افتتاح صندوق جمع آوری پول برای حمایت از معارف ولایت خوست

media-moe
شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۸ - ۱۳:۵۵
خوست کې د ولایتي ادارې له لوري پوهنې لپاره مالي صندوق پرانېستل شو

وزارت معارف، خوست: صندوق جمع آوری پول به هدف حمایت از معارف، طی یک نشست با اشتراک والی ولایت، روسای ادارات محلی، مسوولین معارف و معلمین و بزرگان قومی آن ولایت افتتاح گردید.

تورن جنران مهمند کتوازی والی ولایت، در جلسه حمایت از معارف که با حضور داشت بزرگان قوم، علما و افراد متمول آن ولایت دایر گردیده بود گفت: امروز ریاست معارف و دانش آموزان ما با کمبود کتاب درسی روبرو هستند و لازم است صندوقی مالی برای آموزش و پرورش افتتاح شود.

موصوف افزود که هر ثروتمند، متنفذ قومی، پیر و جوان این ولایت مکلفیت دارند تا با اعانه پول صندوق مالی معارف این ولایت را تقویت نمایند.

والی خوست افزود: که از پول جمع شده این صندوق برای چاپ و توزیع کتب برای۳۰ هزار دانش آموز استفاده خواهد شد.

نصیر احمد روشان رییس معارف ضمن تشکری از همکاری های همیشگی مقام ولایت گفت که در ولایت خوست به تعداد مجموعی ۲۵۰ هزار دانش آموز مصروف آموزش هستند که شاګردان دوره ثانوی این ولایت با کمبود کتاب های درسی مواجه اند.

موصوف افزود: معارف خوست طی دو سال گذشته پیشرفت هایی قابل ملاحظه یی داشته است که طی آن ساختمان هایی ۲۷۰ باب مکتب اعمار و به بهر برداری سپرده شدند.

در ادامه کمال سادات معاون پیشین وزارت اطلاعات و فرهنگ، بزرگان قومی هریک مارک ځدران، رسول محمد تنی، محمد رحیم میاخیل و تعدادی دیگر از سخنرانان در پیوند به موضوع صحبت نموده گفتند که برای جمع آوری پول جهت خریداری کتب درسی یک کمپاین عمومی راه اندازی مینمایند و از هر خانواده ، هر شخص و هر مغازه دار برای خرید کتاب پول جمع آوری خواهند نمود.

در این نشست، والی خوست و سایر افراد ثروتمند به شکل عملی به مقدار یک میلیون افغانی را به صندوق مالی معارف خوست کمک نمودند .

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۲۱:۴۰
Background image

تدویر ورکشاپ سه روزه برای کارمندان معارف ولایت پکتیکا

وزارت معارف، پکتیکا: برای کارمندان ریاست معارف ولایت پکتیکا ورکشاپ سه روزه جهت تامین شفافیت در استفاده از کمک های نقدی برنامه اقرا، در تالار جلسات ریاست معارف آن ولایت تدویر گردید.

در. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۱:۵۵
Background image

امضای تفاهمنامه همکاری ریاست معارف ولایت کندهار با پوهنتون آن ولایت

وزارت معارف، کندهار: پوهنتون ولایت کندهار بر مبنای تفاهم نامه ایکه از طرف ریاست معارف آن ولایت با آنها به امضا رسیده است، همکارهای اکادمیک خودرا برای مدت ۵ سال با ریاست معارف اعلام. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۱:۳
Background image

پیام تسلیت

با تأثر فراوان اطلاع حاصل نمودیم که فضل احمد حیدری مشاور ارشد معینیت تعلیم وتربیه وزارت معارف، به اثر مریضی که عاید حال شان گردیده بود، داعی اجل را لبیک گفت.

 (انا لله و انا الیه. . .

بازگشت به اخبار