اطلاعیه سازمان یونسکو در مورد درخواست کاندیدان برای جوایز بین المللی سواد آموزی

media-moe
چهارشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۸ - ۱۴:۳۲
12

 سازمان یونسکو از آغاز پروسه رقابت جایزه بین المللی سواد آموزی تحت عنوان:
 "دگرگونی فضاهای آموزشی سواد آموزی"
 رسما خبر داده است.
این پروسه شامل دو بخش اعطای جایزه برای داوطلبان نخبه که موضوعات خاص را شامل میگردد، می باشد:
۱-  جایزه سواد آموزی کینگ سی جونگ: 
این جوایز شامل ۲۰ هزار دالر امریکایی، مدال نقره و تصدیق نامه بوده که برای ۳ تن از برندگان پروسه مشارکت در مبارزه با بی سوادی فعالیت های خویش را مطابق موضوع ذکر شده انجام داده باشند، اعطا می گردد.
 ۲-  جایزه کنفوسیوس سواد آموزی برای سه تن از برندگان که در ارتقای سواد آموزی، از جمله سواد کاربردی، استفاده از محیط های فناوری در حمایت از بزرگسالان در مناطق روستایی و خارج از مکتب که جهت رسیدن به هدف چهارم انکشاف پایدار 
"تضمین آموزش با کیفیت فراگیر و عادلانه و ارتقای فرصت های یادگیری مادام العمر برای همه" فعالیت های را انجام داده باشند، مبلغ ۳۰ هزار دالر آمریکایی اعطا مینماید.
کاندیدان (افراد، موسسات و نهاد ها) میتوانند با مراجعه به لینک: (https://www.unesco.org/ilp/account)  از طریق کمیسیون های ملی یونسکو کشور های عضوء ، خود را در جایزه متذکره قبل از تاریخ ۲۰  ۲۰۲۲June (۳۰جوزای ۱۴۰۱ خورشیدی) کاندید نمایند.
جهت دریافت معلومات بیشتر به لینک ذیل مراجعه شود: https://en.unesco.org/themes/literacy/prizes

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۱۵ - ۱۵:۱۹
Background image

خلاصه خبر های ولایتی ریاست های معارف 

● نورستان :
الحاج حافظ محمد آغا حکیم والی نورستان بعد از استماع گزارش ریاست معارف را که از سوی مولوی تاج محمد مطمئن رئیس معارف ولایت مذکور ارایه گردید، به قدردانی از آن یاد کرده ودر جهت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۱۵ - ۱۵:۷
Background image

مسئول موسسه UNHCR با وزیر سرپرست معارف دیدار کرد

آقای لیونارد زولو Leonard Zulu مسئول کمیشنری عالی ملل متحد در امور مهاجرین  (UNHCR) برای افغانستان با شیخ مولوی نورالله منیر وزیر سرپرست معارف دیدار و ملاقات نمود.
در نخست این نشست،. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۱۵ - ۱۱:۱۶
Background image

بازدید و نظارت رئیس و اعضای رهبری ریاست های معارف ولایات از جریان امتحانات

حسب لایحه وزارت معارف، اینک امتحانات چهارونیم ماهه دانش آموزان مکاتب و سایر نهاد های تعلیمی و تربیتی روز شنبه یازده سرطان سال روان خورشیدی، در ولایات و مناطق سرد سیر کشور آغاز گردید.
از. . .

بازگشت به اخبار