وزارت معارف جمع‌آوری پول از دانش‌آموزان و آموزگاران را منع کرد

media-moe

منبع: اطلاعات روز

وزارت معارف کشور اعلام کرده است که براساس هدایت محمدمیرویس بلخی، سرپرست این وزارت هر نوع جمع‌آوری پول از دانش‌آموزان و آموزگاران مکاتب پس از این ممنوع است.

در اعلامیه‌ی این وزارت که امروز (شنبه، ۲۲ سرطان) منتشر شده، آمده است که آقای بلخی دستور منع جمع‌آوری پول از دانش‌آموزان و آموزگاران مکاتب تحت عنوان «اعانه»، «خرید اثاثیه‌ی دفتر»، «رنگ‌مالی صنف‌های درسی»، «بازسازی» و… را صادر کرده است.

به نقل از اعلامیه‌ی وزارت معارف، جمع‌آوری پول به این بهانه‌ها انگیزه‌ی سوءاستفاده و فساد را به بار آورده و سبب ایجاد نگرانی نزد والدین دانش‌آموزان به ویژه خانواده‌های بی‌بضاعت می‌شود.

سرپرست وزارت معارف به ریاست‌های «تفتیش داخلی» و «نظارت تعلیمی» این وزارت دستور داده تا مکتب‌های مرکز و ولایات را زیر نظارت دوام‌دار قرار داده و در صورت مشاهده‌ی موارد یادشده، عاملان آن‌را تحت پی‌گرد قانونی قرار دهند.

وزارت معارف پیش از این در یک اقدام دیگر قیچی‌کردن و تراشیدن موی سر دانش‌آموزان از سوی آموزگاران و کارمندان مکاتب در فضای مکتب را ممنوع اعلام کرده بود.

این وزارت هدف از این اقدام را جلوگیری از صدمه‌های روحی و روانی بر شخصیت دانش‌آموزان عنوان کرده بود.

وزارت معارف در عین حال هشدار داده بود که در صورت مشاهده‌ی هرگونه تخطی در این مورد مطابق اصول رفتار اداری با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.