهای جعلی باشندگان شهر کابل را فریب داده اند که گویا معینیت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۴:۹
Background image

وزارت معارف و بانک جهانی روی طرح افزایش مصونیت مکاتب گفتگو کردند

وزارت معارف- کابل: رهبری وزارت معارف و تیمی از بانک جهانی در ملاقاتی دوجانبه در رابطه با طرح‌ افزایش مصونیت در مکاتب (CSSF) و همچنین مقرره طرز سلوک معلمین(Teacher Code of Conduct) صحبت. . .

بازگشت به اخبار