اعلامیه خبری

media-moe
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱/۶ - ۱۵:۱۵
اعلامیه خبری

طرح بدیل ارایه خدمات آموزشی به ریاست جمهوری فرستاده شد.

وزارت معارف_ کابل: طرح بدیل ارایه خدمات آموزشی در حالت اضطرار به ریاست جمهوری فرستاده شد.
این طرح که به هدف ارایه خدمات آموزشی در دوره تعطیلات برای دانش آموزان، جلوگیری از ضیاع وقت تکمیل نصاب آموزشی، و استفاده موثر از دوره تعطیلات تهیه شده است پس از تاییدی ریاست جمهوری به منصه اجرا گذاشته می‌شود.
بر اساس این طرح با استفاده از وسایل ارتباط همه‌گانی زمینه آموزش از راه دور برای دانش آموزان تمامی دوره‌های تعلیمی به سطح برنامه‌های "تعلمیات عمومی، تعلمیات اسلامی، سواد آموزی و تربیه معلم اطفال خارج از مکتب و اطفال عودت کننده و بیجا شده‌های داخلی" فراهم می‌شود.
تلویزیون، رادیو، ساخت اپلیکیشن‌ها ، تهیه‌ی موادچاپی و ارایه خدمات آموزشی با استفاده از نیروی انسانی از گزینه‌هایی اند که وزارت معارف با به‌کارگیری از آنها، خدمات آموزشی در دوره تعطیل را فراهم می‌سازد.
تلویزیون و رادیوهای مرکزی و محلی دولتی و شماری از رسانه‌های خصوصی، وزارت معارف را در راستای تطبیق این طرح کمک می‌کنند.
وزارت معارف با توجه به امکانات و ظرفیت‌های موجود سه روش متداول آموزشی شامل (خودآموزی، تدریس از راه دور و تدریس در تجمعات بسیار کوچک با رعایت رهنمودهای بهداشتی وزارت صحت عامه) را در نظر گرفته و مضامین نصاب درسی را به دو بخش (مضامین خودآموز یا علوم اجتماعی و مضامین ساینسی) تقسیم کرده است.
زمینه تدریس مضامین علوم اجتماعی / مضامین خودآموز از طریق رادیوهای مرکزی و محلیِ دولتی و شماری از رسانه‌های محلی خصوصی فراهم می گردد و دانش‌آموزان دوره‌های لیسه و متوسطه از طریق مطالعه‌ی خودی نیز می‌توانند به خودآموزی بپردازند.
زمینه آموزش مضامین علوم ساینسی که نیاز به تدریس حضوری از طریق معلم دارند، از طریق تلویزیون‌ها فراهم می‌شود.
مراکز آموزشی خصوصی نیز شامل این طرح اند و به هدف روشن شدن نقش سکتور خصوصی آموزشی در دوره تعطیل و حالت اضطرار در نشست‌های مشترک با مسوولان اتحادیه‌های مراکز آموزشی خصوصی روی طرح نحوه همکاری این نهادها با معارف برنامه ریزی شده است.
آزمون دروس ارایه شده از طریق وسایل ارتباط همه‌گانی و سایر گزینه‌ها، در وسط سال اخذ میگردد و از خانواده‌ها تقاضا می‌شود، فرزندان خود را، جهت فراگیری آموزش از راه دور تشویق نموده و از آموزش آنان نظارت نمایند.
از نحوه ارایه خدمات آموزشی از راه دور توسط اعضای نظارت تعلیمی با استفاده از روش‌های مشاهده حضوری، استفاده از وسایل ارتباطی و اپلیکشن‌ها و راه اندازی سروی‌ها نظارت صورت می‌گیرد.
معلمان ومدیران مکاتب که برنامه‌های آموزشی از راه دور را تعقیب می‌نمایند نیز مورد نظارت قرار گرفته و تعقیب بسته‌های اموزشی توسط معلمان ،مدیران مکاتب و در افزایش امتیازات آنان نقش دارد.
شوراهای میثاق شهروندی، نهادهای جامعه مدنی، شبکه‌های جوانان، رسانه‌ها، شهروندان و والدین نیز نقش نظارتی از پروسه آموزش از راه دور را دارند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱/۱۱ - ۱۰:۱۳
Background image

برگزاری نشست فوق‌العاده بین‌الوزاتی میان وزارت معارف و ادارات ذیدخل به منظور تطبیق طرح بدیل تعلیمی

وزارت معارف_ کابل: نشست فوق‌العاده بین‌الوزارتی میان وزارت‌های "معارف و مخابرات و ادارات احصاییه مرکزی ، تنظیم خدمات مخابراتی"اترا" ومشاوریت مقام عالی ریاست جمهوری در امور نوآوری‌،. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱/۹ - ۱۲:۱۰
Background image

معاشات برج حمل تمامی کارمندان بخش‌های تدریسی، اداری و خدماتی وزارت معارف در جریان دوره‌ی تعطیل قابل پرداخت است

وزارت معارف ـ کابل: معاشات دوره‌ی تعطیلی( برج حمل سال مالی ۱۳۹۹) معلمان، ماموران و اجیران تمامی ولایات به شمول شهر کابل ، ولایت کابل و ولایت‌ هرات که در حالت قرنطینه قرار دارند، قابل. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱/۶ - ۱۵:۱۵
Background image

اعلامیه خبری

طرح بدیل ارایه خدمات آموزشی به ریاست جمهوری فرستاده شد.

وزارت معارف_ کابل: طرح بدیل ارایه خدمات آموزشی در حالت اضطرار به ریاست جمهوری فرستاده شد.
این طرح که به هدف ارایه خدمات آموزشی. . .

بازگشت به اخبار