نخستین جشنواره ترانه‌های ملی معارف با انتخاب 100 نفر از شاگردان سراسر افغانستان به کار خود پایان داد/ توزیع مدال برای 800 شرکت کننده

media-moe
شنبه ۱۳۹۸/۵/۱۹ - ۱۶:۴۰

وزارت معارف- کابل: نخستین جشنواره ترانه‌های ملی معارف به مناسبت 100 سالگی استقلال افغانستان پس از پایان سه روز رقابت و اجرای زنده تیم‌های ترانه، با انتخاب و معرفی 100 نفر از شاگردان و همچنین توزیع مدال به 800 دانش آموز شرکت کننده پایان یافت.

اختتامیه این جشنواره با حضور "مرجان متین" معین انکشاف نصاب تعلیمی و تربیه معلم وزارت معارف، "سید وحید قتالی" رئیس عمومی اداره امور ریاست جمهوری، "شاهدخت اندیا" دختر شاه امان الله خان، "خوشحال سادات" معین ارشد امنیتی وزارت داخله،"سمیع حامد" مشاور ارشد ریاست جمهوری در امور نوآوری و همکار وزارت معارف در برگزاری این جشنواره و "سیتا قاسمی" هنرمند مطرح کشور همراه بود.

مرجان متین در جریان این برنامه، برگزاری نخستین جشنوار ترانه‌‌های ملی معارف را ابتکاری پرثمر به هدف رشد استعدادهای هنری شاگردان توصیف و از والدین 800 دانش آموز برای اعطای این فرصت به اطفال شان قدردانی کرد.

"سمیع حامد" نیز در این برنامه با نشان دادن نقشه افغانستان بر این نکته تاکید ورزید که برنده این رقابت‌ها تمامی مردم افغانستان بوده و هدف این جشنواره برقراری ارتباط میان شاگردان، آشنایی آنها با اقوام و فرهنگ‌های یکدیگر و همچنین تقویت حس میهن دوستی بوده است.

"خوشحال سادات" معین ارشد امنیتی وزارت داخله نیز از کارکردهای مثبت وزارت معارف ابراز خرسندی و یکایک دانش آموزان افغانستان را قهرمانان عرصه تعلیم و تربیه توصیف کرد.

"شاهدخت اندیا" دختر شاه امان الله خان غازی نیز حضور 800 دانش آموز از سراسر افغانستان در این جشنواره به مناسبت صدمین سالگرد استقلال کشور را امیدبخش دانست.

"سیتا قاسمی" هنرمند مطرح کشور همچنین بر همکاری‌های خود با وزارت معارف در عرصه انکشاف تعلیم و تربیه تعهد سپرد.

گفتنی است در این جشنواره 800 شاگرد دختر و پسر در قالب 70 تیم ترانه از 34 ولایت و همچنین کابل به مدت سه روز به رقابت پرداختند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۱۵:۱۶
Background image

معاون تدریسی ریاست معارف ولایت نیمروز معرفی شد

وزارت معارف _ نیمروز:محترمه لطیفه انوری بحیث آمر تعلیمات عمومی (معاون تدریسی) ریاست معارف ولایت نیمروز معرفی و رسمآ به کار اغاز کرد.
در محفلی که بدین مناسبت در تالار کنفرانسهای ریاست. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۱۵:۱۶
Background image

اخذ امتحان سامع در ولایت بدخشان

وزارت معارف_بدخشان: امتحان سامع از شاگردان صنف هفتم الی دوازدهم با حضور داشت هما عمری معاون تعلیمات عمومی، آمر نظارت تعلیمی و اعضای نظارت ریاست معارف ولایت بدخشان بر گزار گردید.
در این. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۱۵:۱۶
Background image

تدویر ورکشاپ ۵ روزه برای اعضای نظارت ریاست معارف بغلان

وزارت معارف_بغلان: ورکشاپ آموزشی ۵ روزه تحت عنوان آموزش یادگیری مبتنی بر پروژه برای اعضای نظارت تعلیمی هسته مرکزی ریاست معارف بغلان ،مدیریت معارف شهر ، مدیریت معارف بغلان مرکزی و. . .

بازگشت به اخبار