نخستین جشنواره ترانه‌های ملی معارف به مناسبت 100 سالگی استقلال افغانستان افتتاح شد

media-moe
پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۷ - ۱۶:۴۰

وزارت معارف- کابل: نخستین جشنواره ترانه‌های ملی معارف به مناسبت صد سالگی استقلال افغانستان با حضور رهبری وزارت معارف افتتاح شد.

دکتر "محمد میرویس بلخی" وزیر معارف کشور در جریان افتتاح این برنامه که در استدیوم ورزشی پوهنتون کابل برگزار شد؛ عنوان کرد که 800 شاگرد در قالب 70 تیم ترانه دخترانه و پسرانه از 34 ولایت افغانستان در این جشنواره شرکت کرده و به مدت سه روز به رقابت می پردازند.

وزیر معارف همچنین افزود که پس از پایان رقابت ها 100 نفر از شاگردان در قالب تیم‌های ترانه ملی معارف انتخاب خواهند شد و پیام‌های انسانی، تعلیمی و اجتماعی با زبان هنر از سوی این شاگردان به 9 میلیون دانش آموز سراسر کشور و عموم جامعه انتقال خواهد یافت.

دکتر بلخی آغار بکار این جشنواره را ابتکاری نو در معارف توصیف کرد.

"سید وحید قتالی" رئیس عمومی اداره امور ریاست جمهوری نیز در این برنامه ضمن قدردانی از اصلاحات مثبت ایجاد شده در وزارت معارف، این جشنواره را سرفصل مفیدی برای ترویج فرهنگ یکپارچگی، وحدت و برادری میان تمامی شاگردان سراسر افغانستان توصیف کرد.

قابل ذکر است که در هر شب این جشنواره 24 تیم، ترانه‌های معارف خود را اجرا خواهند کرد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۵/۲۶ - ۱۳:۴۲
Background image

اطلاعیه وزارت معارف 

به اطلاع تمام کارمندان وزارت معارف رسانیده میشود که روز دوشنبه مورخ ۲۸ اسد به مناسبت جشن صدسالگی استقلال افغانستان تمامی معلمان، کارمندان و دانش آموزان رخصت اند.
رخصتی های تابستانی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۳ - ۱۴:۴۹
Background image

شاگردان ممتاز و خلاق در معارف مورد تشویق معنوی قرار می گیرند

وزارت معارف_ کابل: رهبری وزارت معارف از شاگردان ممتاز، با استعداد و خلاق با اهدای سپاس نامه‌ها و تحسین‌نامه های ویژه تشویق معنوی می کند

این تصمیم به هدف الگو سازی، رشد و شگوفایی. . .

بازگشت به اخبار