جلسه رهبری وزارت معارف در مورد آغاز کار این وزارت تدویر یافت

media-moe
یکشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۸ - ۹:۵۹
جلسه رهبری وزارت معارف در مورد آغاز کار این وزارت تدویر یافت

جلسه رهبری وزارت معارف تحت ریاست محترم شیخ الحدیث و التفسیر نورالله منیر در حالی که شماری از اعضای کمیسیون تعلیم و تربیه ا.ا.ا و رؤسای این وزارت نیز حضور داشتند، دائر گردید.

مجلس با تلاوت آیاتی از قرآن مجید شروع گردید.

در ابتداء سرپرست وزارت معارف به تعلیم و تربیه اولاد وطن به روحیه ملی و اسلامی تاکید نموده و از روئسا و مسئولان خواست تا در این راستا اهتمام جدی داشته باشند.

بعد محترم مولوي کرامت الله آخندزاده به استناد فیصله وزارت راجع به آغاز کار وزارت وضاحت داده روی سایر موضوعات مهم تعلیمی و اداری نیز بحث صورت گرفته و تصمیم اتخاذ گردید:

سر از روز دو شنبه مورخ (۲۹) سنبله ۱۴۰۰ شمسی، (۱۳) صفرالمظفر ۱۴۴۳ هجری قمری تمام کارمندان طبقه ذکور به وظایف شان حاضر شوند.

مجلس با دعائیه خیر پایان یافت.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۴:۲
Background image

تجلیل از فراغت شاگردان مدارس دینی در چند ولایت کشور

ده ها تن حافظان و طلاب از دار العلوم های سعادة العمریه و دارالعلوم الفرقانیه ولایت ارزگان، مدرسه خالد بن ولید (رضی الله عنه) ولایت کندهار و جامعه مدینه در ولایت خوست فارغ گردیدند.

فارغ. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۳:۳۴
Background image

فشرده چند خبر از معارف ولایات

نیمروز، ارزگان و لوگر:

هیئتی از ریاست مرکـز ساینس وزارت معارف در یک سفر رسمی به ولایت های نیمروز، ارزگان و لوگر رفته و طی نشستی با روئسای و رهبری ریاست های معارف آن ولایات پیرامون. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۳:۲۹
Background image

بهره برداری یک باب مکتب در ولایت جوزجان

یک باب مکتب ابتدائیه در قریهء چوغان ولسوالی خواجه دوکوه ولایت جوزجان تاسیس و طی مراسمی با اشتراک رئیس و مسئولین معارف، علمای کرام و نمایند گان مردم محل به فعالیت آغاز نمود.

الحاج مولوی. . .

بازگشت به اخبار