از روز بین المللی سواد در ولایت هرات گرامی داشت به عمل آمد

media-moe
Sat, Sep 19 2020 12:14 PM
از روز بین المللی سواد در ولایت هرات گرامی داشت به عمل آمد

وزارت معارف_هرات: از روزبین المللی سواد در ریاست معارف ولایت هرات با حضور سردارمحمد رحیمی معیین سواد آموزی وزارت معارف، زکریا رحیمی رئیس معارف، تعدادی از مسوولین ادارات دولتی، متنفذین قومی وشماری از استادان تجلیل به عمل آمد.

دکتر سردار محمد رحیمی معین سواد آموزی وزارت معارف با اشاره به میزان پایین سواد در کشور، از برنامه‌های وزارت معارف برای دهه آینده به منظور بلند بردن سطح سواد یاد آور شد و نقش هرات را که تاریخ آن با فرهنگ، هنر و سواد گره خورده است را در این زمینه برجسته خواند.

در همین حال زکریا رحیمی رئیس معارف هرات از فعال بودن صنوف سواد آموزی در دور ترین نقاط هرات خبر داده و بر بروز شدن نصاب سواد آموزی منطبق بر مفاهیم صلح، همدیگر پذیری وتسامح تاکید کرد، به گفته آقای رحیمی عرفان وتصوف اسلامی به عنوان منبع مهم مفاهیم صلح آمیز می تواند در این زمینه مورد استفاده قرار گیرد.

حمیدالله دلجو آمر سواد آموزی ریاست معارف هرات از تلاشهای این آمریت حتا در گیر ودار بحران کرونا یاد آور شده و از فراغت ۲۹۲۸ مرد و ۳۰۱۵ زن در جریان سال تعلیمی ۱۳۹۹ خبر داد.

Latest news

Fri, Jul 31 2020 6:00 AM
Background image

Eid Greetings

On behalf of the Ministry of Education of the Islamic Republic of Afghanistan, I would like to extend my heartfelt greetings on the special occasion of Eid-Ul-adha.

May we celebrate. . .

BACK TO NEWS