پیام جلالتمآب محمد میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف به مناسبت فرا رسیدن دهم محرم‌الحرام و عاشورای حسینی

media-moe
دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۸ - ۱۲:۵۶
MoE

فرا رسیدن دهم ماه محرم‌الحرام روزسوگواری مسلمانان جهان از بهر شهادت مظلومانه ‌ی حضرت امام حسین(رض) و یاران صدیق شان را به ملت مسلمان افغانستان تسلیت عرض میدارم.

نفس مبارزه‌ی حسین رض و یاران راستین‌اش که به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای انسان‌ساز درج تاریخ مبارزات آزادی خواهی جهان اسلام شده است در احیای مجدد ارزش‌ها و باورهای اسلامی بی نهایت مهم است.

قیام حضرت حسین(رض) قیام عدالت در برابر استبداد و بیدادگری، مبارزه برای حفظ ارزش‌ها و پایان دادن به بساط ظلم ،بی عدالتی و نابرابری بود.

باورما اینست که حماسهء ماندگارعاشورا پس از وقوع اش در سال 61 ه ق همواره در طول قرن‌هایی که گذشت نماد آزاد اندیشی اسلامی بوده است وبرای نسل‌ امروزی و نسل‌های بعد از ما می آموزاند که باید برای حفظ دین ، ظلم ستیزی و آزادگی فداکاری کرد، در راه اصلاح جامعه و تامین عدالت از همه چیز گذشت و در میدان نبرد حق و باطل همه باید در یک صف واحد قرار گرفت.

وزارت معارف افغانستان خود را مکلف میداند که ارزش‌های تاریخی و رویدادهای بی مانند عدالت‌خواهی، ظلم ستیزی و اصلاح جامعه را به نسل‌های بعدی که سازندگان و رهبران آینده سرزمین ما اند انتقال دهد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۱ - ۱۷:۹
Background image

توزیع کتاب های درسی به ولایات گرمسیر

بتاسی از هدایت داکتر محمد میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف مبنی بر توزیع عاجل کتاب های درسی به ولایات به ویژه ولایت های گرمسیر کشور، اینک محموله های کتاب های درسی شامل کاروان های کتاب به. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۰ - ۱۲:۵۶
Background image

برگزاری مراسم "زنگ مکتب" و آغاز سال تعلیمی جدید در ولایت فراه

وزارت معارف_فراه: به مناسبت آغاز سال تعلیمی جدید مناطق گرم سیر، ریاست معارف ولایت فراه محفلی را به اشتراک محمد شعیب "ثابت"والی ولایت فراه، عبدالستار"حسینی"وکیل مردم در پارلمان، خیر محمد. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۸ - ۱۲:۵۶
Background image

پیام جلالتماب دکتر محمد میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف به مناسبت هجدهمین سالیاد شهادت احمدشاه مسعود" قهرمان ملی کشور" و هفته شهید.

درود بی پایان نثارِ روح پر فُتوح قهرمان ملی کشور " شهید احمدشاه مسعود" ، شهدای معارف و سایر شهدای راه حق و آزادی.

هجدهمین سالیاد شهادت اسطوره جهاد و مقاومت افغانستان ، سپه سالار آزادی. . .

بازگشت به اخبار