وزارت معارف یک نشست مشورتی برای اصلاح نصاب آموزشی برگزار می‌کند

media-moe

قرار است وزارت معارف یک نشست مشورتی را برای اصلاح نصاب آموزشی مکاتب برگزار کند. نوریه نزهت، سخنگوی وزارت معارف می‌گوید که هدف از برگزاری این نشست شمولیت شهروندان در روند آموزش و پرورش، مردمی‌سازی معارف، جمع‌آوری دیدگاه‌های شهروندان در مورد ضرورت تجدید نصاب آموزشی و نیز چگونه‌گی محتوای نصاب آموزشی است.

این نشست مشورتی قرار است در تاریخ ۲۰ الی ۲۳ عقرب سال روان خورشیدی برگزار شود.

نوریه نزهت به روزنامه ۸صبح که در این نشست مشورتی نزدیک به ۳۰۰ نفر از شهروندان از جمله آموزگاران مکاتب، متخصصان حوزه آموزش و پرورش، نماینده‌گان شورای علما، استادان دانشگاه، نماینده‌گان ادارات دولتی، والدین دانش‌آموزان و نیز نماینده‌گان کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان اشتراک خواهند کرد.

طبق معلومات سخنگوی وزارت معارف، تاکنون هشت دور نشست‌های مشورتی در شهرهای کابل، هرات، قندهار، جلال‌آباد و مزارشریف در پیوند به اصلاح نصاب آموزشی برگزار شده است.

از جانب دیگر، نوریه نزهت می‌گوید که تاکنون نصاب آموزشی ۱۴ کشور مختلف جهان از جمله برخی کشورهای همسایه توسط وزارت معارف مورد ارزیابی قرار گرفته است.

او تأکید کرد که وزارت معارف مصمم است تا نصاب آموزشی «قابلیت محور» را بر اساس دیدگاه‌ها و خواست شهروندان تهیه کند.

نوریه نزهت می‌گوید که برنامه وزارت معارف در «دهه‌ی معارف» اعمال اصلاحات نصاب آموزش و پرورش و سهیم‌سازی دیدگاه‌ها و تصامیم شهروندان در تمامی پلان‌ها وبرنامه‌های این وزارت است.

 وزارت معارف سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۹ خورشیدی را به عنوان سال معارف نام‌گذاری کرده است.

منبع: ۸صبح