پیام وزارت معارف به مناسبت میلاد با سعادت نبی اکرم، حضرت محمد (ص)

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۷/۲۷ - ۸:۱۲
پیام وزارت معارف به مناسبت میلاد با سعادت نبی اکرم، حضرت محمد (ص)مسرت داریم که به مناسبت فرارسیدن ۱۲ ربیع الاول سال۱۴۴۳ هـ ق (۲۷ میزان ۱۴۰۰ هـ .ش) که مصادف است به فرخنده روز میلاد سرور کائنات، پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت رسول اکرم (ص) بهترین تبریکات خویش را حضور تمام هموطنان مؤمن، معلمان گرامی و شاگردان عزیز از صمیم قلب تقدیم میداریم.
بعثت با سعادت پیغمبر بزرگوار اسلام حضرت محمد (ص) برای بشریت مملو از هدایات نیک و رهنمودی بوده که بر اساس احکام الهی استوار است و مردم را از گمراهی و اعمال زشت منع می نماید.
این هدایات برای رهنمائی بشریت در جهان چنان مشعلی را روشن نمود که تا امروز مسلمانان در پرتو آن گام گذاشته و مطابق هدایات مذکور در این راه مقدس رفتار و کردار خود را عیار ساخته و رمز مؤفقیت و کامیابی دنیوی و اخروی خود را جستجو می نمایند.
پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد (ص) بیشتر از همه امت مسلمه را به آموزش و حصول علم دعوت کرده، چنانچه اولین وحی الهی به کلمه مبارک «اقرأ» آغاز یافته است که به اهمیت آموزش و علم تأکید می نماید.
بناءً با استناد و استنباط از این وحی الهی برای همۀ مسلمانان به ویژه برای افغانان زیبنده است تا خویش را آراسته به زیور دانش و سواد ساخته تا از این طریق مصدر خدمات شایان برای وطن و هموطنان خویش شوند.
در اخیر از هموطنان عزیزم می خواهیم که بیائید تا این روز پرمیمنت را دست به دعای خیر به درگاه ذات اقدس الهی به خاطر پیشرفت و ترقی افغانستان و ترویج علم و دانش در کشور عزیز خود تجلیل نمائیم و بدین گونه حق واقعی این روز مبارک را اداء نموده و از اقداماتی که برای هموطنان عزیز، سعادت، رفاه وصلح به ارمغان می آورد، حمایت قاطع نمائیم.

با احترام

شیخ الحدیث و التفسیر نورالله منیر
سرپرست وزارت معارف

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۷ - ۱۱:۷
Background image

خلاصه اخبار فعالیت های ریاست های معارف ولایات

▪دایکندی:
جلسه‌ی هماهنگی ریاست معارف و ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت دایکندی، تحت ریاست مفتی رحمت الله مدثر رئیس معارف این ولایت در  ریاست معارف، برگزار گردید.
در این نشست، روی موضوعات. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۲۵ - ۱۵:۹
Background image

گزارش کار و فعالیت یک ساله‌‌ی وزارت معارف با ملت افغانستان شریک ساخته شد.

مسئولین وزارت معارف کشور، کارکردها، فعالیت‌ها و دست آوردهای یک سال این وزارت را، طی یک کنفرانس مطبوعاتی در مرکز رسانه‌های افغانستان، با حضور خبرنگاران به پیشگاه ملت ارائه کردند.
مولوی. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۲۵ - ۷:۳۳
Background image

دعوت نامه مطبوعاتی

کابل – افغانستان: قرار است امروز سه شنبه، ٢٥ اسد سال روان، کنفرانس های جداگانه خبری وزارت تحصیلات عالی و وزارت معارف، در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت برگزار گردد، بناً از نمایندگان. . .

بازگشت به اخبار