فشرده چند خبر از معارف ولایات

media-moe
یکشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۲:۹
14

غزنی
متنفذین قومی و مردم ولسوالی قرباغ ولایت غزنی با الحاج مولوی میر نصیر احمد حسینی رئیس معارف آن ولایت دیدار نمودند. 
آنان در مورد اعمار مکاتب، فعال سازی نهادهای آموزشی و حل چالش های معارف با رئیس معارف صحبت نمودند که در مقابل رئیس معارف غزنی وعده فراهم سازی زمینه های بیشتر تعلیم را به فرزندان آنان سپرد.

زابل
به تعداد ۱۰۰ تن محبوسین زندان عمومی شهر قلات مرکز ولایت زابل، از یک دوره آموزشی۶ ماهه سواد آموزی فارغ گردیدند که فارغان مذکور با اخذ ستایش نامه از ریاست معارف آن ولایت اظهار تشکر نمودند.

ننگرهار
یک نهاد خیر اندیش در ولایت ننگرهار، برای دو هزارو ۱۵۰ تن شاگردان ۸ باب مکتب شهرجلال آباد مرکز ولایت ننگرهار لباس های گرم و مواد خوراکی توزیع نمود.

خبر دیگر نیز حاکیست:
ریاست معارف ولایت ننگرهار جهت پر کردن۱۰ بست خالی در مربوطات آن ریاست، از نزد حدود ۶۶۷ تن از واجدین شرایط امتحان اخذ نمود که در نظر است تا افرادی با نمرات معیاری در بست های یاد شده به صفت استاد برای مکاتب ننگرهار استخدام شوند.

طبق خبر دیگر:
یکی از شرکت های خصوصی تجارتی برای اداره مکتب شهید اشنغر ولسوالی کوت ولایت ننگرهار ۵۰ تختهء تحریر مخصوص شاگردان و یک پایه بلندگو کمک نمود. اداره لیسه یاد از همکاری شرکت مذکور قدر دانی نمود.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۴:۲
Background image

تجلیل از فراغت شاگردان مدارس دینی در چند ولایت کشور

ده ها تن حافظان و طلاب از دار العلوم های سعادة العمریه و دارالعلوم الفرقانیه ولایت ارزگان، مدرسه خالد بن ولید (رضی الله عنه) ولایت کندهار و جامعه مدینه در ولایت خوست فارغ گردیدند.

فارغ. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۳:۳۴
Background image

فشرده چند خبر از معارف ولایات

نیمروز، ارزگان و لوگر:

هیئتی از ریاست مرکـز ساینس وزارت معارف در یک سفر رسمی به ولایت های نیمروز، ارزگان و لوگر رفته و طی نشستی با روئسای و رهبری ریاست های معارف آن ولایات پیرامون. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۳:۲۹
Background image

بهره برداری یک باب مکتب در ولایت جوزجان

یک باب مکتب ابتدائیه در قریهء چوغان ولسوالی خواجه دوکوه ولایت جوزجان تاسیس و طی مراسمی با اشتراک رئیس و مسئولین معارف، علمای کرام و نمایند گان مردم محل به فعالیت آغاز نمود.

الحاج مولوی. . .

بازگشت به اخبار