نگاهی کوتاه به چند خبر از معارف مرکز و ولایات

media-moe
دوشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۹ - ۲۲:۲۵
سبی

نیمروز

هیئتی اعزامی ریاست پلان وزارت معارف، ضمن دیدار با رئیس معارف و بررسی پلان های کاری آن ریاست، در رابطه به پلان سه ساله ملی معارف با مسئولین آن ریاست صحبت نموده و از آنها خواست تا نظریات و‌پیشنهادات خود را در مورد غنامندی پلان مذکور ابراز نمایند.

کابل

قاری عبدالباسط حقانی رئیس معارف شهرکابل از شماری مکاتب رسمی و خصوصی در حوزه سوم تعلیمی شهرکابل نظارت کرد.

وی در این دیدار ضمن بررسی فعالیت های اداری و تدریسی آن مکاتب، از مسئولین مکاتب خصوصی خواست تا جواز فعالیت های شان را تمدید و پروسه آموزشی مکاتب خویش را مطابق طرزالعمل و نصاب درسی معارف تنظیم نمایند

کابل

بنیاد خیریه زکات، برای ۲۰۰ تن شاگردان یتیم و نادار لیسه حبیبیه شهرکابل با حضور داشت هیئت رهبری ریاست معارف شهر، مواد خوراکی توزیع نمود.

رئیس معارف شهرکابل از کمک های بنیاد یاد شده تشکر نمود و خواهان ادامه چنین همکاری ها با شاگردان بی بضاعت گردید.

نیمروز

جلسه اداری ریاست معارف ولایت نیمروز تحت نظر مولوی گل احمد حقانی رئیس معارف آن ولایت با اشتراک آمرین و مدیران آن ریاست برگزارشد

آجندای این نشست را کمبود معلمین، نظارت از مکاتب و لیلیه ها، ترمیم وسایط نقلیه آن ریاست و برخی مسایل مهم دیگر تشکیل میداد.

ننگرهار

حبيب حضرت حقانی رئیس معارف ولایت ننگرهار از فعالیت های اداری و تدریسی مکتب های دخترانه، دولت زی و دولت آباد ولسوالی چپرهار نظارت کرده و در مورد رفع مشکلات و کمبودی های مکتب های یاد شده هدایت داد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۷ - ۱۴:۱۹
Background image

خبر های ولایتی معارف

نیمروز، کندز، سرپل:
از واجدین شرایط برای بست های مورد نظر اداری و تدریسی  در ریاست معارف ولایت های نیمروز کندز و سرپل امتحان رقابتی اخذ گردید.

ننگرهار:
یک تن از هم وطنان معارف دوست. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۷ - ۱۴:۱۰
Background image

اتمام کار بازسازی ۸ باب مکتب در ولایت لوگر

طی مراسمی به اشتراک الحاج مولوی عبدالرحمن حمیدی رئیس، مسئولین ریاست معارف، شماری علماء و نمایندگان مردم ولایت لوگر، بعد از اتمام کار ترمیمات و تجهیزات برخی وسایل ضروری،  ۸ باب مکتب در. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۶ - ۱۵:۳۹
Background image

دیدار رئیس معارف ولایت هرات با معین تعلیمات اسلامی

الحاج مولوی رحمت الله جابر رئیس معارف ولایت هرات طی دیداری که با الحاج مولوی کرامت الله آخندزاده معین تعلیمات اسلامی وزارت معارف داشت، در محوریت پیشرفت ها و مشکلات کاری ریاست معارف. . .

بازگشت به اخبار