وزارت معارف و بانک جهانی روی طرح افزایش مصونیت مکاتب گفتگو کردند

media-moe
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۴:۹
وزارت معارف و بانک جهانی روی طرح افزایش مصونیت مکاتب گفتگو کردند

وزارت معارف- کابل: رهبری وزارت معارف و تیمی از بانک جهانی در ملاقاتی دوجانبه در رابطه با طرح‌ افزایش مصونیت در مکاتب (CSSF) و همچنین مقرره طرز سلوک معلمین(Teacher Code of Conduct) صحبت و گفتگو کردند.

این ملاقات با حضور دکتور محمد میرویس بلخی وزیر معارف کشور، عبدالسبحان رووف معین مالی و اداری وزارت معارف، هما زهرا فتوحی رئیس اجرایی نمایندگی بانک جهانی در افغانستان (WB)و دیگر اعضای طرفین برگزار شد.

دکتور محمد میرویس بلخی از برگزاری سمپوزیم ملی اصلاحات ساختاری و وظیفه‌ای در معارف یاد کرد و گفت که کار بر روی نصاب تعلیمی جدید جزو مهمی از این اصلاحات بوده که در آن به موضوع حمایت از اطفال، آگاهی دهی به شاگردان در مکاتب و مراکز آموزشی توجه ویژه شده است، همچنین رونمایی از پالیسی منع آزار و اذیت در نهادهای تعلیمی از دیگر اقدامات جدی ما در این راستا است.

دکتور بلخی از تاسیس کمیته ملی حمایت از حقوق طفل توسط رئیس صاحب جمهور کشور نیز خبر داد و از عضویت وزارت معارف در این کمیته یاد کرد.

هما زهرا فتوحی رئیس اجرایی بانک جهانی در افغانستان(WB) ضمن ارائه گزارشی از آخرین همکاری‌های بانک جهانی با بخش تعلیم و تربیه، از اقدامات رهبری وزارت معارف نسبت به تقویت مصونیت مکاتب و شاگردان ابراز خرسندی کرد.

لازم به ذکر بوده که قرار است جلسات تخنیکی میان وزارت معارف و بانک جهانی با محوریت افزایش مصونیت مکاتب و شاگردان برگزار شود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۷
Background image

پیام تعزیت رهبری وزارت معارف

در پیوند به وفات محترم محمد نعیم بهین رئیس اسبق تعلیمات عمومی وزارت معارف
وزارت معارف_کابل: محترم محمد نعیم بهین رئیس پیشین تعلیمات عمومی وزارت معارف داعی اجل را لبیک گفته و به حق پیوست. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۰:۳۷
Background image

اطلاعیه معینیت سوادآموزی وزارت معارف در پیوند به ادعای استخدام معلمان سوادآموزی!

وزارت معارف_کابل: معینیت سوادآموزی وزارت معارف اطلاع حاصل نموده است که یک تعداد از افراد استفاده جو، با استفاده از نهادهای جعلی باشندگان شهر کابل را فریب داده اند که گویا معینیت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۴:۹
Background image

وزارت معارف و بانک جهانی روی طرح افزایش مصونیت مکاتب گفتگو کردند

وزارت معارف- کابل: رهبری وزارت معارف و تیمی از بانک جهانی در ملاقاتی دوجانبه در رابطه با طرح‌ افزایش مصونیت در مکاتب (CSSF) و همچنین مقرره طرز سلوک معلمین(Teacher Code of Conduct) صحبت. . .

بازگشت به اخبار