چند خبرمختصراز فعالیت های معارف در ولایت

media-moe
یکشنبه ۱۴۰۱/۹/۶ - ۱۳:۲۰
11

بلخ:
مولوی عبدالرحمن حمیدی رئیس تعلیمات خصوصی و بیرون مرزی وزارت معارف با تیم همراه شان، جهت بررسی  دارالمعلمین های خصوصی و بدیل سازی برای آنها به ولایت بلخ سفر نمود و با مسئولان معارف این ولایت دیدار و گفتگو کرده از توجه رهبری وزارت معارف به نهادهای متذکره اطمینان داد.
سمنگان:
مولوی نصرت الله فیضانی رئیس معارف ولایت سمنگان با سایر مسئولان معارف این ولایت، جهت بازدید از امور اداری و تدریسی مدارس و مکاتب ولسوالی دره صوف پائین به این ولسوالی سفر نموده و به منظور بهبود کیفیت تعلیم و تربیه با مسئولان معارف و قریه داران این ولسوالی دیدار و ملاقات نمود.
همچنان:
ملا حکمت الله حنفی آمر تعلیمات عمومی ریاست معارف همین ولایت و هیئت همراه ضمن دیدار از جریان امتحانات چند مکتب درولایت مذکور، امور اداری و تدریسی این مکاتب را نیز بررسی نموده و برای مسئولان هدایت لازم سپردند.
جوزجان:
تیم انجنیری ریاست معارف ولایت جوزجان با اتفاق انجینران دفتر موسسه اکتید در این ولایت از جریان کارساختمانی تعمیرات مکاتب سالتق ترکمنیه و چوباش افغانیه ولسوالی خواجه دوکوه این ولایت نظارت کردند. 
به قول هیئت، کار در مکاتب به صورت خوب جریان داشته و تقریبآ ۷۵ درصد پیشرفت نموده است.
سرپل:
مولوی فضل المنان عمری ولسوال سانچارک ولایت سرپل همراه با مسئولان معارف این ولسوالی جهت ترغیب و روحیه دادن دانش آموزان به تعلیم و آموزش از لیسه پسرانه ارچتو بازدید کرده و ضمن قدر دانی از  تلاش ها و زحمات استادان از آنان خواستند تا جهت رونق و ترقی معارف سنچارک مسئولیت های شان را به وجه احسن اداء نمایند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۰
Background image

بازتاب قسمتی از فعالیت های معارف در ولایات

لغمان

مولوی شاه جهان ساجد رئیس معارف ولایت لغمان طی جلسه ی که جهت شکوفایی معارف این ولایت برگزار کرده از فعالیت ها و پیشرفت ها در عرصه معارف پس از پیروزی امارت اسلامی اظهار خوشبینی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۹:۴۶
Background image

خلاصه از فعالیت های ریاست های معارف ولایات

دایکندی

مفتی رحمت الله مدثر رئیس معارف ولایت دایکندی و هیئت همراه با  الحاج ملاعبدالحکیم رفیع الله قوماندان امنیه آن ولایت دیدار نموده، روی هماهنگی و همکاری های این دو نهاد در رابطه به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۵۱
Background image

خلاصه از کار کرد های یک روزه در ادارات ریاست معارف ولایت کابل

مسوولان موسسه OCCD در دیدار با مولوي عبدالله عابد آمرمعارف ولسوالی سربی ولایت کابل، روی ایجاد پنجاه صنف تعلیمات محلی و تسریعی در مناطق دور افتاده این ولسوالی صحبت نموده و خواهان همکاری. . .

بازگشت به اخبار