با روئسای معارف ولایت کشور در مورد عملی سازی این برنامه صحبت نمود.

media-moe
یکشنبه ۱۴۰۲/۴/۱۸ - ۱۴:۵۱
sghj

سر پرست وزارت معارف در این ویدیو کنفرانس گفت: به اساس ضرورت های مبرم و به منظور حذف بست های اضافی و ادارات مشابه و موازی، رفع تورم و اصلاح ساختار تشکیلاتی وزارت معارف، در مشوره با متخصصان و کارشناسان امور مربوطه بر مبنای ضرورت ها تغییرات در تشکیل وزارت صورت گرفت که اکنون در آستانه تطبیق آن قرار داریم.

سرپرست وزارت معارف تصریح کرد؛ قبلا طرح تشکیل جدید از سوی کار شناسان و به اساس نیازمندی های اداره ترتیب و غرض منظوری به مقام عالی ا.ا.افعانستان ارائه گردید که خوشبختانه مورد قبول رهبری قرار گرفته و اینک به منصه اجراء گذاشته می شود.

وی خاطر نشان ساخت که روئسای ولایتی هر چه زودتر ساختار یاد شده را در ریاست های ولایات مربوطه خویش تطبیق کرده و گزارش آن را با رهبری وزارت معارف شریک سازند.

موصوف در خصوص مزایای تشکیل جدید صحبت نموده آنرا یک ساختار اداری جامع در راستای غنامندی، کیفیت تعلیمی و موثریت نظام آموزشی کشور، عنوان کرد.

در ادامه موصوف از مسئولین معارف خواست تا در عملی نمودن تمام فرامین رهبری ا.ا، قوانین، لوایح و طرزالعمل های این وزارت نیز کماکان تلاش مستمر داشته باشند.

شایان ذکر است که معین های منابع و اداره، تعلیمات اسلامی و تضمین کیفیت وزارت معارف نیز در این ویدیو کنفرانس سخنان و رهنمایی های مشابه را به مسئولین و روئسای معارف ولایات داشتند

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۱:۴۲
Background image

خلاصه خبرهای معارف ولایت

بلخ:

یک بنیاد خیریه برای ۱۴۷۵ تن شاگردان مکاتب ولایت بلخ به هزینه ۳میلیون و ۶۸۷ هزارو ۵۰۰ افغانی بیک و قرطاسیه جات کمک نمود که با حضورداشت رهبری ریاست معارف آن ولایت توزیع گردید.

کندز. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۱:۲۹
Background image

کمپاین آگاهی دهی حفاظت از کتاب های درسی در مکاتب ولایت لوگر

کمپاین آگاهی دهی حفاظت و نگهداری از کتب درسی تحت عنوان « کتاب های درسی دارایی ملی بوده و باید از آنها حفاظت شود » در ۱۶ باب مکتب شهر پل علم مرکز آن ولایت راه اندازی گردید.

کمپاین یاد. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۰:۵۰
Background image

دیدار معین تضمین کیفیت وزارت معارف با والی و خانواده های آسیب دیده گان سیلاب ها در ولایت غور

الحاج مولوی عبدالخالق صادق معین تضمین کیفیت وزارت معارف و هیئت معیتی شان که غرض بررسی ‌و انجام یک سلسله امور تعلیمی و تربیتی وارد ولایت غور شده است در حالی که الحاج شیخ حفیظ الله محفوظ. . .

بازگشت به اخبار