امتحان تثبیت سویه درسی علماء در یک تعداد ولایات کشور اخذ گردید

media-moe
دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۶ - ۱۳:۲۵
ی

حسب پالیسی وزارت معارف مبنی بر عرضه خدمات تعلیمی متوازن برای اولاد وطن که در اولویت های کاری این وزارت قرار دارد، به همین منظور امروز در شماری ولایات در روشنایی طرزالعمل مطروحه معینیت تعلیمات اسلامی این وزارت، از نزد علماء و‌ جوانانی که نسبت مصروفیت های شان در ج/هاد علیه اشغال گران که نتوانسته بودند به دروس شان ادامه بدهند، امتحان تثبیت سویه تعلیمی اخذگردید.

در امتحان یاد شده از ولایت میدان وردگ ۶۰۰ تن، از ولایت قندهار ۲۵۰۰ تن، از ولایت بلخ ۱۸۰۰ تن، از ولایت فراه ۱۵۰۰تن و از ولایت غزنی ۱۲۱۰ تن اشتراک کرده بودند.

این امتحان که به گونه جداگانه در ولایت های مربوطه، از طرف هیئت های موظف اخذ گردید، ضمن حضور روئساء و‌ مسئولین معارف ولایت های مذکور، شماری علمای جید و استادان مدارس و دارالعلوم ها نیز حاضر بودند.

روئسای معارف ولایت های یاد شده و سایر سخنرانان حین نظارت از جریان امتحانات مذکور، در مورد اهمیت علم در جامعه صحبت نموده، جوانان را به فراگیری علم تشویق کردند.

هکذا برای اشتراک کننده گان از شفافیت در امتحان نیز اطمینان داده شد.

شایان ذکر این که بعد از ارزیابی نتایج امتحان، آنان غرض ادامه تعلیمات شان به صنوف مختلف دوره های ثانوی مکاتب مورد نظر شان معرفی ‌و شمولیت حاصل می نمایند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۰ - ۱۲:۳۸
Background image

فشرده چند خبر از معارف ولایات

میدان وردگ
مسئولین ریاست معارف ولایت میدان وردگ، حدود یک جریب زمین غصب شده ملکیت معارف را از نزد افراد فرصت طلب در ولسوالی جلریز آن ولایت مسترد و به ملکیت های معارف ثبت کردند.
 
هرات
مو. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۰ - ۱۲:۳۵
Background image

خلاصه چند خبر از معارف ولایات

غزنی:
ریاست معارف ولایت غزنی برای ۳۰ از  م‏/جاهدین ا.ا. که از امتحان جمعی تثبیت سویه تعلیمی باز مانده بودند امتحان متفرقه را برای صنوف یازدهم و دوازدهم راه اندازی نمود. 

باز هم از همین. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۰ - ۱۲:۲۹
Background image

برگزاری امتحان تثبیت سویه تعلیمی در ولایت تخار

ریاست معارف ولایت تخار، برای شماری از م‏/جاهدین ا.ا.ا که به دلیل مصروفیت های ج‏/هادی نتوانسته بودند دوره تعلیمی مکتب را تکمیل نمایند، امتحان تثبیت سویه تعلیمی برگزار نمود.  
کمیته ی. . .

بازگشت به اخبار