دیدار سرپرست وزارت معارف از لیسه امانی شهر کابل

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۳/۴/۱۹ - ۱۵:۴۰
asdf

الحاج مولوی حبیب الله آغا سرپرست وزارت معارف و تیم همراه شان به سلسله دیدار های شان از مدارس و مکاتب کشور، این بار غرض ملاقات و دیدار حضوری با مسئولین و پرسونل لیسه امانی شهر کابل به آن لیسه تشریف بردند.

سرپرست وزارت معارف و هیئت معیتی شان حین ورود به محوطه لیسه مذکور از طرف مسئولین، استادان و شاگردان لیسه یاد شده مورد استقبال گرم قرار گرفتند.

موصوف در دیداری که با پرسونل تدریسی، اداری و شاگردان لیسه امانی داشت، در سخنانی با اشاره به اهمیت آموختن علوم دینی و عصری گفت: بدن انسان به دو نوع غذا ضرورت دارد، یکی خوراکی و دوم غذای روحی که آن عبارت از علم می باشد، بدون شک آموختن علم شما را به خود کفایی می رساند که خود کفایی شما باعث می شود تا غیر وابسته بوده و آزاد زندگی کنید زیرا یک روز آزادی از هزار روز غلامی بهتر است.

سرپرست وزارت معارف خطاب به شاگردان گفت: شما معماران و رهبران آینده افغانستان استید و با اشاره به حدیث مبارکه حضرت محمد( صلی الله علیه وسلم) « خَيرُ النّاسِ مَن يَنفَعُ النّاسَ » تصریح کرد: بر شما لازم است تا علم بیاموزید و از فیوضات آن به وطن و ملت خود خدمت کرده و خیر برسانید.

وی از پلان ها و فراهم آوری سهولت های تعلیمی متوازن برای اولاد وطن در سراسر کشور معلومات داده، از مسئولین و استادان خواست تا جوانان را به روحیه اسلامی و خدمتگزار ملت تربیت نمایند.

سپس آمر لیسه مذکور به نمایندگی از سایرین طی سخنانی ضمن خوش آمدید سرپرست وزارت معارف به آن لیسه، از توجه رهبری وزارت معارف و در راس آن از اهتمام الحاج مولوی حبیب الله آغا سرپرست این وزارت به تعلیم و تربیه اولاد وطن،اظهار سپاسگزاری نمود.

متعاقبا سرپرست وزارت معارف از جریان امتحان چهارونیم ماهه شاگردان لیسه متذکره دیدن نمود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۷ - ۱۴:۱۹
Background image

خبر های ولایتی معارف

نیمروز، کندز، سرپل:
از واجدین شرایط برای بست های مورد نظر اداری و تدریسی  در ریاست معارف ولایت های نیمروز کندز و سرپل امتحان رقابتی اخذ گردید.

ننگرهار:
یک تن از هم وطنان معارف دوست. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۷ - ۱۴:۱۰
Background image

اتمام کار بازسازی ۸ باب مکتب در ولایت لوگر

طی مراسمی به اشتراک الحاج مولوی عبدالرحمن حمیدی رئیس، مسئولین ریاست معارف، شماری علماء و نمایندگان مردم ولایت لوگر، بعد از اتمام کار ترمیمات و تجهیزات برخی وسایل ضروری،  ۸ باب مکتب در. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۶ - ۱۵:۳۹
Background image

دیدار رئیس معارف ولایت هرات با معین تعلیمات اسلامی

الحاج مولوی رحمت الله جابر رئیس معارف ولایت هرات طی دیداری که با الحاج مولوی کرامت الله آخندزاده معین تعلیمات اسلامی وزارت معارف داشت، در محوریت پیشرفت ها و مشکلات کاری ریاست معارف. . .

بازگشت به اخبار