نخستین جشنواره ترانه‌های ملی معارف با انتخاب 100 نفر از شاگردان سراسر افغانستان به کار خود پایان داد/ توزیع مدال برای 800 شرکت کننده

media-moe
شنبه ۱۳۹۸/۵/۱۹ - ۱۶:۴۰

وزارت معارف- کابل: نخستین جشنواره ترانه‌های ملی معارف به مناسبت 100 سالگی استقلال افغانستان پس از پایان سه روز رقابت و اجرای زنده تیم‌های ترانه، با انتخاب و معرفی 100 نفر از شاگردان و همچنین توزیع مدال به 800 دانش آموز شرکت کننده پایان یافت.

اختتامیه این جشنواره با حضور "مرجان متین" معین انکشاف نصاب تعلیمی و تربیه معلم وزارت معارف، "سید وحید قتالی" رئیس عمومی اداره امور ریاست جمهوری، "شاهدخت اندیا" دختر شاه امان الله خان، "خوشحال سادات" معین ارشد امنیتی وزارت داخله،"سمیع حامد" مشاور ارشد ریاست جمهوری در امور نوآوری و همکار وزارت معارف در برگزاری این جشنواره و "سیتا قاسمی" هنرمند مطرح کشور همراه بود.

مرجان متین در جریان این برنامه، برگزاری نخستین جشنوار ترانه‌‌های ملی معارف را ابتکاری پرثمر به هدف رشد استعدادهای هنری شاگردان توصیف و از والدین 800 دانش آموز برای اعطای این فرصت به اطفال شان قدردانی کرد.

"سمیع حامد" نیز در این برنامه با نشان دادن نقشه افغانستان بر این نکته تاکید ورزید که برنده این رقابت‌ها تمامی مردم افغانستان بوده و هدف این جشنواره برقراری ارتباط میان شاگردان، آشنایی آنها با اقوام و فرهنگ‌های یکدیگر و همچنین تقویت حس میهن دوستی بوده است.

"خوشحال سادات" معین ارشد امنیتی وزارت داخله نیز از کارکردهای مثبت وزارت معارف ابراز خرسندی و یکایک دانش آموزان افغانستان را قهرمانان عرصه تعلیم و تربیه توصیف کرد.

"شاهدخت اندیا" دختر شاه امان الله خان غازی نیز حضور 800 دانش آموز از سراسر افغانستان در این جشنواره به مناسبت صدمین سالگرد استقلال کشور را امیدبخش دانست.

"سیتا قاسمی" هنرمند مطرح کشور همچنین بر همکاری‌های خود با وزارت معارف در عرصه انکشاف تعلیم و تربیه تعهد سپرد.

گفتنی است در این جشنواره 800 شاگرد دختر و پسر در قالب 70 تیم ترانه از 34 ولایت و همچنین کابل به مدت سه روز به رقابت پرداختند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۵/۲۶ - ۱۳:۴۲
Background image

اطلاعیه وزارت معارف 

به اطلاع تمام کارمندان وزارت معارف رسانیده میشود که روز دوشنبه مورخ ۲۸ اسد به مناسبت جشن صدسالگی استقلال افغانستان تمامی معلمان، کارمندان و دانش آموزان رخصت اند.
رخصتی های تابستانی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۳ - ۱۴:۴۹
Background image

شاگردان ممتاز و خلاق در معارف مورد تشویق معنوی قرار می گیرند

وزارت معارف_ کابل: رهبری وزارت معارف از شاگردان ممتاز، با استعداد و خلاق با اهدای سپاس نامه‌ها و تحسین‌نامه های ویژه تشویق معنوی می کند

این تصمیم به هدف الگو سازی، رشد و شگوفایی. . .

بازگشت به اخبار