نخستین جشنواره ترانه‌های ملی معارف به مناسبت 100 سالگی استقلال افغانستان افتتاح شد

media-moe
پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۷ - ۱۶:۴۰

وزارت معارف- کابل: نخستین جشنواره ترانه‌های ملی معارف به مناسبت صد سالگی استقلال افغانستان با حضور رهبری وزارت معارف افتتاح شد.

دکتر "محمد میرویس بلخی" وزیر معارف کشور در جریان افتتاح این برنامه که در استدیوم ورزشی پوهنتون کابل برگزار شد؛ عنوان کرد که 800 شاگرد در قالب 70 تیم ترانه دخترانه و پسرانه از 34 ولایت افغانستان در این جشنواره شرکت کرده و به مدت سه روز به رقابت می پردازند.

وزیر معارف همچنین افزود که پس از پایان رقابت ها 100 نفر از شاگردان در قالب تیم‌های ترانه ملی معارف انتخاب خواهند شد و پیام‌های انسانی، تعلیمی و اجتماعی با زبان هنر از سوی این شاگردان به 9 میلیون دانش آموز سراسر کشور و عموم جامعه انتقال خواهد یافت.

دکتر بلخی آغار بکار این جشنواره را ابتکاری نو در معارف توصیف کرد.

"سید وحید قتالی" رئیس عمومی اداره امور ریاست جمهوری نیز در این برنامه ضمن قدردانی از اصلاحات مثبت ایجاد شده در وزارت معارف، این جشنواره را سرفصل مفیدی برای ترویج فرهنگ یکپارچگی، وحدت و برادری میان تمامی شاگردان سراسر افغانستان توصیف کرد.

قابل ذکر است که در هر شب این جشنواره 24 تیم، ترانه‌های معارف خود را اجرا خواهند کرد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۱۵:۱۶
Background image

معاون تدریسی ریاست معارف ولایت نیمروز معرفی شد

وزارت معارف _ نیمروز:محترمه لطیفه انوری بحیث آمر تعلیمات عمومی (معاون تدریسی) ریاست معارف ولایت نیمروز معرفی و رسمآ به کار اغاز کرد.
در محفلی که بدین مناسبت در تالار کنفرانسهای ریاست. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۱۵:۱۶
Background image

اخذ امتحان سامع در ولایت بدخشان

وزارت معارف_بدخشان: امتحان سامع از شاگردان صنف هفتم الی دوازدهم با حضور داشت هما عمری معاون تعلیمات عمومی، آمر نظارت تعلیمی و اعضای نظارت ریاست معارف ولایت بدخشان بر گزار گردید.
در این. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۱۵:۱۶
Background image

تدویر ورکشاپ ۵ روزه برای اعضای نظارت ریاست معارف بغلان

وزارت معارف_بغلان: ورکشاپ آموزشی ۵ روزه تحت عنوان آموزش یادگیری مبتنی بر پروژه برای اعضای نظارت تعلیمی هسته مرکزی ریاست معارف بغلان ،مدیریت معارف شهر ، مدیریت معارف بغلان مرکزی و. . .

بازگشت به اخبار