از روز بین المللی سواد در ولایت هرات گرامی داشت به عمل آمد

media-moe
شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۱۲:۱۴
از روز بین المللی سواد در ولایت هرات گرامی داشت به عمل آمد

وزارت معارف_هرات: از روزبین المللی سواد در ریاست معارف ولایت هرات با حضور سردارمحمد رحیمی معیین سواد آموزی وزارت معارف، زکریا رحیمی رئیس معارف، تعدادی از مسوولین ادارات دولتی، متنفذین قومی وشماری از استادان تجلیل به عمل آمد.

دکتر سردار محمد رحیمی معین سواد آموزی وزارت معارف با اشاره به میزان پایین سواد در کشور، از برنامه‌های وزارت معارف برای دهه آینده به منظور بلند بردن سطح سواد یاد آور شد و نقش هرات را که تاریخ آن با فرهنگ، هنر و سواد گره خورده است را در این زمینه برجسته خواند.

در همین حال زکریا رحیمی رئیس معارف هرات از فعال بودن صنوف سواد آموزی در دور ترین نقاط هرات خبر داده و بر بروز شدن نصاب سواد آموزی منطبق بر مفاهیم صلح، همدیگر پذیری وتسامح تاکید کرد، به گفته آقای رحیمی عرفان وتصوف اسلامی به عنوان منبع مهم مفاهیم صلح آمیز می تواند در این زمینه مورد استفاده قرار گیرد.

حمیدالله دلجو آمر سواد آموزی ریاست معارف هرات از تلاشهای این آمریت حتا در گیر ودار بحران کرونا یاد آور شده و از فراغت ۲۹۲۸ مرد و ۳۰۱۵ زن در جریان سال تعلیمی ۱۳۹۹ خبر داد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۸:۴۱
Background image

راه اندازی مسابقه علمی و حقوقی میان شاگردان مدارس دینی ولایت تخار

وزارت معارف_تخار: به ابتکار ریاست معارف و آمریت تعلیمات اسلامی ولایت تخار، برنامه مسابقهء علمی، تحت عنوان حقوق زن از دیدگاه اسلام و قوانین نافذه کشور میان شاگردان مدارس دینی تدویر گردید. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۴:۳۲
Background image

توزیع قرطاسیه برای شاگردان بی بضاعت در ولایت هرات

وزارت معارف_هرات: به ادامه مساعدت های معارف دوستانه اشخاص وافراد خیر اندیش به معارف، این بار بنیاد نبی الرحمه به شاگردان بی بضاعت مکاتب ولایت هرات این ولایت مساعدت نمود.

زکریا رحیمی. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۳:۲۹
Background image

کار ساخت یک باب مکتب در ولایت پکتیا آغاز گردید

وزارت معارف_پکتیا: سنگ تهداب تعمیر مکتب شاه کاریز ولسوالی زرمت ولایت پکتیا توسط استاد کوچی ځاځي رییس معارف، انجنیر رحیم خان رییس شهر سازی و اراضی و تعدادی از مقامات محلی گذاشته شد.

به. . .

بازگشت به اخبار