خلاصه از فعالیت های ریاست های معارف ولایات

media-moe
چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۹:۴۶
له ولایتونو څخه د پوهنې لنډ خبرونه

دایکندی

مفتی رحمت الله مدثر رئیس معارف ولایت دایکندی و هیئت همراه با  الحاج ملاعبدالحکیم رفیع الله قوماندان امنیه آن ولایت دیدار نموده، روی هماهنگی و همکاری های این دو نهاد در رابطه به بهبود وضعیت آموزشی و سواد آموزی در آن ولایت گفتگو کردند.
 طی این دیدار در مورد فعالیت‌های صنوف سواد آموزی برای پرسونل قطعات قوماندانی امنیه ولایت یاد شده نیز صحبت شد.

میدان وردک

مولوی گل ولی متقی رئیس معارف ولایت میدان وردک با جمع کثیری از کارمندان آن ریاست، در تظاهرات اعتراضیه مردم این ولایت به خاطر اهانت به قرآن عظیم الشان در کشور سویدن، اشتراک کرده، آن را یک عمل شنیع و غیر انسانی دانست و تاکید نمود که در اسلام حرمت و جایگاه همه ادیان الهی محفوظ میباشد.

سمنگان

به تعداد ۴ تن طالب العلمان از دوره حدیث و ۴ تن حافظان قرآن کریم از دارالعلوم الشرعیه الادبیه ولایت سمنگان فارغ و طی محفل با شکوهی با اشتراک هیئت رهبری ریاست معارف، علمای دینی و بزرگان قومی دستار فضلیت بر سرشان نهاده شد.

بلخ

مولوی محمد نعیم بلخی آمر معارف شهر مزار شریف و هیئت همراه شان در محفل که به مناسبت اعلان نتایج مسابقه سیرت النبی (ص) که توسط مرکز آموزشی علوم اسلامی "نثار" که در مکاتب مربوط به کارته انصاری ناحیه پنجم شهر مزارشریف برگزار گردیده بود، شرکت و اشتراک کنندگان را به مزایای سیرت پیامبر گرانقدر(ص) و عملی نمودن آن ترغیب نمود .

حسب خبر دیگر از همین ولایت

مولوی حبیب الله حمیدی آمر معارف ولسوالی مارمل و امام مبلغ دعوت وارشاد آن ولسوالی، در ادامه ارایه دروس عقیدتی، روی موضوعات شناخت ملائیک، عظمت قرآن کریم، مسوولیت دینی ما در قبال عملی نمودن دساتیر قرآن کریم، برای حاضران صحبت نموده و همه را بر تطبیق احکام الهی تشوق نمود.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۷ - ۱۲:۴۰
Background image

مروری بر چند خبر از معارف ولایات

غزنی:

الحاج مولوی میرنصیر احمد حسینی رئیس معارف ولایت غزنی طی نشستی با ولسوال، علمای دین و بزرگان قومی ولسوالی قره باغ آن ولایت در مورد برنامه های وزارت معارف و ریاست معارف غزنی صحبت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۷ - ۱۲:۳۳
Background image

تقدیر اعضای کمیته تخریج شرعی از سوی سرپرست وزارت معارف

به تاسی از حکم مقام عالی رهبری ا.ا. افغانستان، چندی قبل تحت اشراف الحاج مولوی عبدالخالق صادق معین تضمین کیفیت وزارت معارف کمیته ده نفری تخریج شرعی به ترکیب شماری از روئسای ادارات ذیربط. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۷ - ۱۲:۲۲
Background image

راپور هفتگی ریاست دعوت و ارشاد وزارت معارف

از شنبه ۱۴۴۵/۱۱/۲۳ تا ۱۴۴۵/۱۱/۲۸ ه. ق.( از ۱۲ تا ۱۷ جوزا ۱۴۰۳ ه.ش.)

مسئولین ریاست دعوت و ارشاد وزارت معارف طبق تقسیم اوقات مطروحه در این هفته از مکاتب رسمی: علاءالدین، لیسه و ابتدائیه. . .

بازگشت به اخبار