فشرده خبرهای معارف ولایت

media-moe
یکشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۱:۴۷
145

هلمند
ریاست معارف ولایت هلمند چندی قبل امتحانی تشخیص « ستاره ساینس » را از نزد صد ها تن شاگردان مکاتب و مدارس آن ولایت اخذ نمود که در نتیجه صدرالدین متعلم لیسه دوستی توانست با کسب نمرات عالی، لقب ستاره ساینس را از آن خود نماید که مورد تقدیر مسئولین قرار گرفت.

لغمان 
بزرگان قومی روستای شمنگل ولایت لغمان در دیدار با رئیس معارف آن ولایت، از رهبری ریاست معارف خواستند تا برای مکتب محله شان تعمیر اعمار نمایند. 
مولوی شاه جهان ساجد رئیس معارف لغمان ضمن خوش آمدید آنها، در مورد وعده همکاری سپرد.

ننگرهار
آمر لیسه کان در ولسوالی رودات ولایت ننگرهار برای ۴۵ تن شاگردان یتیم و نادار آن لیسه پاپوش کمک نمود و از سایرین نیز خواست تا با افراد بی بضاعت و یتیم مساعدت های مشابه نمایند.

در یک خبر دیگر:
ریاست معارف ولایت ننگرهاربه هدف رشد استعداد های پنهانی جوانان و انتخاب «ستاره ساینس» در سطح آن ولایت از نزد شاگردان مکاتب مرکز و ولسوالی های آن ولایت امتحان اخذ نمود. قرار است بعد از شناسایی شاگردان ممتاز، آنها طی مراسمی با اهدای جوایز تقدیر گردند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۴:۲
Background image

تجلیل از فراغت شاگردان مدارس دینی در چند ولایت کشور

ده ها تن حافظان و طلاب از دار العلوم های سعادة العمریه و دارالعلوم الفرقانیه ولایت ارزگان، مدرسه خالد بن ولید (رضی الله عنه) ولایت کندهار و جامعه مدینه در ولایت خوست فارغ گردیدند.

فارغ. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۳:۳۴
Background image

فشرده چند خبر از معارف ولایات

نیمروز، ارزگان و لوگر:

هیئتی از ریاست مرکـز ساینس وزارت معارف در یک سفر رسمی به ولایت های نیمروز، ارزگان و لوگر رفته و طی نشستی با روئسای و رهبری ریاست های معارف آن ولایات پیرامون. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۳:۲۹
Background image

بهره برداری یک باب مکتب در ولایت جوزجان

یک باب مکتب ابتدائیه در قریهء چوغان ولسوالی خواجه دوکوه ولایت جوزجان تاسیس و طی مراسمی با اشتراک رئیس و مسئولین معارف، علمای کرام و نمایند گان مردم محل به فعالیت آغاز نمود.

الحاج مولوی. . .

بازگشت به اخبار