مروری بر چند خبر از ریاست معارف ولایت پنجشیر

media-moe
شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۱:۴۵
د پنجشیر له پوهنې ریاست څخه خبرونه

▪مولانا غلام ایشان حماس رئیس معارف ولایت پنجشیر میگوید: اخیرآ به تعداد ۲۰ هزارجلد کتاب های درسی از سوی وزارت معارف به این ولایت مواصلت کرده‌ که قرار است پس از سهمیه بندی، حسب احصائیه دانش آموزان به  مدارس این ولایت توزیع گردد.

▪ رئیس معارف ولایت پنجشیر با برگزاری نشست مشورتی با آمرین و مدیران این ریاست، ضمن بحث در مورد کارکردها و چالش های ریاست معارف، در مورد تطبیق ساختار تشکیلاتی درسطح مکاتب نیز با آن ها گفتگو کرد.

▪جلسه اداری ریاست معارف ولایت پنجشیر تحت سرپرستی آمرتعلیمات اسلامی این ریاست در دارالعلوم جامع الانوار ولسوالی رخه برگزار شد.
 موصوف در این جلسه در مورد ترتیب و تطبیق پلان های عملیاتی سال ۱۴۰۲ مدارس دینی، چگونگی ترتیب گزارش کاری، جذب اطفال جدیدالشمول در مدارس، جلب کمک های مردم و اشخاص متمویل جهت کمک به دارالعلوم ها و یک سلسله موضوعات شامل اجندا، بحث و تصمیم اتخاذ نمودند.

▪جلسه هماهنگی و مشورتی ریاست معارف ولایت پنجشیر به سرپرستی آمر مالی و اداری این ریاست تدویر یافت.
اشتراک کننده این جلسه، در مورد ترتیب وتطبیق پلان عملیاتی سال ۱۴۰۲ تعلیمی وهمچنان چگونگی ترتیب گزارش دهی دراین ریاست بحث و تبادل نظر کردند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۵:۲۳
Background image

سفر معین تعلیمات اسلامی وزارت معارف به ولایت بدخشان

به هدف تعمیل هدایت رهبری مقام عالی ا.ا. افغانستان در پیوند با ایجاد لیلیه برای مدارس دینی کشور، اینک الحاج مولوی کرامت الله آخند زاده معین تعلیمات اسلامی وزارت معارف در ادامه سفر های. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۰:۲۶
Background image

استدیو های دیجیتالی مرکز ساینس و تکنالوژی تعلیمی وزارت معارف رسما  افتتاح شد

استدیوهای دیجیتالی مرکز ساینس و تکنالوژی تعلیمی وزارت معارف از سوی الحاج مولوی حبیب الله آغا سرپرست وزارت معارف، در حالی که شماری از روئسای مرکزی این وزارت و از جمله الحاج مولوی اول گل. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۰:۱۴
Background image

خبرهای معارف مرکز و ولایات

ننگرهار

کار ترمیماتی لیسه کمبو، در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار آغاز گردید. این پروژه که شامل ترمیم سقف اتاق ها، دروازه ها، کلکین ها و برخی قسمت های تخریب شده مکتب میباشد، از بودیجه. . .

بازگشت به اخبار