رئیس دعوت و ارشاد وزارت معارف وارد ولایت بادغیس شد

media-moe
دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۱ - ۱۰:۱۵
fgsdfgd

طی سفر های هیئت ریاست دعوت و ارشاد وزارت معارف به ولایات نهایت سرد سیر کشور غرض ارزیابی امور اداری، تدریسی و وضعیت تعلیمی  ولایات، اینک مولوی عبدالحی حازم رئیس دعوت و ارشاد وزارت معارف و تیم کاری شان وارد ولایت بادغیس شدند.
که در این سفر، موضوعات آتی تعقیب گردید:
۱- شناخت امام مبلغ.
۲- نظارت از امور شرعی.
۳- بررسی کار های اداری و تدریسی ریاست معارف آن ولایت و استماع نظریات و شکایات.
۴- دیدن از شماری مکاتب و مدارس دینی این ولایت.
رئیس ارشاد و دعوت وزارت معارف و هیئت همراه شان حین ورود به ولایت بادغیس ابتداء با رئیس معارف ولایت یاد شده دیدار نموده و در مورد اهداف سفر هیئت، برای شان روشنی انداخت.
هم چنان در این سفر، هیئت در محفلی که به اشتراک رهبری و آمرین بخش های ریاست معارف، مسئولان و معلمان مکاتب و مدارس دینی دایر گردیده بود حضور یافته و پروگرام های کاری سفر خویش را توضیح و تشریح نمود و در محوریت بهبود وضعیت تعلیم و تربیه آن ولایت صحبت  نمود.
موصوف تصریح کرد که باید معیار استخدام در ادارات تقوا و مسلکی بودن کارمندان بوده باشد و کارمندان از اوامر آمرین خود اطاعت نموده، پابند به وظایف شان باشند.
کارمندان اناث و مراجعین حجاب شرعی را رعایت کنند، کارمندان از رشوه،اختلاس و سایر مظاهر غیر شرعی و ضد اخلاقی جدا اجتناب نمایند.
هیئت از برخی شعبات ریاست معارف و سایر نهاد های تعلیمی هم دیدن کرده، شکایات  و پیشنهادات کارمندان و مراجعین را استماع نمود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۰:۲۶
Background image

استدیو های دیجیتالی مرکز ساینس و تکنالوژی تعلیمی وزارت معارف رسما  افتتاح شد

استدیوهای دیجیتالی مرکز ساینس و تکنالوژی تعلیمی وزارت معارف از سوی الحاج مولوی حبیب الله آغا سرپرست وزارت معارف، در حالی که شماری از روئسای مرکزی این وزارت و از جمله الحاج مولوی اول گل. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۰:۱۴
Background image

خبرهای معارف مرکز و ولایات

ننگرهار

کار ترمیماتی لیسه کمبو، در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار آغاز گردید. این پروژه که شامل ترمیم سقف اتاق ها، دروازه ها، کلکین ها و برخی قسمت های تخریب شده مکتب میباشد، از بودیجه. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۰:۸
Background image

فشرده چند خبر کوتاه از معارف ولایات

دایکندی

شماری از متنفذین قومی، علمای دینی و بزرگان روستا های « جرف و اسکان» مرکز ولایت دایکندی با قاری عنایت الله سهار رئیس معارف آن ولایت دیدار نموده، پیشنهادات و نیازمندی های مکاتب. . .

بازگشت به اخبار