خبر های ریاست معارف ولایت سرپل

media-moe
یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۱:۵۱
bgf

جلسه سکتور معارف به اشتراک نمایندگان ریاست های معارف، تحصیلات عالی، اطلاعات و فرهنگ، اقتصاد، شهرسازی و اراضی، تعلیمات تخنیکی و مسلکی،  رادیو تلویزیون ملی و موسسات همکار با معارف برگزار شد.
مولوی محمد رحمانی رئیس معارف آن ولایت از کارکرد ها و فعالیت های موسسات و ادارات همکار سپاسگزاری نموده، از آنها خواست تا به خاطر موثریت بیشتر کاری، فعالیت های شان در هماهنگی این ریاست به پیش ببرند.
ادارات و موسسات شامل سکتور یاد شده، یک بار دیگر تعهد همکاری شان را با معارف تازه نموده و در این مورد اطمینان دادند.

محفل بزرگی به مناسبت اولین دور فراغت ۹ تن از فاضلان و ۶۳ تن از حافظان قرآن کریم  مدرسهٔ جهادی در ولایت سرپل برگزار شد.
در این مراسم شماری از مسوولان و کارمندان معارف و سایر ادارات دولتی، علماء و شخصیت های متنفذ مردمی از ولایت های سرپل، جوزجان و بلخ اشتراک نموده بودند
علماء و سخنرانان هریک فراغت  حافظان را تبریک گفته و در مورد پیشرفت و شکوفایی معارف و مسوولیت های آینده آنها صحبت کردند.

به تعداد ۴۴ تن معلمان داخل خدمت ولسوالی کوهستانات از تربیه معلم این ولایت فارغ گردیدند.
 مولوی محمد رحمانی رئیس معارف ضمن تبریکی و صحبت در مورد ارزش علم و دانش افزود: معلمان باید دلسوزانه و اخلاصمندانه برای ترقی جامعه و تربیت نسل جدید کشور خدمت نمایند تا در روشنی علوم به مشکلات و عقب مانی های موجود جامعه فایق آییم.

مراسم بزرگی به مناسبت فراغت ۴۷ تن حافظان قرآنکریم از مدرسهٔ ابوحنیفه (رح) ولسوالی سوزمه قلعه،  با اشتراک مقامات ادارات محلی، مشایخ، محاسن سفیدان و نمایندگان مردم ولایت سرپل برگزار شد.
سخنرانان پیرامون فضیلت، اهمیت و جایگاه علوم اسلامی  صحبت کرده و بر ادای مسوولیت علما در قبال نظام اسلامی و مردم کشور تاکید ورزیدند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱/۲ - ۹:۲۱
Background image

چند خبر کوتاه از کارکرد های ریاست معارف ولایت بلخ

ازفراغت ۲۲ تن حافظان دارالعلوم ودارالحفاظ خالد بن ولید، دارالحفاظ های عبدالله بن عباس و  مظاهرالعلوم قریه قمشلی ولسوالی البرز، طی محفلی با اشتراک آمران معارف و نظارت تعلیمی ولسوالی. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱/۱ - ۱۳:۵۶
Background image

خبرهای ریاست معارف ولایت نیمروز

▪الحاج مولوی گل احمد حقانی رئیس معارف ولایت نیمروز، از جریان کار ترمیماتی ۱۴ باب صنف درسی لیسه شهید گل محمد نظارت به عمل آورد.
موصوف طی این دیدار گفت: معارف پویا وابسته به حمایت های. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱/۱ - ۱۱:۵۶
Background image

فشرده چند خبر از ریاست معارف ولایت کابل

کارمندان ساحوی موسسه حمایت از اطفال و آمر معارف ولسوالی موسهی از سیستم آب رسانی فعال شده در پنج مکتب که از سوی موسسه متذکره تمویل شده، بازدید کردند.  مسوولان معارف از کار پروژه و سیستم. . .

بازگشت به اخبار