رئیس دعوت و ارشاد وزارت معارف وارد ولایت بادغیس شد

media-moe
دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۱ - ۱۰:۱۵
fgsdfgd

طی سفر های هیئت ریاست دعوت و ارشاد وزارت معارف به ولایات نهایت سرد سیر کشور غرض ارزیابی امور اداری، تدریسی و وضعیت تعلیمی  ولایات، اینک مولوی عبدالحی حازم رئیس دعوت و ارشاد وزارت معارف و تیم کاری شان وارد ولایت بادغیس شدند.
که در این سفر، موضوعات آتی تعقیب گردید:
۱- شناخت امام مبلغ.
۲- نظارت از امور شرعی.
۳- بررسی کار های اداری و تدریسی ریاست معارف آن ولایت و استماع نظریات و شکایات.
۴- دیدن از شماری مکاتب و مدارس دینی این ولایت.
رئیس ارشاد و دعوت وزارت معارف و هیئت همراه شان حین ورود به ولایت بادغیس ابتداء با رئیس معارف ولایت یاد شده دیدار نموده و در مورد اهداف سفر هیئت، برای شان روشنی انداخت.
هم چنان در این سفر، هیئت در محفلی که به اشتراک رهبری و آمرین بخش های ریاست معارف، مسئولان و معلمان مکاتب و مدارس دینی دایر گردیده بود حضور یافته و پروگرام های کاری سفر خویش را توضیح و تشریح نمود و در محوریت بهبود وضعیت تعلیم و تربیه آن ولایت صحبت  نمود.
موصوف تصریح کرد که باید معیار استخدام در ادارات تقوا و مسلکی بودن کارمندان بوده باشد و کارمندان از اوامر آمرین خود اطاعت نموده، پابند به وظایف شان باشند.
کارمندان اناث و مراجعین حجاب شرعی را رعایت کنند، کارمندان از رشوه،اختلاس و سایر مظاهر غیر شرعی و ضد اخلاقی جدا اجتناب نمایند.
هیئت از برخی شعبات ریاست معارف و سایر نهاد های تعلیمی هم دیدن کرده، شکایات  و پیشنهادات کارمندان و مراجعین را استماع نمود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۹/۱۲ - ۱۴:۳۵
Background image

فشرده چند خبراز ریاست های معارف ولایات

خوست:
خیروگل خیرخواه آمر تعلیم و تربیه، ریاست معارف ولایت خوست با تیم کاری همراه، به ولسوالی باک این ولایت سفر نموده، از جریان امتحانات سالانه، امور اداری و جریان کار ترمیم مکاتب این. . .

شنبه ۱۴۰۱/۹/۱۲ - ۱۳:۳۶
Background image

خبر های مختصر ریاست های معارف ولایات

پنجشیر:
مولوی مطیع الله جواد عضومسلکی آمریت تعلیمات اسلامی ریاست معارف ولایت پنجشیر، ضمن دیدار ازجریان امتحانات سالانه دارالعلوم عمربن الخطاب (رض) در ولسوالی حصه اول این ولایت، بخش های. . .

شنبه ۱۴۰۱/۹/۱۲ - ۱۰:۳۹
Background image

پیام تسلیت وزارت معارف امارت اسلامی افغانستان، به مناسبت شهادت شاگردان در انفجار مدرسه جهادی ولایت سمنگان

با تاسف اطلاع حاصل نمودیم، به اثری انفجاری که در مدرسه جهادی شهر ایبک ولایت سمنگان رخ داد، شماری از هموطنان مظلوم ما شهید و زخمی شدند.
وزارت معارف امارت اسلامی افغانستان  فاجعه یاد شده. . .

بازگشت به اخبار