پیام وزارت معارف به مناسبت میلاد با سعادت نبی اکرم، حضرت محمد (ص)

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۷/۲۷ - ۸:۱۲
پیام وزارت معارف به مناسبت میلاد با سعادت نبی اکرم، حضرت محمد (ص)مسرت داریم که به مناسبت فرارسیدن ۱۲ ربیع الاول سال۱۴۴۳ هـ ق (۲۷ میزان ۱۴۰۰ هـ .ش) که مصادف است به فرخنده روز میلاد سرور کائنات، پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت رسول اکرم (ص) بهترین تبریکات خویش را حضور تمام هموطنان مؤمن، معلمان گرامی و شاگردان عزیز از صمیم قلب تقدیم میداریم.
بعثت با سعادت پیغمبر بزرگوار اسلام حضرت محمد (ص) برای بشریت مملو از هدایات نیک و رهنمودی بوده که بر اساس احکام الهی استوار است و مردم را از گمراهی و اعمال زشت منع می نماید.
این هدایات برای رهنمائی بشریت در جهان چنان مشعلی را روشن نمود که تا امروز مسلمانان در پرتو آن گام گذاشته و مطابق هدایات مذکور در این راه مقدس رفتار و کردار خود را عیار ساخته و رمز مؤفقیت و کامیابی دنیوی و اخروی خود را جستجو می نمایند.
پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد (ص) بیشتر از همه امت مسلمه را به آموزش و حصول علم دعوت کرده، چنانچه اولین وحی الهی به کلمه مبارک «اقرأ» آغاز یافته است که به اهمیت آموزش و علم تأکید می نماید.
بناءً با استناد و استنباط از این وحی الهی برای همۀ مسلمانان به ویژه برای افغانان زیبنده است تا خویش را آراسته به زیور دانش و سواد ساخته تا از این طریق مصدر خدمات شایان برای وطن و هموطنان خویش شوند.
در اخیر از هموطنان عزیزم می خواهیم که بیائید تا این روز پرمیمنت را دست به دعای خیر به درگاه ذات اقدس الهی به خاطر پیشرفت و ترقی افغانستان و ترویج علم و دانش در کشور عزیز خود تجلیل نمائیم و بدین گونه حق واقعی این روز مبارک را اداء نموده و از اقداماتی که برای هموطنان عزیز، سعادت، رفاه وصلح به ارمغان می آورد، حمایت قاطع نمائیم.

با احترام

شیخ الحدیث و التفسیر نورالله منیر
سرپرست وزارت معارف

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۹/۸ - ۱۲:۳۸
Background image

دیدار رئیس معارف ولایت بغلان از شماری نهاد های تعلیمی و تربیتی

مولوي محمدنور عزیزی رئیس معارف ولایت بغلان  از تربیه معلم بغلان، مکتب نسوان معدن ،از جریان سمينار های موسسه یونیسیف مقیم آن ولایت و کوید ۱۹ ، مکتب خصوصي شهیر عزیزی ،کورس آموزشی خصوصي A. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۹/۷ - ۱۲:۲۸
Background image

راه اندازی  مسابقه علمی مضمون بیولوژی در لیسه فرخی ولایت نیمروز 

مراسم اختتامیه مسابقه علمی مضمون بیولوژی بین متعلمین صنوف هفتم الی نهم لیسه فرخی ولایت نیمروز با حضورداشت مولوی یارمحمد حقیار رییس معارف در حالی که شماری از علمای کرام ، متنفذین ،. . .

شنبه ۱۴۰۰/۹/۶ - ۱۱:۳۲
Background image

جلسه کاری در ریاست معارف فراه

مولوی اختر محمد زعیم رئیس معارف ولایت فراه در دفتر کاری خود با کارمندان معارف و اعضای  نظارت آن ریاست دیدار و روی موضوعات مرتبط به امور محوله اداری بحث نمود .
ضمنا در موارد آتی تصامیم. . .

بازگشت به اخبار