دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۳۱ - ۱۲:۳
Background image

استفاده از دانش‌آموزان در کارزارهای انتخاباتی و پذیرایی مقامات ممنوع شد

منبع: ۸ صبح

وزارت معارف اعلام کرده است که استفاده از دانش‌آموزان مکاتب در محافل پذیرایی از مهمانان داخلی و خارجی ممنوع است و هیچ فرد حقیقی و حقوقی اجازه ندارد که از دانش‌‌آموزان مکاتب در تبلیغات، تظاهرات و گردهم‌آیی‌ها به شمول کارزارهای انتخاباتی استفاده کنند.

شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۲ - ۱۵:۱۰
Background image

وزارت معارف جمع‌آوری پول از دانش‌آموزان و آموزگاران را منع کرد

منبع: اطلاعات روز

وزارت معارف کشور اعلام کرده است که براساس هدایت محمدمیرویس بلخی، سرپرست این وزارت هر نوع جمع‌آوری پول از دانش‌آموزان و آموزگاران مکاتب پس از این ممنوع است.

در اعلامیه‌ی این وزارت که امروز (شنبه، ۲۲ سرطان) منتشر شده، آمده است که آقای بلخی دستور منع جمع‌آوری پول از دانش‌آموزان و آموزگاران مکاتب تحت عنوان «اعانه»، «خرید اثاثیه‌ی دفتر»، «رنگ‌مالی صنف‌های درسی»، «بازسازی» و… را صادر کرده است.

شنبه ۱۳۹۸/۴/۱۵ - ۱۱:۵۲
Background image

وزارت معارف: عاملان خشونت با شاگردان مکاتب از وظیفه طرد می‌شوند

منبع: ۸ صبح 

وزارت معارف هشدار داده است که از این پس با عاملان خشونت با شاگردان مکاتب در جریان ساعات درسی با شدیدترین سزای انضباطی مجازات خواهند شد. این وزارت روز پنج‌شنبه، سیزدهم سرطان با نشر خبرنامه‌ای گفته است که بر اساس ماده ۳۹ قانون معارف، تعذیب جسمی‌ و روحی شاگردان جواز ندارد. در خبرنامه این وزارت آمده است: «برای عاملان خشونت و تعذیب شاگردان در محیط مکتب طرد وظیفه تجویز می‌شود».

پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۳ - ۱۲:۳۹
Background image

قیچی کردن موهای شاگردان در داخل مکاتب افغانستان ممنوع شد

منبع: رادیو آزادی

متعلمان، از قیچی شدن و تراشیدن موهای‌شان در مکتب‌ها در امان شدند.

وزارت معارف افغانستان می‌گوید، بر اساس هدایت میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف، پس از این هیچ معلمی حق ندارد موهای متعلمین را قیچی کند و یا بتراشد.

نوریه نزهت سخنگوی وزارت معارف افغانستان شام سه‌شنبه یازدهم سرطان به رادیو آزادی، در مورد دلیل این اقدام جزئیات داد: "چون این مسئله شکایت برانگیز شده بود و تعدادی از دانش آموزان فکر می‌کردند که این مسئله سبب هتک حرمت آن‌ها می‌شود و سبب می‌شود که آسیب روحی و روانی به آن‌ها وارد شود."

چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۵ - ۱۲:۹
Background image

لایحه درجه‌بندی دانش‌آموزان سر از ماه آینده تطبیق می‌شود

مرجع: هشت صبح

مسوولان وزارت معارف از تهیه و منظوری لایحه درجه‌بندی دانش‌آموزان خبر داده و می‌گویند که این لایحه سر از ماه آینده در مکاتب تطبیق خواهد شد. 

چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۰:۱۳
Background image

وظایف هفت کارمند نظارت تعلیمی وزارت معارف تعلیق شد

۸صبح، کابل: وزارت معارف وظایف هفت کارمند بخش نظارت این وزارت را به حالت تعلیق درآورده است. این هفت کارمند که عضوهای نظارتی ریاست‌های معارف ولایت‌های کابل، بدخشان، ننگرهار و کنر بودند، به سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای متهم شناخته شده‌اند.

نوریه نزهت، سخنگوی وزارت معارف روز سه‌شنبه، بیست‌وهشتم جوزا در صحبت با روزنامه ۸صبح گفت که وظایف این افراد در جریان هفته گذشته پس از شناسایی به حالت تعلیق در آمده است.

شنبه ۱۳۹۸/۳/۲۵ - ۱۰:۶
Background image

وزارت معارف در نظر دارد که ۵۰۰ هزار طفل افغان‌را شامل مکاتب سازد

منبع: رادیو آزادی

وزارت معارف افغانستان می‌گوید در نظر دارد که ۵۰۰ هزار طفل بیرون از مکاتب را شامل مکاتب سازد.

میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف به روز پنجشنبه ۱۶ تفاهمنامه را با نماینده‌گان موسسه غیر دولتی در بخش‌های مختلف آموزش و ساخت و ساز صنوف درسی و اطفال بیرون از مکاتب در کابل امضأ کرد.

پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۹ - ۱۰:۹
Background image

فراخبر: امسال یک میلیون دانش‌آموز جدید به مکتب خواهند رفت

وزارت معارف کشور، اعلام کرده‌است که سال آموزشی ۱۳۹۸، امروز (شنبه، ۳حمل) به‌گونۀ رسمی آغاز شده‌است و آموزگاران و دانش‌آموزان باید مطابق نصاب معارف، آموزش‌های‌شان را آغاز کنند.

در این برنامه گرداننده وحید احمدی این موضوع را با میرویس بلخی، وزیر معارف بحث کرده است.

Link:https://www.youtube.com/watch?v=6r6oq6SjLiA&feature=youtu.be

Pagination