یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۶ - ۱۰:۲۹
Background image

والی لوگر: گزارش‌ها در مورد بدرفتاری جنسی با دانش‌آموزان حقیقت ندارد

محمدانور اسحاق‌زی، والی لوگر گفته است که گزارش‌ها در مورد بدرفتاری جنسی با ۵۴۶ دانش‌آموز مکاتب در این ولایت «نه تنها حقیقت ندارد بلکه اهانت به خانواده معارف و مردم معارف دوست لوگر است.»

والی لوگر این سخنان را در دیداری با محمدمیرویس بلخی، سرپرست وزارت معارف مطرح کرده است. وزارت معارف اعلام کرده است که این دیدار با حضور مقامات ارشد لوگر از جمله والی، نماینده‌گان مردم، اعضای مجلس سنا و رییس شورای ولایتی این ولایت روز شنبه، بیست‌وپنجم عقرب انجام شده است.

جمعه ۱۳۹۸/۸/۲۴ - ۱۰:۳۱
Background image

وزارت معارف هیاتی را برای بررسی ادعای بدرفتاری جنسی با دانش‌آموزان در لوگر توظیف کرد

وزارت معارف کشور پس از نشر گزارشی یک روزنامه بریتانیایی در پیوند به معضل کودک‌آزاری توسط آموزگاران چند مکتب در ولایت لوگر، هیات حقیقت‌یاب را برای بررسی ادعای «سواستفاده از کودکان در مراکز آموزشی ولایت لوگر» موظف ساخته است.

پس از نشر این گزارش، وزارت معارف گفته که برای بررسی ادعای سواستفاده از کودکان در مراکز آموزشی ولایت لوگر، هیآت‌ حقیقت‌یابی را موظف ساخته است.

اما وزارت معارف از روش تهیه این گزارش انتقاد کرده و گفته که در گزارش روزنامه گاردین از میان ارقام گزارش شده فقط در چند مورد خاص اسناد ارایه شده که آنهم به گفته این وزارت در «هاله‌ی ابهام» قرار دارد.

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۳:۲۹
Background image

نصاب تعلیمی مکاتب؛ از فقر محتوایی تا تلاش اصلاحی وزارت معارف

وزارت معارف روز دو‌شنبه، بیستم عقرب، یک نشست سه روزه را به منظور اصلاح و بهبود کیفیت نصاب تعلیمی مکاتب در کابل دایر کرد. قرار است در این نشست سه روزه استادان، جامعه مدنی، والدین، روان‌شناسان و متخصصان حوزه آموزش و پرورش روی کیفیت نصاب تعلیمی مکاتب بحث و گفت‌وگو کرده و از تجربیات و پیش‌رفت‌های سایر کشورها در عرصه معارف، در نصاب تعلیمی جدید استفاده کنند.

یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۹ - ۱۳:۲۹
Background image

وزارت معارف یک نشست مشورتی برای اصلاح نصاب آموزشی برگزار می‌کند

قرار است وزارت معارف یک نشست مشورتی را برای اصلاح نصاب آموزشی مکاتب برگزار کند. نوریه نزهت، سخنگوی وزارت معارف می‌گوید که هدف از برگزاری این نشست شمولیت شهروندان در روند آموزش و پرورش، مردمی‌سازی معارف، جمع‌آوری دیدگاه‌های شهروندان در مورد ضرورت تجدید نصاب آموزشی و نیز چگونه‌گی محتوای نصاب آموزشی است.

این نشست مشورتی قرار است در تاریخ ۲۰ الی ۲۳ عقرب سال روان خورشیدی برگزار شود.

یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۹ - ۱۳:۱۶
Background image

وزارت معارف افغانستان زمینه آموزش را به جوگی‌ها فراهم می‌کند

وزارت معارف افغانستان به تازگی تصمیم گرفته است که زمینه آموزش را برای کودکان جوگی در مکتب‌های کشور فراهم سازد.

این تصمیم پس از پخش گزارش رادیو آزادی از سوی وزارت معارف گرفته شده است.

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۸ - ۱۰:۲۰
Background image

وزارت معارف ۱۰ تفاهم‌نامه به ارزش ۴۰ میلیون دالر را با چند نهاد امضا کرد

وزارت معارف ۱۰ تفاهم‌نامه همکاری را روز سه‌شنبه، هفتم عقرب با مؤسسه‌های داخلی و خارجی امضا کرد. ارزش این تفاهم‌نامه‌ها بیش از ۴۰ میلیون دالر امریکایی گفته شده است.

محمدمیرویس بلخی، سرپرست وزارت معارف گفته است که این تفاهم‌نامه‌ها میان وزارت معارف و مؤسسه‌های داخلی و خارجی در بخش‌های برگزاری صنف محلی برای کودکان بازمانده از مکتب، صنف‌های تعلیمات تسریعی و برگزاری برنامه‌های ارتقای ظرفیت به امضا رسیده است.

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۳۱ - ۱۲:۳
Background image

استفاده از دانش‌آموزان در کارزارهای انتخاباتی و پذیرایی مقامات ممنوع شد

منبع: ۸ صبح

وزارت معارف اعلام کرده است که استفاده از دانش‌آموزان مکاتب در محافل پذیرایی از مهمانان داخلی و خارجی ممنوع است و هیچ فرد حقیقی و حقوقی اجازه ندارد که از دانش‌‌آموزان مکاتب در تبلیغات، تظاهرات و گردهم‌آیی‌ها به شمول کارزارهای انتخاباتی استفاده کنند.

شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۲ - ۱۵:۱۰
Background image

وزارت معارف جمع‌آوری پول از دانش‌آموزان و آموزگاران را منع کرد

منبع: اطلاعات روز

وزارت معارف کشور اعلام کرده است که براساس هدایت محمدمیرویس بلخی، سرپرست این وزارت هر نوع جمع‌آوری پول از دانش‌آموزان و آموزگاران مکاتب پس از این ممنوع است.

در اعلامیه‌ی این وزارت که امروز (شنبه، ۲۲ سرطان) منتشر شده، آمده است که آقای بلخی دستور منع جمع‌آوری پول از دانش‌آموزان و آموزگاران مکاتب تحت عنوان «اعانه»، «خرید اثاثیه‌ی دفتر»، «رنگ‌مالی صنف‌های درسی»، «بازسازی» و… را صادر کرده است.

Pagination