خبر های ریاست معارف ولایت سرپل

media-moe
یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۱:۵۱
bgf

جلسه سکتور معارف به اشتراک نمایندگان ریاست های معارف، تحصیلات عالی، اطلاعات و فرهنگ، اقتصاد، شهرسازی و اراضی، تعلیمات تخنیکی و مسلکی،  رادیو تلویزیون ملی و موسسات همکار با معارف برگزار شد.
مولوی محمد رحمانی رئیس معارف آن ولایت از کارکرد ها و فعالیت های موسسات و ادارات همکار سپاسگزاری نموده، از آنها خواست تا به خاطر موثریت بیشتر کاری، فعالیت های شان در هماهنگی این ریاست به پیش ببرند.
ادارات و موسسات شامل سکتور یاد شده، یک بار دیگر تعهد همکاری شان را با معارف تازه نموده و در این مورد اطمینان دادند.

محفل بزرگی به مناسبت اولین دور فراغت ۹ تن از فاضلان و ۶۳ تن از حافظان قرآن کریم  مدرسهٔ جهادی در ولایت سرپل برگزار شد.
در این مراسم شماری از مسوولان و کارمندان معارف و سایر ادارات دولتی، علماء و شخصیت های متنفذ مردمی از ولایت های سرپل، جوزجان و بلخ اشتراک نموده بودند
علماء و سخنرانان هریک فراغت  حافظان را تبریک گفته و در مورد پیشرفت و شکوفایی معارف و مسوولیت های آینده آنها صحبت کردند.

به تعداد ۴۴ تن معلمان داخل خدمت ولسوالی کوهستانات از تربیه معلم این ولایت فارغ گردیدند.
 مولوی محمد رحمانی رئیس معارف ضمن تبریکی و صحبت در مورد ارزش علم و دانش افزود: معلمان باید دلسوزانه و اخلاصمندانه برای ترقی جامعه و تربیت نسل جدید کشور خدمت نمایند تا در روشنی علوم به مشکلات و عقب مانی های موجود جامعه فایق آییم.

مراسم بزرگی به مناسبت فراغت ۴۷ تن حافظان قرآنکریم از مدرسهٔ ابوحنیفه (رح) ولسوالی سوزمه قلعه،  با اشتراک مقامات ادارات محلی، مشایخ، محاسن سفیدان و نمایندگان مردم ولایت سرپل برگزار شد.
سخنرانان پیرامون فضیلت، اهمیت و جایگاه علوم اسلامی  صحبت کرده و بر ادای مسوولیت علما در قبال نظام اسلامی و مردم کشور تاکید ورزیدند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۱:۴۲
Background image

خلاصه خبرهای معارف ولایت

بلخ:

یک بنیاد خیریه برای ۱۴۷۵ تن شاگردان مکاتب ولایت بلخ به هزینه ۳میلیون و ۶۸۷ هزارو ۵۰۰ افغانی بیک و قرطاسیه جات کمک نمود که با حضورداشت رهبری ریاست معارف آن ولایت توزیع گردید.

کندز. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۱:۲۹
Background image

کمپاین آگاهی دهی حفاظت از کتاب های درسی در مکاتب ولایت لوگر

کمپاین آگاهی دهی حفاظت و نگهداری از کتب درسی تحت عنوان « کتاب های درسی دارایی ملی بوده و باید از آنها حفاظت شود » در ۱۶ باب مکتب شهر پل علم مرکز آن ولایت راه اندازی گردید.

کمپاین یاد. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۰:۵۰
Background image

دیدار معین تضمین کیفیت وزارت معارف با والی و خانواده های آسیب دیده گان سیلاب ها در ولایت غور

الحاج مولوی عبدالخالق صادق معین تضمین کیفیت وزارت معارف و هیئت معیتی شان که غرض بررسی ‌و انجام یک سلسله امور تعلیمی و تربیتی وارد ولایت غور شده است در حالی که الحاج شیخ حفیظ الله محفوظ. . .

بازگشت به اخبار