وزارت معارف و بانک جهانی روی طرح افزایش مصونیت مکاتب گفتگو کردند

media-moe
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۴:۹
وزارت معارف و بانک جهانی روی طرح افزایش مصونیت مکاتب گفتگو کردند

وزارت معارف- کابل: رهبری وزارت معارف و تیمی از بانک جهانی در ملاقاتی دوجانبه در رابطه با طرح‌ افزایش مصونیت در مکاتب (CSSF) و همچنین مقرره طرز سلوک معلمین(Teacher Code of Conduct) صحبت و گفتگو کردند.

این ملاقات با حضور دکتور محمد میرویس بلخی وزیر معارف کشور، عبدالسبحان رووف معین مالی و اداری وزارت معارف، هما زهرا فتوحی رئیس اجرایی نمایندگی بانک جهانی در افغانستان (WB)و دیگر اعضای طرفین برگزار شد.

دکتور محمد میرویس بلخی از برگزاری سمپوزیم ملی اصلاحات ساختاری و وظیفه‌ای در معارف یاد کرد و گفت که کار بر روی نصاب تعلیمی جدید جزو مهمی از این اصلاحات بوده که در آن به موضوع حمایت از اطفال، آگاهی دهی به شاگردان در مکاتب و مراکز آموزشی توجه ویژه شده است، همچنین رونمایی از پالیسی منع آزار و اذیت در نهادهای تعلیمی از دیگر اقدامات جدی ما در این راستا است.

دکتور بلخی از تاسیس کمیته ملی حمایت از حقوق طفل توسط رئیس صاحب جمهور کشور نیز خبر داد و از عضویت وزارت معارف در این کمیته یاد کرد.

هما زهرا فتوحی رئیس اجرایی بانک جهانی در افغانستان(WB) ضمن ارائه گزارشی از آخرین همکاری‌های بانک جهانی با بخش تعلیم و تربیه، از اقدامات رهبری وزارت معارف نسبت به تقویت مصونیت مکاتب و شاگردان ابراز خرسندی کرد.

لازم به ذکر بوده که قرار است جلسات تخنیکی میان وزارت معارف و بانک جهانی با محوریت افزایش مصونیت مکاتب و شاگردان برگزار شود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۱۴:۵۹
Background image

افتتاح تعمیر یک مکتب در ولایت ننگرهار

وزارت معارف، ننگرهار: تعمیر مکتب ابتدایه تریلی ولسوالی چپرهار ولایت ننگرهار افتتاح وبه بهره برداری سپرده شد.

تعمیر مکتب متذکره بصورت پخته واساسی در یک طبقه از طریق برنامه اقراء درمدت ۶. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۱۴:۵۶
Background image

آغاز روند جذب ۲۶۹ معلم مسلکی در مکاتب ولایت لوگر

وزارت معارف، لوگر: پروسه استخدام ۲۶۹ تن معلمان مسلکی ذکور و اناث در تعدادی از مکاتب دخترانه و پسرانه ولایت لوگر آغاز شد.

این روند توسط کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی آغاز شده. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۱۱:۱۵
Background image

تدویر برنامه گزارش دهی ریاست معارف ولایت کندز

وزارت معارف، کندز: رهبری ریاست معارف ولایت کندز از اجراأت سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ وتشریح پلانگذاری سال تعلیمی ۱۴۰۰ وجلب حمایت مردمی در تالار جلسات این ریاست محفلی را با اشتراک رهبری مقام. . .

بازگشت به اخبار