خبرهای کوتاه از ریاست معارف ولایت لغمان

media-moe
یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۹:۱۸
 ▪سنگ تهداب ابتداییه احمدخان ولسوالی علیشنگ گذاشته شد. ابتدائیه یاد شده که چهار صنف درسی، یک اتاق اداری، دو دستشویی و یک حقله چاه آب آشامیدنی دارد، در مساحت دو جریب زمین با هزینه شخصی میر افغان صافی یک تن از معارف دوستان این ولایت به هزینه دو میلیون افغانی اعمار  می شود. ریاست معارف از احساس خوب این هموطن معارف پرور ستایش نمود و از سایرین تقاضای چنین همکاری را با معارف نمود.

▪سنگ تهداب ابتداییه احمدخان ولسوالی علیشنگ گذاشته شد.
ابتدائیه یاد شده که چهار صنف درسی، یک اتاق اداری، دو دستشویی و یک حقله چاه آب آشامیدنی دارد، در مساحت دو جریب زمین با هزینه شخصی میر افغان صافی یک تن از معارف دوستان این ولایت به هزینه دو میلیون افغانی اعمار  می شود.
ریاست معارف از احساس خوب این هموطن معارف پرور ستایش نمود و از سایرین تقاضای چنین همکاری را با معارف نمود.

▪به تعداد ۳۶  تن از دوره ناظری قرآن کریم  مدرسه چندال و ۳۳ تن دیگر از مدرسه تعلیم القرآن والسنة محمدیــه  ولایت لغمان فارغ گردیدند. محفلی که به همین مناسبت برگزار گردیده بود در آن رهبری  ریاست معارف، مدرسین، شاگردان، علمای کرام و خانواده های فارغان اشتراک نموده بودند.
 مولوي شاه جهان ساجد رئیس معارف آن ولایت، ضمن تبریکی به فارغان از آنان خواست تا اندوخته های علمی شان را با نسل آینده شریک ساخته و در راه خدمت به مردم و جامعه از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نورزند.

▪هیئت مشترک کمیته سویدن و ریاست معارف ولایت لغمان از جریان فعالیت های درسی و اداری ابتداییه چنچارپل و صنوف تعلیمات محلی و تسریعی تحت حمایت موسسه متذکره در آن ولایت دیدن نمود.
هیئت سویه تعلیمی و مشکلات دانش آموزان نهادهای متذکره را بررسی و در حل آن برای مسوولان وعده همکاری سپرد.
در اخیر برای شاگردان ممتاز مواد آموزشی نیز توزیع شد.

▪آمریت معارف ولسوالی علینگار با مدیران و آمران مکاتب این ولسوالی جلسه دایر کرده و در مورد بهود روند تعلیمی و حل چالش های موجود با آنها گفتگو نمود.

▪اعضای نظارت تعلیمی ولسوالی علیشنگ ولایت لغمان از امور تدریسی لیسه های میاعبدالکریم و احمد خان نظارت به عمل آورده، فعالیت های جاری این مکاتب را مثبت ارزیابی نمود.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۲ - ۱۴:۱۴
Background image

فشرده چند خبر از معارف ولایات

پکتیا
مولوی عبدالوکیل خالد رئیس معارف ولایت پکتیا طی جلسه‏ ء با مسئولین مکاتب آن ولایت، در مورد تطبیق احکام و هدایات رهبری ا.ا. و وزارت معارف صحبت نموده و از آنان خواست تا در بلند بردن. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۲ - ۱۲:۱۲
Background image

نتایج ارزیابی های هیئت ریاست امتحانات معیاری اعلام شد

هیئتی متشکل از اعضای علمی و مسلکی ریاست امتحانات معیاری وزارت معارف که به خاطر بررسی و ارزیابی توانایی های خواندن و نوشتن شاگردان و ارزیابی آنها از آموخته های شان از مضامین ریاضی و. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۲ - ۱۰:۴۷
Background image

نگاهی بر خبرهای کوتاه از معارف ولایات

هلمند
ریاست معارف ولایت هلمند طی برگزاری یک امتحان رقابتی،  از نزد ٦٥٨ تن داوطلبان واجد شرایط، امتحان معلمی اخذ نمود تا افرادی را که موفق به اخذ نمرات معیاری این پروسه شده باشند، در. . .

بازگشت به اخبار