خبرهای کوتاه از ریاست معارف ولایت لغمان

media-moe
یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۹:۱۸
 ▪سنگ تهداب ابتداییه احمدخان ولسوالی علیشنگ گذاشته شد. ابتدائیه یاد شده که چهار صنف درسی، یک اتاق اداری، دو دستشویی و یک حقله چاه آب آشامیدنی دارد، در مساحت دو جریب زمین با هزینه شخصی میر افغان صافی یک تن از معارف دوستان این ولایت به هزینه دو میلیون افغانی اعمار  می شود. ریاست معارف از احساس خوب این هموطن معارف پرور ستایش نمود و از سایرین تقاضای چنین همکاری را با معارف نمود.

▪سنگ تهداب ابتداییه احمدخان ولسوالی علیشنگ گذاشته شد.
ابتدائیه یاد شده که چهار صنف درسی، یک اتاق اداری، دو دستشویی و یک حقله چاه آب آشامیدنی دارد، در مساحت دو جریب زمین با هزینه شخصی میر افغان صافی یک تن از معارف دوستان این ولایت به هزینه دو میلیون افغانی اعمار  می شود.
ریاست معارف از احساس خوب این هموطن معارف پرور ستایش نمود و از سایرین تقاضای چنین همکاری را با معارف نمود.

▪به تعداد ۳۶  تن از دوره ناظری قرآن کریم  مدرسه چندال و ۳۳ تن دیگر از مدرسه تعلیم القرآن والسنة محمدیــه  ولایت لغمان فارغ گردیدند. محفلی که به همین مناسبت برگزار گردیده بود در آن رهبری  ریاست معارف، مدرسین، شاگردان، علمای کرام و خانواده های فارغان اشتراک نموده بودند.
 مولوي شاه جهان ساجد رئیس معارف آن ولایت، ضمن تبریکی به فارغان از آنان خواست تا اندوخته های علمی شان را با نسل آینده شریک ساخته و در راه خدمت به مردم و جامعه از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نورزند.

▪هیئت مشترک کمیته سویدن و ریاست معارف ولایت لغمان از جریان فعالیت های درسی و اداری ابتداییه چنچارپل و صنوف تعلیمات محلی و تسریعی تحت حمایت موسسه متذکره در آن ولایت دیدن نمود.
هیئت سویه تعلیمی و مشکلات دانش آموزان نهادهای متذکره را بررسی و در حل آن برای مسوولان وعده همکاری سپرد.
در اخیر برای شاگردان ممتاز مواد آموزشی نیز توزیع شد.

▪آمریت معارف ولسوالی علینگار با مدیران و آمران مکاتب این ولسوالی جلسه دایر کرده و در مورد بهود روند تعلیمی و حل چالش های موجود با آنها گفتگو نمود.

▪اعضای نظارت تعلیمی ولسوالی علیشنگ ولایت لغمان از امور تدریسی لیسه های میاعبدالکریم و احمد خان نظارت به عمل آورده، فعالیت های جاری این مکاتب را مثبت ارزیابی نمود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱/۲ - ۹:۲۱
Background image

چند خبر کوتاه از کارکرد های ریاست معارف ولایت بلخ

ازفراغت ۲۲ تن حافظان دارالعلوم ودارالحفاظ خالد بن ولید، دارالحفاظ های عبدالله بن عباس و  مظاهرالعلوم قریه قمشلی ولسوالی البرز، طی محفلی با اشتراک آمران معارف و نظارت تعلیمی ولسوالی. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱/۱ - ۱۳:۵۶
Background image

خبرهای ریاست معارف ولایت نیمروز

▪الحاج مولوی گل احمد حقانی رئیس معارف ولایت نیمروز، از جریان کار ترمیماتی ۱۴ باب صنف درسی لیسه شهید گل محمد نظارت به عمل آورد.
موصوف طی این دیدار گفت: معارف پویا وابسته به حمایت های. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱/۱ - ۱۱:۵۶
Background image

فشرده چند خبر از ریاست معارف ولایت کابل

کارمندان ساحوی موسسه حمایت از اطفال و آمر معارف ولسوالی موسهی از سیستم آب رسانی فعال شده در پنج مکتب که از سوی موسسه متذکره تمویل شده، بازدید کردند.  مسوولان معارف از کار پروژه و سیستم. . .

بازگشت به اخبار