نگاهی کوتاه به چند خبر از معارف مرکز و ولایات

media-moe
دوشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۹ - ۲۲:۲۵
سبی

نیمروز

هیئتی اعزامی ریاست پلان وزارت معارف، ضمن دیدار با رئیس معارف و بررسی پلان های کاری آن ریاست، در رابطه به پلان سه ساله ملی معارف با مسئولین آن ریاست صحبت نموده و از آنها خواست تا نظریات و‌پیشنهادات خود را در مورد غنامندی پلان مذکور ابراز نمایند.

کابل

قاری عبدالباسط حقانی رئیس معارف شهرکابل از شماری مکاتب رسمی و خصوصی در حوزه سوم تعلیمی شهرکابل نظارت کرد.

وی در این دیدار ضمن بررسی فعالیت های اداری و تدریسی آن مکاتب، از مسئولین مکاتب خصوصی خواست تا جواز فعالیت های شان را تمدید و پروسه آموزشی مکاتب خویش را مطابق طرزالعمل و نصاب درسی معارف تنظیم نمایند

کابل

بنیاد خیریه زکات، برای ۲۰۰ تن شاگردان یتیم و نادار لیسه حبیبیه شهرکابل با حضور داشت هیئت رهبری ریاست معارف شهر، مواد خوراکی توزیع نمود.

رئیس معارف شهرکابل از کمک های بنیاد یاد شده تشکر نمود و خواهان ادامه چنین همکاری ها با شاگردان بی بضاعت گردید.

نیمروز

جلسه اداری ریاست معارف ولایت نیمروز تحت نظر مولوی گل احمد حقانی رئیس معارف آن ولایت با اشتراک آمرین و مدیران آن ریاست برگزارشد

آجندای این نشست را کمبود معلمین، نظارت از مکاتب و لیلیه ها، ترمیم وسایط نقلیه آن ریاست و برخی مسایل مهم دیگر تشکیل میداد.

ننگرهار

حبيب حضرت حقانی رئیس معارف ولایت ننگرهار از فعالیت های اداری و تدریسی مکتب های دخترانه، دولت زی و دولت آباد ولسوالی چپرهار نظارت کرده و در مورد رفع مشکلات و کمبودی های مکتب های یاد شده هدایت داد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۰:۲۶
Background image

استدیو های دیجیتالی مرکز ساینس و تکنالوژی تعلیمی وزارت معارف رسما  افتتاح شد

استدیوهای دیجیتالی مرکز ساینس و تکنالوژی تعلیمی وزارت معارف از سوی الحاج مولوی حبیب الله آغا سرپرست وزارت معارف، در حالی که شماری از روئسای مرکزی این وزارت و از جمله الحاج مولوی اول گل. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۰:۱۴
Background image

خبرهای معارف مرکز و ولایات

ننگرهار

کار ترمیماتی لیسه کمبو، در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار آغاز گردید. این پروژه که شامل ترمیم سقف اتاق ها، دروازه ها، کلکین ها و برخی قسمت های تخریب شده مکتب میباشد، از بودیجه. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۰:۸
Background image

فشرده چند خبر کوتاه از معارف ولایات

دایکندی

شماری از متنفذین قومی، علمای دینی و بزرگان روستا های « جرف و اسکان» مرکز ولایت دایکندی با قاری عنایت الله سهار رئیس معارف آن ولایت دیدار نموده، پیشنهادات و نیازمندی های مکاتب. . .

بازگشت به اخبار