بهره برداری یک باب مکتب در ولایت جوزجان

media-moe
یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۳:۲۹
22

یک باب مکتب ابتدائیه در قریهء چوغان ولسوالی خواجه دوکوه ولایت جوزجان تاسیس و طی مراسمی با اشتراک رئیس و مسئولین معارف، علمای کرام و نمایند گان مردم محل به فعالیت آغاز نمود.

الحاج مولوی محمد طاهر جواد، رئیس معارف جوزجان در مورد گفت: اطفال این روستا طی بیست سال گذشته به آموزش دسترسی نداشتند که با ایجاد مکتب یاد شده و چند باب صنوف تعلیمات محلی و تسریعی، برای ۱۷۰ تن اطفال این محل زمینه آموزش فراهم شده و آنان منبعد می توانند از نعمت سواد بهره مند شوند.

رئیس معارف جوزجان وعده کرد که به زودی برای مکتب یادشده تعمیر نیز ساخته خواهد شد.

در مقابل باشندگان محل از ایجاد مکتب ذکر شده در روستای شان اظهار خوشی کرده و از توجه ریاست معارف در این زمینه تشکر و قدردانی نمودند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۰ - ۱۲:۳۸
Background image

فشرده چند خبر از معارف ولایات

میدان وردگ
مسئولین ریاست معارف ولایت میدان وردگ، حدود یک جریب زمین غصب شده ملکیت معارف را از نزد افراد فرصت طلب در ولسوالی جلریز آن ولایت مسترد و به ملکیت های معارف ثبت کردند.
 
هرات
مو. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۰ - ۱۲:۳۵
Background image

خلاصه چند خبر از معارف ولایات

غزنی:
ریاست معارف ولایت غزنی برای ۳۰ از  م‏/جاهدین ا.ا. که از امتحان جمعی تثبیت سویه تعلیمی باز مانده بودند امتحان متفرقه را برای صنوف یازدهم و دوازدهم راه اندازی نمود. 

باز هم از همین. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۰ - ۱۲:۲۹
Background image

برگزاری امتحان تثبیت سویه تعلیمی در ولایت تخار

ریاست معارف ولایت تخار، برای شماری از م‏/جاهدین ا.ا.ا که به دلیل مصروفیت های ج‏/هادی نتوانسته بودند دوره تعلیمی مکتب را تکمیل نمایند، امتحان تثبیت سویه تعلیمی برگزار نمود.  
کمیته ی. . .

بازگشت به اخبار