پیام جلالتماب دکتر محمد میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف به مناسبت هجدهمین سالیاد شهادت احمدشاه مسعود" قهرمان ملی کشور" و هفته شهید.

media-moe
دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۸ - ۱۲:۵۶
MoE

درود بی پایان نثارِ روح پر فُتوح قهرمان ملی کشور " شهید احمدشاه مسعود" ، شهدای معارف و سایر شهدای راه حق و آزادی.

هجدهمین سالیاد شهادت اسطوره جهاد و مقاومت افغانستان ، سپه سالار آزادی و فرزند نستوه وطن " شهید احمد شاه مسعود قهرمان ملی کشور" و هفته شهید را به پیشگاه ملت آزادیخواه و صلح دوست افغانستان تسلیت عرض میکنم .

بزرگ ترین درسی که تاریخ مبارزات پر شکوهِ قهرمان ملی کشور و سایر شهدای راه حق و عدالت به میراث گذاشته است ، درس اتفاق ، برادری و برابری و مبارزه برای استقرارِ حاکمیت قانون و عدالت در کشور است .

بدون شک که نفس مبارزات شهدای افغانستان، تنویر اذهان عامه و روشنگری و رهانیدن ذهن و جسم مردم افغانستان از اسارت ناشی از جهالت و تاریکی بوده است .

ما زمانی به یک جامعه توسعه یافته و خودبسنده دست می یابیم که تاریخ مبارزات اسطوره های تاریخ خود را با حقانیت آن به نسل های آینده منتقل ساخته و نسلی آگاه، روشنفکر و با دانش تقدیم جامعه مان سازیم.

و مسوولیت تربیه نسل متعهد به ارزش های ملی، وطن دوست و با دانش بر عهده معارف است، انشالله که نصاب تعلیمی جدید معارف افغانستان نسلی تربیت خواهد کرد که فراتر از زبان، قوم و نژاد برای ملت شدن و بسیج تمامی اقوام ساکن در کشور در آینده مصدر خدمت به مردم و جامعه خود خواهند شد .

فرزندان افغانستان با الگو گیری از مبارزات قهرمانان این سرزمین می بایست طوری تربیت شوند که یگانه رشتهء انسجام آنان انسانیت، عشق به وطن و آزادگی باشد.

با امید نسل تربیت یافته و وطن پرست ‌.
یکبار دیگر روح تمام منادیان آزادی؛ شرافت و بالندگی شاد و خاطرات شان جاودان .

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۷
Background image

پیام تعزیت رهبری وزارت معارف

در پیوند به وفات محترم محمد نعیم بهین رئیس اسبق تعلیمات عمومی وزارت معارف
وزارت معارف_کابل: محترم محمد نعیم بهین رئیس پیشین تعلیمات عمومی وزارت معارف داعی اجل را لبیک گفته و به حق پیوست. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۰:۳۷
Background image

اطلاعیه معینیت سوادآموزی وزارت معارف در پیوند به ادعای استخدام معلمان سوادآموزی!

وزارت معارف_کابل: معینیت سوادآموزی وزارت معارف اطلاع حاصل نموده است که یک تعداد از افراد استفاده جو، با استفاده از نهادهای جعلی باشندگان شهر کابل را فریب داده اند که گویا معینیت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۴:۹
Background image

وزارت معارف و بانک جهانی روی طرح افزایش مصونیت مکاتب گفتگو کردند

وزارت معارف- کابل: رهبری وزارت معارف و تیمی از بانک جهانی در ملاقاتی دوجانبه در رابطه با طرح‌ افزایش مصونیت در مکاتب (CSSF) و همچنین مقرره طرز سلوک معلمین(Teacher Code of Conduct) صحبت. . .

بازگشت به اخبار