تجلیل از فراغت شاگردان مدارس دینی در چند ولایت کشور

media-moe
یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۴:۲
44

ده ها تن حافظان و طلاب از دار العلوم های سعادة العمریه و دارالعلوم الفرقانیه ولایت ارزگان، مدرسه خالد بن ولید (رضی الله عنه) ولایت کندهار و جامعه مدینه در ولایت خوست فارغ گردیدند.

فارغین مدارس متذکره هر کدام طی مراسم جدا گانه‏ء با حضور داشت روئساء و رهبری ریاست های معارف، علمای کرام، متنفذین قومی، مسئولین ادارات محلی ولایت های مذکور، فراغت شان را جشن گرفتند.

روئسای معارف وعلمای دینی در این مراسم، ضمن مبارکی به فارغین و خانواده های شان، دست رسی علماء و حافظان را در کنار علوم دینی به علوم عصری و تکنالوژی ضروری دانسته و بر فراگیری آن تاکید نمودند.

سایر سخنرانان نیز در پیوند به ارزش و اهمیت علم قرآن عظیم الشان و نقش علماء در اصلاح و پیشرفت جامعه صحبت نموده، رعایت احکام دینی را در زندگی یومیه افراد جامعه ضرورت حتمی دانستند.

در پایان محافل متذکره برای فارغین تحسین نامه توزیع و دستار فضیلت بر سر شان نهاده شد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۰ - ۱۲:۳۸
Background image

فشرده چند خبر از معارف ولایات

میدان وردگ
مسئولین ریاست معارف ولایت میدان وردگ، حدود یک جریب زمین غصب شده ملکیت معارف را از نزد افراد فرصت طلب در ولسوالی جلریز آن ولایت مسترد و به ملکیت های معارف ثبت کردند.
 
هرات
مو. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۰ - ۱۲:۳۵
Background image

خلاصه چند خبر از معارف ولایات

غزنی:
ریاست معارف ولایت غزنی برای ۳۰ از  م‏/جاهدین ا.ا. که از امتحان جمعی تثبیت سویه تعلیمی باز مانده بودند امتحان متفرقه را برای صنوف یازدهم و دوازدهم راه اندازی نمود. 

باز هم از همین. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۰ - ۱۲:۲۹
Background image

برگزاری امتحان تثبیت سویه تعلیمی در ولایت تخار

ریاست معارف ولایت تخار، برای شماری از م‏/جاهدین ا.ا.ا که به دلیل مصروفیت های ج‏/هادی نتوانسته بودند دوره تعلیمی مکتب را تکمیل نمایند، امتحان تثبیت سویه تعلیمی برگزار نمود.  
کمیته ی. . .

بازگشت به اخبار