گزارش کوتاه خبری از فعالیت های ریاست معارف ولایت بلخ در یک روز

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۴ - ۱۴:۲۸
د بلخ له پوهنې ریاست څخه د یوې ورځې د فعالیتونو لنډ راپور.

▪به حمایت مالی موسسه واک در ولایت بلخ، برای ۱۵ باب مکتب و ۵ باب  مدرسه دینی این ولایت، وضوء خانه و چاه های آب مجهز با سولر و پمپ آب ساخته می شود.
در محفل افتتاح این پروزهای، هیئت رهبری ریاست های معارف، انکشاف دهات، اقتصاد و سایر مسئولان ادارات دولتی بلخ حضور داشتند.

▪رهبری ریاست معارف ولایت بلخ، طی محفلی با اشتراک آمرین بخش ها و کارمندان این ریاست، از کارکرد ها و فعالیت های صادقانه چهل ساله الحاج عزت الله عصمتی عضو ارشد نظارت تعلیمی ریاست معارف بلخ، که اخیرا بازنشسته شده است، با اهدای تقدیر نامه، ستایش و تمجید به عمل آوردند.

▪آمر و مدیران مسئول معارف ولسوالی چمتال ولایت بلخ، برای معلمان مکاتب در مربوطات این آمریت، سیمینار آموزنده سه روزه ارتقای ظرفیت در لیسه آسیاب شراف برگزار نمودند. مولوی وحید الله حماسی آمر معارف ولسوالی چمتال، در افتتاح این سمینار معلمان را قشر ارزشمند جامعه معرفی نموده و از آنها خواست تا در راستای بهبود تعلیم و تربیه در این ولسوالی تلاش مضاعف نمایند.

▪مولوی عبدالصبور فرید آمر تعلیمات اسلامی ریاست معارف بلخ و امام مبلغ ریاست دعوت و ارشاد معنیت تعلیمات اسلامی وزارت معارف، در ادامه تدریس دروس عقیدتی برای مسئولان و کارمندان ریاست معارف بلخ، مطابق نصاب در مورد معراج پیامبر اکرم (ص ) و اسراء مفصل صحبت نمودند.

▪در حضورداشت مولوی حبیب الله حمیدی آمرمعارف ولسوالی مارمل این ولسوالی دروس اسلامی درباره اصلاح عقیده و دینی برای اشتراک کننده گان تدریس گردید.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۰
Background image

بازتاب قسمتی از فعالیت های معارف در ولایات

لغمان

مولوی شاه جهان ساجد رئیس معارف ولایت لغمان طی جلسه ی که جهت شکوفایی معارف این ولایت برگزار کرده از فعالیت ها و پیشرفت ها در عرصه معارف پس از پیروزی امارت اسلامی اظهار خوشبینی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۹:۴۶
Background image

خلاصه از فعالیت های ریاست های معارف ولایات

دایکندی

مفتی رحمت الله مدثر رئیس معارف ولایت دایکندی و هیئت همراه با  الحاج ملاعبدالحکیم رفیع الله قوماندان امنیه آن ولایت دیدار نموده، روی هماهنگی و همکاری های این دو نهاد در رابطه به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۵۱
Background image

خلاصه از کار کرد های یک روزه در ادارات ریاست معارف ولایت کابل

مسوولان موسسه OCCD در دیدار با مولوي عبدالله عابد آمرمعارف ولسوالی سربی ولایت کابل، روی ایجاد پنجاه صنف تعلیمات محلی و تسریعی در مناطق دور افتاده این ولسوالی صحبت نموده و خواهان همکاری. . .

بازگشت به اخبار