فشرده ای از فعالیت های ریاست های معارف ولایات

media-moe
دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۱ - ۱۰:۵۷
فشرده ای از فعالیت های ریاست های معارف ولایات

▪هرات:
مسابقات فوتبال میان تیم های ورزشی مکاتب معارف شهرهرات که به استقبال  پیروزی امارت اسلامی، با شرکت ۱۶ تیم شاگردان برگزار شده بود، با برگزاری مسابقه فینال بین لیسه سلطان غیاث‌الدین غوری و لیسه خصوصی بشیری پایان یافت که در نتیجه لیسه خصوصی بشیری در صدر قرار گرفت.
▪فراه:
مولوي اختر محمد زعیم، رئیس معارف ولایت فراه با هیئت همراه، تعدادی از مدارس دینی و مکاتب ولسوالی پشت کوه این ولایت را نظارت و بررسی کرد، او ضمن تاکید بر کیفیت آموزش، با مردم محل، متنفذین قومی و علمای دینی نیز دیدار کرد. 
▪بلخ:
مولوی شیرمحمد عمر آمر معارف ولسوالی نهرشاهی ولایت بلخ با آمرین مکاتب این ولسوالی تشکیل جلسه داد و در مورد نظارت جدی از روند تدریس در مکاتب و سرعت بخشیدن کارهای اداری هدایات لازم ارایه کرد.
▪کاپیسا :
 آمریت معارف ولسوالی اله سای ولایت کاپیسا، رقابت سیرت النبی را میان ۱۵۰ تن از دانش آموز مکاتب این ولسوالی برگزارکرد. 
مولوی محب الله قانت آمر معارف اله سای، هدف از برگزاری این رقابت ها را آراستن دانش آموزان با اخلاق محمد( ص ) عنوان کرد.
▪سمنگان:
 روند انتخاب کاندیدان ۶۸ بست خالی ریاست معارف ولایت سمنگان آغاز گردید.
مولوی نصرت الله فیضانی رئیس معارف ولایت سمنگان از هیئت اصلاحات اداری و مقام های مسئول خواست تا با برگزاری امتحان شفاف کار را به اهل کار بسپارند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۲ - ۱۴:۱۴
Background image

فشرده چند خبر از معارف ولایات

پکتیا
مولوی عبدالوکیل خالد رئیس معارف ولایت پکتیا طی جلسه‏ ء با مسئولین مکاتب آن ولایت، در مورد تطبیق احکام و هدایات رهبری ا.ا. و وزارت معارف صحبت نموده و از آنان خواست تا در بلند بردن. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۲ - ۱۲:۱۲
Background image

نتایج ارزیابی های هیئت ریاست امتحانات معیاری اعلام شد

هیئتی متشکل از اعضای علمی و مسلکی ریاست امتحانات معیاری وزارت معارف که به خاطر بررسی و ارزیابی توانایی های خواندن و نوشتن شاگردان و ارزیابی آنها از آموخته های شان از مضامین ریاضی و. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۲ - ۱۰:۴۷
Background image

نگاهی بر خبرهای کوتاه از معارف ولایات

هلمند
ریاست معارف ولایت هلمند طی برگزاری یک امتحان رقابتی،  از نزد ٦٥٨ تن داوطلبان واجد شرایط، امتحان معلمی اخذ نمود تا افرادی را که موفق به اخذ نمرات معیاری این پروسه شده باشند، در. . .

بازگشت به اخبار