پیام جلالتمآب محمد میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف به مناسبت فرا رسیدن دهم محرم‌الحرام و عاشورای حسینی

media-moe
دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۸ - ۱۲:۵۶
MoE

فرا رسیدن دهم ماه محرم‌الحرام روزسوگواری مسلمانان جهان از بهر شهادت مظلومانه ‌ی حضرت امام حسین(رض) و یاران صدیق شان را به ملت مسلمان افغانستان تسلیت عرض میدارم.

نفس مبارزه‌ی حسین رض و یاران راستین‌اش که به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای انسان‌ساز درج تاریخ مبارزات آزادی خواهی جهان اسلام شده است در احیای مجدد ارزش‌ها و باورهای اسلامی بی نهایت مهم است.

قیام حضرت حسین(رض) قیام عدالت در برابر استبداد و بیدادگری، مبارزه برای حفظ ارزش‌ها و پایان دادن به بساط ظلم ،بی عدالتی و نابرابری بود.

باورما اینست که حماسهء ماندگارعاشورا پس از وقوع اش در سال 61 ه ق همواره در طول قرن‌هایی که گذشت نماد آزاد اندیشی اسلامی بوده است وبرای نسل‌ امروزی و نسل‌های بعد از ما می آموزاند که باید برای حفظ دین ، ظلم ستیزی و آزادگی فداکاری کرد، در راه اصلاح جامعه و تامین عدالت از همه چیز گذشت و در میدان نبرد حق و باطل همه باید در یک صف واحد قرار گرفت.

وزارت معارف افغانستان خود را مکلف میداند که ارزش‌های تاریخی و رویدادهای بی مانند عدالت‌خواهی، ظلم ستیزی و اصلاح جامعه را به نسل‌های بعدی که سازندگان و رهبران آینده سرزمین ما اند انتقال دهد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۷
Background image

پیام تعزیت رهبری وزارت معارف

در پیوند به وفات محترم محمد نعیم بهین رئیس اسبق تعلیمات عمومی وزارت معارف
وزارت معارف_کابل: محترم محمد نعیم بهین رئیس پیشین تعلیمات عمومی وزارت معارف داعی اجل را لبیک گفته و به حق پیوست. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۰:۳۷
Background image

اطلاعیه معینیت سوادآموزی وزارت معارف در پیوند به ادعای استخدام معلمان سوادآموزی!

وزارت معارف_کابل: معینیت سوادآموزی وزارت معارف اطلاع حاصل نموده است که یک تعداد از افراد استفاده جو، با استفاده از نهادهای جعلی باشندگان شهر کابل را فریب داده اند که گویا معینیت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۴:۹
Background image

وزارت معارف و بانک جهانی روی طرح افزایش مصونیت مکاتب گفتگو کردند

وزارت معارف- کابل: رهبری وزارت معارف و تیمی از بانک جهانی در ملاقاتی دوجانبه در رابطه با طرح‌ افزایش مصونیت در مکاتب (CSSF) و همچنین مقرره طرز سلوک معلمین(Teacher Code of Conduct) صحبت. . .

بازگشت به اخبار