دکتر بلخی: بازنگری بر کیفیت و محتوای نصاب تعلیمی از اولویت‌های دهه معارف است

atayee
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۴:۱۹
moe

وزارت معارف- کابل: دکتر "محمد میرویس بلخی" رهبری وزارت معارف در دیدار با "گروپ کاری آموزش و پژوهش کمیته پالیسی و فرهنگی" بازنگری بر کیفیت و محتوای نصاب تعلیمی را از اولویت‌های دهه معارف دانست.

در این دیدار که در مقر وزارت معارف انجام گرفت؛ معیاری ساختن زبان کتب درسی و همکاری‌ها در رابطه با تقویت نصاب تعلیمی محور گفتگوی طرفین بود.

دکتر "محمد میرویس بلخی" سرپرست وزارت معارف در جریان این دیدار از همکاری "گروپ کاری آموزش و پژوهش کمیته پالیسی و فرهنگی" ریاست اجرائیه در زمینه نصاب و زبان‌های درسی استقبال و برای همکاری مشترک اعلام آمادگی کرد.

دکتر بلخی همچنین معارف را نهادی ملت ساز توصیف کرد و در ادامه بر معیاری ساختن زبان‌ها در نصاب تعلیمی و کتب درسی تاکید ورزید.

رهبری وزارت معارف همچنین تجدید و تقویت نصاب تعلیمی را از اولویت‌های دهه معارف عنوان کرد.

در ادامه این جلسه "اعضای گروپ کاری آموزش و پژوهش کمیته پالیسی و فرهنگی" خواستار همکاری مشترک با وزارت معارف در بخش زبان و نصاب تعلیمی شدند و ظرفیت‌های این گروپ را در بخش همکاری با معارف با دکتر بلخی به اشتراک گذاشتند.

 

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۴:۳۲
Background image

آغاز روند ارزیابی عملکرد روسای معارف ولایات با حضور "دکتر بلخی

وزارت معارف- کابل: روند ارزیابی عملکرد روسای معارف ولایات با حضور دکتر "محمد میرویس بلخی" سرپرست وزارت معارف آغاز شد...

جمعه ۱۳۹۷/۱۱/۲۶ - ۹:۴۴
Background image

پیام وزارت معارف به مناسبت 30 مین سالگرد خروج قشون سرخ شوروی از افغانستان

جمعه- کابل: جای نهایت خوشی و مسرت است که بهترین تبریکات و تمنیات وطندوستانه و آزادی خواهانه خويش را به مناسبت 26 دلو، 30 مین سالگرد خروج قوای سرخ شوروی از افغانستان را به پیشگاه ملت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۴:۲۳
Background image

همکاری مشترک دو وزارت "معارف" و "کار و امور اجتماعی" برای "جذب اطفال ترک تحصیل کرده" در مکاتب

وزارت معارف- کابل: دو وزارت "معارف" و "کار و امور اجتماعی" قرار است در همکاری مشترک برای جذب اطفال ترک تحصیل کرده(drop out) کار کنند...

بازگشت به اخبار