افتتاح ۱۵ باب مکاتب محلی در ولسوالی بغنی ولایت هلمند

media-moe
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۵ - ۱۰:۷
د هلمند ولایت په بغني ولسوالۍ کې ۱۵ بابه کلیوالۍ ټولګي پرانیستل شوه

وزارت معارف، هلمند: به اثر تقاضای اهالی شریف ولسوالی بغنی و تلاش های ریاست معارف ولایت هلمند بعد از مدت طولانی، به تعداد ۱۵ باب مکتب محلی در این ولسوالی ایجاد وفعال گردید.

محمد داود شاه صفاری رییس معارف ولایت هلمند گفت که ولسوالی بغنی از مرکز ولایت حدود 180 کیلو متر فاصله داشته که به اثر در خواست باشندگان ولسوالی یاد شده به تعداد 15 باب مکتب محلی ایجاد وغرض فراگیری علم به دسترس اطفال آن ولسوالی قرار داده شد که به تعداد 525 تن از اطفال وشاگردان این ولسوالی از دسترسی به آموزش مستفید شدند.

موصوف اضافه نمود: وسایل درسی به شمول بکس های مکتب، برای دانش آموزان توزیع شده وهم در نظر است که دراین ولسوالی مکاتب دیگر نیز ایجاد نمایم تا دختران وپسران با استفاده از فضای سالم تدریسی، به دروس شان ادامه دهند.

هکذا وعده سپرده شد که از مقام وزارات معارف نیز تقاضا صورت گرفته تا در ولسوالی بغنی با استفاده از امکانات مالی موجوده مکتب های جدید اعمار نماید.

رییس معارف هلمند افزود خوشبختانه اهالی شریف ولایت هلمند به ارزش اضافه از 5،1 میلیارد افغانی موازی 816 جریب زمین شخصی خویش را در ولسوالی های مختلف وقف معارف نموده اند که قابل قدر دانی می باشد ومصمم هستیم که با اعمار مکاتب جدید در این ولایت در راستای عرضه بیشتر خدمات تعلیمی وتربیتی برای اطفال مصدر خدمات شایانی شویم.

بالنوبه یکتن از بزرگان قومی در رابطه به موضوع صحبت نموده واز اهتمام ریاست معارف و رهبری وزارت معارف در زمینه مهیا ساختن تسهیلات تعلیمی وتربیتی برای اطفال اظهار امتنان نمود وهم وعده همکاری های بیشتر را در حمایت از معارف سپرد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۹:۴۶
Background image

مساعدت وسایل تخنیکی به ریاست معارف ولایت ننگرهار

وزارت معارف، ننگرهار: ازطرف دفتر کمیشنری امور مهاجرین سازمان ملل (UNHCR) در زون شرق ، یک مقدار وسایل و تجهیزات تخنیکی جهت ثبت برنامه های رادیو یی و تلویزیونی به ریاست معارف ولایت. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۹:۱۴
Background image

افتتاح تعمیر یک باب مکتب در ولایت میدان وردگ

وزارت معارف- میدان وردگ: تعمیر مکتب ابتدائیه دهن آبدره ولسوالی حصه اول بهسود ولایت میدان وردک افتتاح وبه بهره برداری سپرده شد.

تعمیر مکتب متذکره بصورت پخته و اساسی در مدت یک سال در یک. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۹:۱
Background image

ارایه گزارش سال مالی ۱۳۹۹ ریاست معارف لغمان

وزارت معارف، لغمان: عبدالله حمیدی رئیس معارف ولایت لغمان در تالار مقام آن ولایت گزارش کارکردها وفعالیت های یکساله ریاست معارف ولایت متذکره را با رسانه ها همگانی ساخت.

در نشست مطبوعاتی. . .

بازگشت به اخبار