فشرده فعالیت های مهم ریاست های معارف مرکز و ولایات

media-moe
پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۳ - ۱۲:۱۴
sdfg

▪نورستان:
متنفذین قومی، علمای دینی و اهل خبره‏ ولسوالی مندول ولایت نورستان در دیدار با تاج محمدمطمین رئیس معارف آن ولایت، ضمن ستایش از دستاورد های پسین او در عرصه آموزش و پرورش، مشکلات معارف ولسوالی متذکره را با ایشان مطرح و خواهان رسیده گی به آن شدند.
▪طبق یک خبر دیگر:
مولوی رحمت الله مبارز آمرنظارت ریاست معارف نورستان، وضعیت عمومی تعلیم و تربیه در ولسوالی های دوآب و مندول ان ولایت را بررسی و نتیجه آنرا با ریاست معارف ولایت یاد شده شریک ساخت.
 آقای مبارز، کمبود تشکیل، تعمیرات مکتب و نبود کتب درسی را از عمده ترین مشکلات  معارف این ولسوالی ها اعلان کرد.
▪کابل:
مولوی صلاح الدن ایوبی آمرمعارف ولسوالی خاکجبار ولایت کابل، از جریان درسی صنوف تعلیمات محلی در این ولسوالی دیدار نموده، از مسئولان تدریسی و اداری این صنوف قدردانی کرد.
▪لغمان:
در ادامه توزیع کمک های نقدی معینیت تعلمیات اسلامی وزارت معارف به مدارس خصوصی، این بار مدارس خصوصی حوزه شهری ولایت لغمان از این کمک ها مستفید گردیدند.
مسئولان این معینیت طی نشستی در ریاست معارف ولایت لغمان، کمک های نقدی یاد شده را به مهتممان این مدارس توزیع و بر شفافیت در  مصارفات آن تاکید ورزیدند.
▪سمنگان:
مولوی نصرت الله فیضانی رئیس معارف ولایت سمنگان با هیئت همراه شان به ولسوالی فیروزنخچیر این ولایت رفته با مسئولان معارف این ولسوالی دیدار، پیشنهادات و مشکلات آنان را یادداشت کرده و تعهد سپرد تا در راستای حل آن همکاری های رهبری وزارت معارف را جلب نمایند.
 ▪پنجشیر:
مولانا غلام ایشان حماس رئیس معارف ولایت پنجشیر با برگزاری جلسه کاری از مسئولان معارف این ولایت خواست تا با پابندی به حاضری، صداقت در انجام وظیفه، اصول و قواعد اداری را رعایت نموده و همچنان، گزارشات کاری شان را در وقت معین ترتیب و به ریاست معارف ارسال کنند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۰
Background image

بازتاب قسمتی از فعالیت های معارف در ولایات

لغمان

مولوی شاه جهان ساجد رئیس معارف ولایت لغمان طی جلسه ی که جهت شکوفایی معارف این ولایت برگزار کرده از فعالیت ها و پیشرفت ها در عرصه معارف پس از پیروزی امارت اسلامی اظهار خوشبینی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۹:۴۶
Background image

خلاصه از فعالیت های ریاست های معارف ولایات

دایکندی

مفتی رحمت الله مدثر رئیس معارف ولایت دایکندی و هیئت همراه با  الحاج ملاعبدالحکیم رفیع الله قوماندان امنیه آن ولایت دیدار نموده، روی هماهنگی و همکاری های این دو نهاد در رابطه به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۵۱
Background image

خلاصه از کار کرد های یک روزه در ادارات ریاست معارف ولایت کابل

مسوولان موسسه OCCD در دیدار با مولوي عبدالله عابد آمرمعارف ولسوالی سربی ولایت کابل، روی ایجاد پنجاه صنف تعلیمات محلی و تسریعی در مناطق دور افتاده این ولسوالی صحبت نموده و خواهان همکاری. . .

بازگشت به اخبار